Pytanie odnośnie monitoringu IP

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
maribor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-04-09, 11:57
Lokalizacja: MA

Pytanie odnośnie monitoringu IP

Post autor: maribor »

Witam, mam nadzieję, że moje pytanie wpisuje się w inne zagadnienia poruszane w technicznym hyde parku. Moje pytanie dotyczy monitoringu IP a dokładnie pewnego rozwiązania technicznego, o którym niedawno słyszałem niestety nie potrafię dotrzeć do konkretnej informacji. Otóż spotkałem się z opinią, że istnieje podobno jakiś rodzaj kamer IP, które potrafią objąć zasięgiem obszar, który normalnie musiałby być monitorowany przez kilka urządzeń. Nie wiem, czy jasno się wyraziłem, ale chodzi tutaj o to, że mamy jedną kamerę, która jest w stanie przekazać kilka obrazów jednocześnie. Pomyślałem, że skoro zajmują się Państwo sieciami bezprzewodowymi, być może orientują się także, jak ta technologia się nazywa, a może nawet wiedzą coś więcej na jej temat. Będę wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat, z góry dziękuję pozdrawiam!
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Pytanie odnośnie monitoringu IP

Post autor: krystianb »

Tylko w pomieszczeniach kamery podobne do fisheye 180 stopni, montowane do sufitu, oprogramowanie potrafi wyciąć część obrazu do normalnej klatki, niestety dość mocno zniekształcone.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Nixon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2011-09-30, 09:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Pytanie odnośnie monitoringu IP

Post autor: Nixon »

Niekoniecznie jest tak jak piszesz. Są też kamerki naścienne i zewnętrzne. Obraz siłą rzeczy w jakimś stopniu będzie zniekształcony przy widoku 360, ale przy innych już nie musi. Wiadomo, że najkorzystniejszy jest wariant mocowany na suficie, bo wtedy obejmuje największy obszar.
cugister
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-06-18, 17:41
Lokalizacja: zza ściany

Re: Pytanie odnośnie monitoringu IP

Post autor: cugister »

Witam, a czy istnieją te typu rybie oko także zewnetrzne? Wiem, że zostały tu wspomniane ale jakoś nie mogę trafić na taki model.
ODPOWIEDZ