Androidowe pytania - wiadomości

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Androidowe pytania - wiadomości

Post autor: ja.michal »

Orientuje się ktoś czy w telefonach z Andoidem można ustawić wysyłanie tylko i wyłącznie wiadomości MMS zamiast SMS? Dotyczy nowych wiadomości, które tworzymy, ale i jeśli chcemy odpowiedzieć na wiadomość. Mam tutaj na myśli MMSy tylko z tekstem (bez grafik, audio, etc.). Chodzi mi tylko i wyłącznie o możliwość wykorzystania 300 KB dostępnej pojemności MMS.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Androidowe pytania - wiadomości

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:Orientuje się ktoś czy w telefonach z Andoidem można ustawić wysyłanie tylko i wyłącznie wiadomości MMS zamiast SMS?
Z tego co wiem to niestety nie ma takiej możliwości (trzeba zawsze ręcznie zmieniać wiadomość na MMS). Chyba, że pojawiła się jakaś nowa wersja systemu z taką opcją. Sam bezskutecznie przez jakiś czas szukałem rozwiązania tego problemu. Ale nie znalazłem nic i zarzuciłem pomysł. Chyba, żeby poszukać jakiegoś alternatywnego programu do pisania wiadomości.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Androidowe pytania - wiadomości

Post autor: Patryk »

Zależy od producenta słuchawki - u niektórych (LG, na pewno L9) wszystko powyżej 160 znaków idzie standardowo jako MMS.
A gdy to nie działa, zawsze można dodać temat i już zmienia się na MMS - chyba najwygodniej...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Androidowe pytania - wiadomości

Post autor: ja.michal »

Miałem kiedyś LG KU990 i faktycznie była tam taka opcja, ale to nie był Android.

OK. Dzięki. Mam nadzieję, że w takim razie jak to działa w LG to i w innych modelach. YaHooo, a u ciebie? Też to co ma więcej jak 160 znaków jest traktowane jako MMS?
Ostatnio zmieniony 2013-06-24, 19:07 przez ja.michal, łącznie zmieniany 1 raz.
fulo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2010-05-14, 12:28
Lokalizacja: VPN

Re: Androidowe pytania - wiadomości

Post autor: fulo »

Tak jak poprzednik pisał, zrobiłem tak samo na Androidzie i był mms, tylko że mam cyanogena. :-)

[ Komentarz dodany przez: ja.michal: 2013-06-24, 20:07 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2013-06-24, 19:06 przez fulo, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Androidowe pytania - wiadomości

Post autor: ja.michal »

Tak samo czyli jak? Temat do wiadomości, wybór opcji MMS czy wiadomość powyżej 160 znaków?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Androidowe pytania - wiadomości

Post autor: YaHooo »

YaHooo, a u ciebie? Też to co ma więcej jak 160 znaków jest traktowane jako MMS?
Niestety u mnie w Samsungu jest inaczej. Wszystko domyślnie leci przez SMS. Nawet jak napiszę długą wiadomość na 4 SMS to nie zmienia samoczynnie na MMSa.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Androidowe pytania - wiadomości

Post autor: ja.michal »

Co telefon to inne ustawienia. OK. Trzeba dowiadywać się w związku z konkretnym modelem.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Androidowe pytania - wiadomości

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze: Trzeba dowiadywać się w związku z konkretnym modelem.
Może nie samym modelem. Ale wersją Androida i modyfikacjami producenta telefonu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Androidowe pytania - wiadomości

Post autor: ja.michal »

Praktycznie chodzi mi o Sony Xperia. Chyba zwyczajnie się przejadę do Sony Center i pobawię się dłużej jakimś modelem.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Androidowe pytania - wiadomości

Post autor: krystianb »

ja.michal pisze:Chyba zwyczajnie się przejadę do Sony Center i pobawię się dłużej jakimś modelem.
Obawiam się, że to zła taktyka. Byłem w takim przybytku w zeszłym miesiącu i telefonów nie widziałem. Zdaje się, że to nadal nie ta sama firma, mimo braku ericssona w nazwie.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Androidowe pytania - wiadomości

Post autor: ja.michal »

W którym? Byłem już raz w Arkadii (na górze, przy kinie) i kilka modeli sobie było do zabawy. Oczywiście TV, kamery, aparaty, komputery, konsole, sklep i wypożyczania BR.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Androidowe pytania - wiadomości

Post autor: krystianb »

W wola parku. Teraz patrzę na stronie sony, to tylko w arkadii w produktach wpisany jest "sony ericsson"
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Androidowe pytania - wiadomości

Post autor: ja.michal »

Byłem w Arkadii bo stoi sobie 80" UltraHD. Przy okazji inny sprzęt był. Duży salon.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Androidowe pytania - wiadomości

Post autor: ja.michal »

Bawiłem się dziś Sony Xperią Z. Programowo sprawdzałem niewiele bo mało czasu miałem. Niestety w opcjach wiadomości nie widziałem opcji wysyłania wszystkiego jako MMS. Nawet wyboru czy ma być SMS czy MMS. Dopiero po dodaniu grafiki włącza się opcja MMS.
Alternatywnego oprogramowania nie sprawdzałem z wiadomych względów.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Androidowe pytania - wiadomości

Post autor: zDaleKi »

ja.michal pisze: Niestety w opcjach wiadomości nie widziałem opcji wysyłania wszystkiego jako MMS. Nawet wyboru czy ma być SMS czy MMS. Dopiero po dodaniu grafiki włącza się opcja MMS.
Tak samo jest w Samsungu SIII.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ