Jedna sieć WiFi na kilku sprzętach

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Jedna sieć WiFi na kilku sprzętach

Post autor: key »

Widocznie mamy rozne doswiadczenia lub "profesjonalny" sprzet hotelowy zachowywal sie inaczej niz pomidor.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Jedna sieć WiFi na kilku sprzętach

Post autor: Jo_gurt »

W WiFi pewnie znacznie większe znaczenie ma klient.
editby
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-01-11, 14:28
Lokalizacja: Pomorze

Re: Jedna sieć WiFi na kilku sprzętach

Post autor: editby »

Dzięki chłopaki za pomoc.

Zdecydowałem się na użycie urządzeń 3x AirLive N.Power ustawionych na moc radia 30db

Jeden umieszczony jest na górze budynku , jeden po środku kondygnacji w zabudowaniu oczywiście żeby żaden łobuz nie pokusił się o nowy nabytek i jedna sztuka N.Power-a na parterze.

Kabel WAN-owski jest na parterze w pierwszym sprzęcie i z dwóch LAN-ów lecą RJ45 do pozostałych Ap-ków też do LAN-ów

DHCP wyłączone we wszystkich sprzętach oprócz jednego gdzie wchodzi WAN a sieci nazwałem

Nazwa Sieci - 1 - Parter
Nazwa Sieci - 2 - Środek budynku
Nazwa Sieci - 3 - Górne Piętro

Sieci zabezpieczyłem takimi samymi hasłami w WPA/PSK2 i wszystko śmiga pięknie.
Nie jest to co prawda to na czym mi zależało ale też sprawdza się bardzo dobrze.

Jutro raczej podłącze jeszcze chyba jednego AP-ka do Anteny dookólnej szczelinowej 17DB którą zamontuje na dachu gdzie będzie oczywiście inne hasło dostępowe aby nikt się nie łączył z gości a służyć ma tylko małej reklamie owego Domu Wypoczynkowego :)
Zauważyłem , że ludzie zwracają uwagę na to gdzie mogą korzystać z internetu ! :)

W SSID dla tego AP-ka z Anteną na zewnątrz wprowadzę nawę strony internetowej budynku.


Mam pytanko , znacie może jakiś sprzęt gdzie mogę ustawić żeby wyświetlała się tylko jedna strona bez względu na wpisany adres ?

np. ktoś wpisze wp.pl a pojawi się i tak tylko strona którą wybiorę np strona budynku
W takim wypadku własnie takie rozwiązanie zastosowałbym w sprzęcie podłączonym do tej szczelinówki :)


Pozdrawiam kolegów ! :)
w IE jest zakładka bezpieczeństwo, to jakiś żart czy prowokacja?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26106
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jedna sieć WiFi na kilku sprzętach

Post autor: wojteks »

editby pisze:moc radia 30db
Przepisy pozwalają na maksymalnie 20dB, to że będziesz mocniej siał nie znaczy że da się zrealizować połączenie np. z telefonem czy laptopem.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Jedna sieć WiFi na kilku sprzętach

Post autor: Jo_gurt »

editby pisze:Mam pytanko , znacie może jakiś sprzęt gdzie mogę ustawić żeby wyświetlała się tylko jedna strona bez względu na wpisany adres ?
Szukaj funkcji: Captive Portal.
editby
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-01-11, 14:28
Lokalizacja: Pomorze

Re: Jedna sieć WiFi na kilku sprzętach

Post autor: editby »

Dzięki Jo_gurt,

wojteks, masz absolutną rację przepisy w UE zezwalają na maksymalną moc nadawczą 20Db.
Mowa tutaj o terenie otwartym , publicznym itp.

Na Twoim terenie prywatnym a tym bardziej w dużym budynku turystycznym (Hotel) można zastosować zasadę "Wolność Tomku w swoim domku" a tak poważnie mówiąc na mocy 30db sprzęt działa o niebo lepiej jeżeli chodzi o objęcie zasięgiem pomieszczeń i części wspólnych budynku.

Zasięg nie wychodzi poza budynek dlatego zastosowałem na zewnątrz szczelinówkę dookólną o mocy radia poniżej 20db (Bodajże 17) i sprawdza się do doskonale :)

Co do połączeń telefon , laptop itp. połączenie jest rewelacyjne , bez zerwań sygnałów , strat itp.


Pozdrawiam :)
w IE jest zakładka bezpieczeństwo, to jakiś żart czy prowokacja?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jedna sieć WiFi na kilku sprzętach

Post autor: krystianb »

editby pisze:Na Twoim terenie prywatnym a tym bardziej w dużym budynku turystycznym (Hotel) można zastosować zasadę "Wolność Tomku w swoim domku"
Zapomniałeś, że nie żyjesz w afryce czy ameryce południowej, bo nawet usa takich numerów robić nie wolno. Może napisz od razu adres pensjonatu gdzie ma podjechać parowóz uke w celu nałożenia odpowiednich kar.
editby pisze:a tak poważnie mówiąc na mocy 30db sprzęt działa o niebo lepiej jeżeli chodzi o objęcie zasięgiem pomieszczeń i części wspólnych budynku.
Normalnie cuda na kiju, sugerujesz, że podciągnięcie mocy z jednej strony zapewni poprawę dwu kierunkowego łącza. Koń by się uśmiał.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
editby
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-01-11, 14:28
Lokalizacja: Pomorze

Re: Jedna sieć WiFi na kilku sprzętach

Post autor: editby »

krystianb, Chciałem Ci powiedzieć aporpos Twojego śmiejącego konia , że to nie jeden sprzęt działa w takiej konfiguracji.
Sprawdź wiadomość gdzie masz opis jak to ustawiłem.

A i sugeruje , że zdecydowanie lepiej sygnał przebija się przez stropy i jakoś nie zauważyłem żadnych problemow z łącznością a chodziłem i laptopem i z telefonem w każdym pomieszczeniu i na około budynku :)

Panowie z uke chcą przyjechać ?
Zapraszam , najpierw poproszę o nakaz wejścia na teren prywatny celem zbadnia mocy nadajników działających WEWNĄTRZ BUDYNKU gdzie sygnał nie wychodzi na zewnątrz.

Czy masz jeszcze jakieś pytania ?
Może zrobić Tobie zdjęcia i wysłać na priv

Pozdrów Konika który ma taki dobry humor :)

A i Panie Moderatorze nawet jeżeli miałbyś rację chodź uwierz mi , że rozwiązanie sprawdza się idealnie to delikatnie przypomnę i odeślę do 15 punktu netykiety forum :czyta: :)

Pozdrawiam
w IE jest zakładka bezpieczeństwo, to jakiś żart czy prowokacja?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Jedna sieć WiFi na kilku sprzętach

Post autor: key »

editby pisze:wojteks, masz absolutną rację przepisy w UE zezwalają na maksymalną moc nadawczą 20Db.
Jesli juz to dBm. Db nie jest zadna jednostka, dB jest tylko mnoznikiem (jak 10e6).

editby pisze:Mowa tutaj o terenie otwartym , publicznym itp.
Glupota.
editby pisze:A i sugeruje , że zdecydowanie lepiej sygnał przebija się przez stropy i jakoś nie zauważyłem żadnych problemow z łącznością a chodziłem i laptopem i z telefonem w każdym pomieszczeniu i na około budynku
A jak z rodzina rozmawiasz to tez zawsze uzywasz megafonu, bo sie dzwiek lepiej przebija przez sciany?
editby pisze:Zapraszam , najpierw poproszę o nakaz wejścia na teren prywatny celem zbadnia mocy nadajników działających WEWNĄTRZ BUDYNKU gdzie sygnał nie wychodzi na zewnątrz.
To nie jest policja, oni nie potrzebuja nakazu. Jesli masz nielegalny nadajnik, to masz problem.
Nie pomagam na PW.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jedna sieć WiFi na kilku sprzętach

Post autor: ja.michal »

key pisze: To nie jest policja, oni nie potrzebuja nakazu. Jesli masz nielegalny nadajnik, to masz problem.
No i mają inny sprzęt, a nie laptop z kartą wifi.
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: Jedna sieć WiFi na kilku sprzętach

Post autor: kordirko »

editby pisze: Panowie z uke chcą przyjechać ?
Zapraszam , najpierw poproszę o nakaz wejścia na teren prywatny celem zbadnia mocy nadajników działających WEWNĄTRZ BUDYNKU gdzie sygnał nie wychodzi na zewnątrz.
Co do nakazu i "wolność Tomku w swoim domku", to zachęcam do szczegółowego zapoznania się z ustawą:
http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-04-171-1800
szczególnie od art. 199-200 (postępowanie kontrolne),
i art. 209-210 (przepisy karne)
Z tego co słyszałem, w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości UKE kar od razu nie daje,
ale wydają decyzję z nakazem usunięcia nieprawidłowości do 14-dni.
Nieważne że wewnątrz budynków - przepisów należy przestrzegać.
Pomyśl co by było, gdyby twój sąsiad zainstalował sobie nadajniki niezgodne z normami
i zakłócał twoją sieć - i nic by mu nie można było zrobić bo "wolność Tomku w swoim domku" ?
Albo pomyśl co będzie jak gość hotelowy spadnie ze schodów i będzie jeździł na wózku,
a później jego prawnik udowodni, że upadek jego klienta to wynik pomroczności jasnej spowodowanej twoim nadajnikiem WiFi niespełniającym norm ?

Nie jestem pewien, ale chyba usługa udostępniania internetu (obojętnie czy w swoim budynku czy nie) jest działalnością operatorską
i z mocy ustawy podlega zgłoszeniu do UKE - ale to sobie doczytasz w ustawie, albo prawnik ci wyjaśni.
editby
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-01-11, 14:28
Lokalizacja: Pomorze

Re: Jedna sieć WiFi na kilku sprzętach

Post autor: editby »

Dobra , nie odzywam się już w tym temacie :)

Na razie pozostawię konfigurację w takim stanie w jakim się znajduję a jak będę planował remont po sezonie to pociągnę dodatkowy kabel RJ45 i najwyżej podłącze kolejny AP żeby wzmocnić sygnał w obszarze w którym ew. będą występowały problemy z zasięgiem
w IE jest zakładka bezpieczeństwo, to jakiś żart czy prowokacja?
ODPOWIEDZ