Twardy disk WiFi

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
satman
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2009-08-10, 22:36
Lokalizacja: Miasto

Twardy disk WiFi

Post autor: satman »

Witam, kupilem tanio takie urzadzenie i mam problem ze skonfigurowaniem. A raczej z polaczeniem sie z nim.
Chcialbym przechowywac sobie tam zdjecia, filmy i muzyke i miec dostep do plikow bezprzewodowo. Soft pozwala na skonfigurowanie dysku jako Client i jako AP.
Po ustawieniu jako AP mam dostep do dysku gdy wyjde z polaczenia internetowego. Moge wtedy korzystac z dysku po wifi ale nie mam dostepu do neta w tym czasie.
Natomiast gdy ustawie jako Client to musze polaczyc dysk kablem z komputerem.
I tak zle i tak niedobrze.
Siec wyglada w ten sposob, ze router rozsyla sygnal wifi, nastepnie repeater przekazuje go dalej. (repeater dziala jako wifi ale ma tez gniazdo dla kabelka)
Czy dysk musi byc polaczony kabelkiem z routerem? Czy z repeaterem? Ktora siec ustawic w ustawieniach dysku??
Nie podaje nazwy dysku, bo to chyba nie ma znaczenia, chodzi mi o ogolny schemat dzialania takiego ukladu, a jesli nie poradze sobie ze szczegolami - wtedy bede drążył temat.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Twardy disk WiFi

Post autor: Jo_gurt »

Ogólnie jeśli dysk ma być połączony z siecią radiowo to interesuje cię tryb Client. Kabla używasz tylko do konfiguracji.
satman pisze:Nie podaje nazwy dysku, bo to chyba nie ma znaczenia
Świetny plan :]
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Twardy disk WiFi

Post autor: key »

satman pisze: kupilem tanio
No i masz babo placek....
satman pisze:Czy dysk musi byc polaczony kabelkiem z routerem?
Oglonie NAS po WiFi to porazka.
satman pisze:Nie podaje nazwy dysku, bo to chyba nie ma znaczenia
Przyslij pare szklanych kuli...
Nie pomagam na PW.
satman
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2009-08-10, 22:36
Lokalizacja: Miasto

Re: Twardy disk WiFi

Post autor: satman »

Oj, nie bądźcie złośliwi ;p
Chodzi mi raczej o ogólne informacje dotyczace łaczenia dysku po wifi.
Ale ok: jest to Conceptronic WirelessMediaStore CH3WNAS.
Tez wydawało mi się, że tryb Client jest dla mnie najwygodniejszy. Skonfigurowałem go dla sieci w ktorej pracuje router ale nie łaczy się z siecią bezprzewodowo.
Dlaczego mówicie, że taki układ to porażka? Może nie warto sobie (i Wam) zawracać tym głowy?)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Twardy disk WiFi

Post autor: key »

satman pisze:Chodzi mi raczej o ogólne informacje dotyczace łaczenia dysku po wifi.
Laczysz jak kazdego innego klienta - komputer, komorke, AP-Client....
satman pisze:Dlaczego mówicie, że taki układ to porażka?
Dlatego ze sobie tym zapchasz WiFi na amen. Podlacz kablem do routera i po problemie.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ