Problem w relacji komputer - komórka (internet).

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szyman12
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2008-09-14, 01:16
Lokalizacja: Mazowieckie

Problem w relacji komputer - komórka (internet).

Post autor: szyman12 »

Witam

Mam Samsunga Wave S8500. Czasami działał on jako router wifi i było wszystko super do czasu ... Od wczoraj mój laptop na Windows 7 widzi sieć bezprzewodową samsunga, lecz za nic w świecie nie może się z nią połączyć ("System Windows nie może ustanowić połączenia z siecią bezprzewodową ... "). Chciałem spróbować udostępnić internet przez USB no i tu też nie daje rady, gdyż system nie widzi Wave jako modemu. Próbowałem na tym samym laptopie tym razem na Ubuntu połączyć się bezprzewodowo i po 5 minutach złapał połączenie z telefonem. Co ciekawe telefon na Androidzie błyskawicznie i bez problemów złapał połączenie. I w sumie nie wiem co się dzieje - teoretycznie wygląda to na uszkodzoną kartę sieciową w laptopie, ale z drugiej strony bez problemu łapie sygnał innego routera.
Jak to naprawić?

Pozdrawiam
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Problem w relacji komputer - komórka (internet).

Post autor: ja.michal »

Usuń z ustawień sieciowych dla tej karty wifi w komputerze stare sieci, z którymi się łączyłeś. Uruchom ponownie komputer (nie hibernuj przypadkiem).
Jeśli to nie pomoże możesz odinstalować kartę wifi w komputerze, uruchomić ponownie komputer i zainstalować kartę ponownie (sam system to zrobi po restarcie).
ODPOWIEDZ