Firmware TPLINK TL-WR740N na DD-WRT

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bolas
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2012-11-05, 23:57
Lokalizacja: Podkarpackie

Firmware TPLINK TL-WR740N na DD-WRT

Post autor: Bolas »

Panowie, chcę zainstalować na routerze TP-LINK TL-WR740N oprogramowanie DD-WRT ale, mam jeszcze do tego pewne wątpliwości natury technicznej, a mianowicie:
- podejrzewam że do tego nie jest potrzebny kabel skrosowany? tylko zwykła skrętka.
- instaluje firmware DD-WRT że tak powiem, z poziomu routera czyli z zakładki Backup & Restore?
- nie jest do tego potrzebny żaden inny oddzielny program?
Na stronie DD-WRT pod tym konkretnym modelem widnieją trzy pliki, dwa z rozszerzeniem "bin" i jeden "rar", pytanie - czy mam wgrac te wszystkie trzy pliki czy też tylko jeden.

Czy możecie mi opisać jak mam to właściwie zrobić? Ponieważ przyznam że, posiadam nikłą wiedze na ten temat i do tego jeszcze nigdy nie wykonywałem takowych nazwijmy to operacji :)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Firmware TPLINK TL-WR740N na DD-WRT

Post autor: krystianb »

Tak właściwie to nie wiem jak oni sobie poradzili z tym routerem http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr740n większość wersji ma za mało flasha, chyba że informacje na stronie openwrt są błędne.
Bolas pisze:- podejrzewam że do tego nie jest potrzebny kabel skrosowany? tylko zwykła skrętka.
Jakikolwiek działający z routerem.
Bolas pisze:Na stronie DD-WRT pod tym konkretnym modelem widnieją trzy pliki, dwa z rozszerzeniem "bin" i jeden "rar", pytanie - czy mam wgrac te wszystkie trzy pliki czy też tylko jeden.
Bez rozumienia słowa po angielsku to tak trochę słabo przy kombinowaniu, ale fakt ddwrt ma w opcjach polski interfejs.
W skrócie:
WR740N v1.x Firmware - Webflash image for first installation factory-to-ddwrt.bin do flashowania routera z oryginalnego firmware za pomocą interfejsu www.
WR740N v1.x Webrevert - Back to stock wr740nv1_v2_webrevert.rar 2013-04-24 2,75 MB Paczka umożliwiająca przywrócenie oryginalnego firmware tplinka. Po rozpakowaniu będzie poewnie tftp i firmware w środku.
WR740N v1.x Firmware - Webflash image tl-wr740n-webflash.bin Plik do aktualizacji routera mając już na nim zainstalowane dd-wrt.

Aha zwykle pliki w router database nie są ostatnie, które pasują do danego sprzętu, ale przy kombinowaniu bardzo łatwo jest zamienić router w 4 portowy swich, bez jakiejkolwiek możliwości zarządzania.

Jeśli masz wersję na którą nie natrafili na dd-wrt (np te 2MB rom) to prawdopodobieństwo, że uszkodzisz router jest spore.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Bolas
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2012-11-05, 23:57
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Firmware TPLINK TL-WR740N na DD-WRT

Post autor: Bolas »

Małe sprostowanie, nie przez zakładkę Backup&Restore tylko: Firmware upgrade

Dopiero dziś się za to wziąłem, i poszło bez najmniejszych przeszkód :hurra:

Dzięki wielkie twoje info przydało się :ok:
Bolas
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2012-11-05, 23:57
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Firmware TPLINK TL-WR740N na DD-WRT

Post autor: Bolas »

I pojawił się problem - mianowicie, rodzaj klucza sieciowego, internet przez router przechodzi bez problemu po LAN-ie, po Wifi bez klucza sieciowego jak i po WEP-ie, natomiast, jeżeli chodzi o WPA czy teżWPA2 Personal - komputer nie może połączyć się z routerem.

Powiedzcie mi gdzie tu leży problem? Ponieważ ani XP (Sp 3) z oddzielnym programem obsługującym WiFi ani Win 7 czy też Ubuntu 11.04 (z USB) nie mogą się połączyć po WPA/WPA2 Personal.

Mi się już skończyły pomysły jak to ugryźć :facepalm:
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Firmware TPLINK TL-WR740N na DD-WRT

Post autor: key »

Powiedzcie mi gdzie tu leży problem?
Zrobiles reset routera do ustawien fabrycznych, tak jak jest opisane w instrukcji oprogramowania?
Nie pomagam na PW.
Bolas
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2012-11-05, 23:57
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Firmware TPLINK TL-WR740N na DD-WRT

Post autor: Bolas »

key pisze:Zrobiles reset routera do ustawien fabrycznych, tak jak jest opisane w instrukcji oprogramowania?
Tak, przez zakładkę Factory Deflaut i nic nie pomogło...

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2013-09-27, 16:04 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2013-09-27, 15:04 przez Bolas, łącznie zmieniany 1 raz.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Firmware TPLINK TL-WR740N na DD-WRT

Post autor: key »

sprobuj z poziomu bootloader - przy pomocy przycisku na routerze podczas zalaczania. W SW-Reset nie wierze.

Zakladam ze przed wgraniem dd-wrt dzialalo?

Probowales inna wersje?
Nie pomagam na PW.
Bolas
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2012-11-05, 23:57
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Firmware TPLINK TL-WR740N na DD-WRT

Post autor: Bolas »

key pisze:sprobuj z poziomu bootloader - przy pomocy przycisku na routerze podczas zalaczania. W SW-Reset nie wierze.
Mam rozumieć że ten przycisk mam wcisnąć przy włączonym routerze? czy wyłączyć go z prądu wcisnąć przycisk i trzymając go właczyć do prądu router?
key pisze:Zakladam ze przed wgraniem dd-wrt dzialalo?
Na orginalnym oprogramowaniu tak.
key pisze:Probowales inna wersje?
Pewnie masz na myśli Open WRT lub coś pokrewnego, jeszcze tego nie robiłem ale, jeżeli jeszcze inny sposób mi nie wypali to wtenczas przechodzę na Open WRT.
Spróbuję jeszcze inaczej zrobić być może w tym jest problem - mianowicie: załadował się pierwszy plik .bin do routera, w ustawieniach nic nie przestawialem tylko od razu wgrałem drugi plik .bin .
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Firmware TPLINK TL-WR740N na DD-WRT

Post autor: key »

Bolas pisze:Mam rozumieć że ten przycisk mam wcisnąć przy włączonym routerze?
Zazwyczaj wciskasz przycisk i zalaczasz router do pradu. Opis jest w instrukcji obslugi.
Bolas pisze:Na orginalnym oprogramowaniu tak.
Czyli cos nie tak z:
1.) NVRAM
2.) DD-WRT

Pierwsze wykluczysz poprzez prawdziwy reset. Drugie poprzez wgranie innej kompilacji lub open WRT, Tomato, gargoyle czy jak sie tam zwia alternatywy (nie sprawdzalem listy kompatybilnosci).
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Firmware TPLINK TL-WR740N na DD-WRT

Post autor: krystianb »

Bolas pisze:Powiedzcie mi gdzie tu leży problem? Ponieważ ani XP (Sp 3) z oddzielnym programem obsługującym WiFi ani Win 7 czy też Ubuntu 11.04 (z USB) nie mogą się połączyć po WPA/WPA2 Personal.
A jaki wybierasz typ szyfrowania TKIP czy AES?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Bolas
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2012-11-05, 23:57
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Firmware TPLINK TL-WR740N na DD-WRT

Post autor: Bolas »

key pisze:Pierwsze wykluczysz poprzez prawdziwy reset.
Nic nie zmieniło, jak nie mógł się połączyć tak dalej nie może.

Spróbuję teraz Open WRT.
krystianb pisze:A jaki wybierasz typ szyfrowania TKIP czy AES?
I na tym i na tym nie łączy się.

Tak jak widać w prawej kolumnie (help) że, jeżeli wybiorę tylko standard N to muszę wybrać WPA2/AES, i oczywiście też się nie łączy.

Obrazek
ODPOWIEDZ