Problem z DLNA

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jaszy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-09-10, 21:56
Lokalizacja: Łódź

Problem z DLNA

Post autor: jaszy »

Witajcie,

Kupiłem ostatnio dysk sieciowy WD mybooklive 1TB. Udało mi się go poprawnie skonfigurować; mam swobodny dostęp do danych z poziomu netbooka na win7 i smartfonu na androidzie. Problem mam tylko gdy chcę obejrzeć np. film z dysku sieciowego na odtwarzaczu blu ray panasonic dmp-bdt 221. W interfejsie użytkownika dysku mam zaznaczone pole "Media Streaming", w panasonicu naciskam opcję DLNA klienta i... cisza. Urządzenia się nie widzą. Aha, internet mam z sieci kablowej (TOYA, kto z Łodzi i okolic ten wie :-/ ) przez modem z wifi (firmy cisco, dokładnego modelu nie znam). Wyczytałem w necie, że problem może leżeć po stronie dostarczyciela internetu, który blokuje niektóre porty i że rozwiązaniem może być wystąpienie o nadanie publicznego IP. Prawda to?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Problem z DLNA

Post autor: Jo_gurt »

jaszy pisze:Prawda to?
Nie.

Jak to jest teraz dokładnie wszystko podłączone?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z DLNA

Post autor: matek451 »

Musisz w ustawieniach routera sprawdzić czy przydzielił adresy wewnętrzne dyskowi i Blu Ray. Dostawca internetu nie ma znaczenia. Urzadzenia podpięte dysk po LAN, BR po WiFi?
jaszy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-09-10, 21:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z DLNA

Post autor: jaszy »

Już piszę - dysk sieciowy podpięty kablem ethernet pod modem z wifi. Blu ray też ma wifi. Blu ray ma IP 10.1.143.106 a dysk 10.1.181.126. Blu ray ma swobodny dostęp do neta - wszystkie youtuby i inne duperele chodzą bez problemu; dysk widzę z poziomu kompa i smartfona. Nie wiem tylko jak zrobić żeby się blu ray z dyskiem "zwąchały" przez DLNA. Wczoraj na próbę podłączyłem dysk kablem ethernet do blu raya i wtedy go widział, ale bez kabla nie chce. Na dodatek po przeczytaniu 100 stron z poradami w necie już totalnie zgłupiałem i nie wiem czy da się to zrobić bez użycia kompa czy też muszę ściągnąć jakis serwer multimediów... Próbowałem wczoraj coś zrobić z windows media playerem ale bydlę nie widzi żadnych urządzeń multimedialnych.

Podejrzewam, że to wszystko dla fachowca jest 5 minut roboty ale mój humanistyczny móżdżek tego nie ogarnia :facepalm:
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Problem z DLNA

Post autor: Jo_gurt »

jaszy pisze:dysk sieciowy podpięty kablem ethernet pod modem z wifi.
Co to za modem?

Serwer multimediów z tego co widzę to jest wbudowany w tego NASa (Twonky Media Server). Komputer powinien być zbędny.
Sprawdzałeś jak dysk i BR player byłyby podłączone do tego modemu kablami?
jaszy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-09-10, 21:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z DLNA

Post autor: jaszy »

Dziękuję wszystkim za porady - podłączyłem kablem zarówno dysk jak i blu raya z routerem, postawiłem serwer na mezzmo i wszystko śmiga!

Jeszcze raz wielkie dzięki, pozdrawiam :)

J

p.s. Swoją drogą to ciekawe, że po wifi blu ray dysku nie widział a kabelkiem już owszem!
ODPOWIEDZ