Jakie wybrać radio do samochodu?

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jakie wybrać radio do samochodu?

Post autor: Andrzejz78 »

Nie bardzo wiem o co ci chodzi
Cały czas piszę o klasycznym korzystaniu z radia Opcja internetowa z oczywistych względów nie wchodzi w grę
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Jakie wybrać radio do samochodu?

Post autor: key »

Andrzejz78 pisze: Opcja internetowa z oczywistych względów nie wchodzi w grę
To znaczy? Jakie wzgledy sa "oczywiste"?
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jakie wybrać radio do samochodu?

Post autor: Andrzejz78 »

To znaczy? Jakie wzgledy sa "oczywiste"?
Mieszkam na wsi a tu z zasięgiem jest różnie Jako elektryk często wyjeżdżam w różne "rejony" gdzie czasami 2G ma problemy Oczywiście takich miejsc bez zasięgu jest bardzo mało ale jednak są Druga sprawa to wygodniej jest mi korzystać z radia w tradycyjny sposób

Po prostu szukam zwykłego radia samochodowego z bardzo dobrym tunerem i obsługą SD
Jeśli chodzi o DAB+ to raczej nie prędko na wieś zawita ;)
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Jakie wybrać radio do samochodu?

Post autor: kedi »

Jeśli chodzi o low-end markowy (200-300 zł według cen z allegro) to moim zdaniem najlepszy tuner radiowy ma JVC - sprawdzone na wielu modelach w utrudnionych warunkach. Brałbym pod uwagę również Sony i ewentualnie Apline ze względu na wypadkową jakości tunera oraz jakości dźwięku. Nie polecam Kenwood KDC-3054 URY (nie ma czytnika SD) który posiadam - dość kiepski tuner i jakość dźwięku, ale jak świetnie się prezentuje po zmroku w samochodach Audi/VW.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jakie wybrać radio do samochodu?

Post autor: Andrzejz78 »

Znalazłem coś interesującego http://allegro.pl/nakamichi-cd-sd-usb-m ... 83417.html
Zastanawia mnie czy jest to faktycznie oryginalny sprzęt czy robiony gdzieś indziej
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jakie wybrać radio do samochodu?

Post autor: ja.michal »

Jeszcze jest taka marka jak Parrot z USA bodajże. Mają radia, które mają wbudowane odtwarzacze do streamingu. Z tyłu radia jest USB i można sobie wpiąć modem, żeby był niewidoczny.
Jako ciekawostkę piszę. ;)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jakie wybrać radio do samochodu?

Post autor: Andrzejz78 »

ja.michal pisze:Parrot z USA
O ile typowy amerykaniec nie ma przełączania obszaru to będą problemy ze skanowaniem pasma UKF bo ich sprzęty "nie widzą" parzystych dziesiętnych MHz Czyli widzą tylko xx.1 xx.3 xx.5 itd.

Byłem wczoraj u znajomego co ma serwis RTV i zapytałem jego o sprzęt z dobrym tunerem Powiedział że najlepsze tunery mają Blaupunkty... ale z dawnej produkcji czyli stare Po przeniesieniu produkcji do Chin, Indii itp. pozostała tylko marka a jakość to wielka niewiadoma
Nie wiem ile w tym prawdy bo RTV to nie moja dziedzina ale jeśli chodzi o np. elektronarzędzia to niestety tak jest Od kilku lat naprawiam tego typu sprzęt i już wyrobiłem sobie zdanie co do niektórych marek
I to też była ciekawostka ;)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Jakie wybrać radio do samochodu?

Post autor: key »

Andrzejz78 pisze:Byłem wczoraj u znajomego co ma serwis RTV i zapytałem jego o sprzęt z dobrym tunerem Powiedział że najlepsze tunery mają Blaupunkty.
Smiem watpic. Przynajmniej jesli chodzi o sprzet OEM :cwaniak:
Andrzejz78 pisze:Po przeniesieniu produkcji do Chin, Indii itp. pozostała tylko marka a jakość to wielka niewiadoma
Twoj znajomy najprawdopodobniej nie wie jak wyglada produkcja radia :facepalm:
Nie pomagam na PW.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jakie wybrać radio do samochodu?

Post autor: ja.michal »

Andrzejz78 pisze:
O ile typowy amerykaniec nie ma przełączania obszaru to będą problemy ze skanowaniem pasma UKF bo ich sprzęty "nie widzą" parzystych dziesiętnych MHz Czyli widzą tylko xx.1 xx.3 xx.5 itd.
Są wersje sprzedawane w Europie i na Europę. Pisałem jednak bardziej w kontekście radia internetowego i streamingu.
bartek_tsw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-03-27, 18:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie wybrać radio do samochodu?

Post autor: bartek_tsw »

Polecam radio Sony. Nawet te z niższej półki - za jakieś dwie stówki. Do tej pory miałem też Pioneera, ale raczej Sony zdaje mi się i wydajniejsze, i łatwiejsze w obsłudze i o lepszej jakości dzwięku. Choć co do tego ostatniego, wiadomo, nie wszystko od radia zależy. No, a poza tym, to Pioneera mi ukradli ;D

Swoją drogą warto pamiętać, że wiele odpowiedzi w takich wątkach, to "komentarze sponsorowane". Dlatego, zanim się coś kupi, warto sprawdzić opinie na [spam] Tam piszą tylko o wadach danych produktów, więc na sponsorowanie czegokolwiek nie ma miejsca.
Ostatnio zmieniony 2014-03-27, 19:37 przez bartek_tsw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakie wybrać radio do samochodu?

Post autor: Jo_gurt »

bartek_tsw pisze:Swoją drogą warto pamiętać, że wiele odpowiedzi w takich wątkach, to "komentarze sponsorowane"
Na przykład twój tutaj.
ODPOWIEDZ