HP Compaq 2710p - instalacja modemu miniPCIe - Aero2

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jaku06
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-04-28, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

HP Compaq 2710p - instalacja modemu miniPCIe - Aero2

Post autor: jaku06 »

Witam Szanownych Państwa,
Jest to mój debiut pisarski na forum, ale nie bez istotnej potrzeby. Kupiłem kilka dni temu laptopa HP Compaq 2710p do którego chciałbym zainstalować modem miniPCIe, np. Ericssona 5530 WWAN KM266 z GPS lub Samsunga GT-Y3300X który jak wiadomo działa z Aero. Niestety nie posiadam koniecznego do tego celu biosu. Przekopałem wszystko co możliwe i poza odnalezieniem dziesiątków nieaktywnych linków prowadzących do nikąd nie udało się namierzyć właściwego pliku. Znalazłem jedynie w wielu miejscach informację, że powinien to być bios który kiedyś był dostępny na jednym serwerze w pliku - "2710P_F15_sp47272_SLIC21_no_whitelist_dualIDA.rar"
Aktualnie mam w lapku stary bios w wersji: 68MOU Ver F.12 płyta zaś to Hewlett Packard model ID 30C8. Zatem bez problemu dałoby się wrzucić wspomniany wyżej zmodowany bios, ale - choć jest tego co kot napłakał niestety nigdzie już nie można go pobrać. Zwracam się z prośbą o pomoc, bo może jeszcze ktoś z Państwa posiada taki pliczek w swoich zbiorach i mógłby poratować bo sam już prawie straciłem nadzieję, że coś odnajdę. Tymczasem pozdrawiam.
ODPOWIEDZ