Bluetooth - temat ogolny.

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gemi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-09-30, 14:12
Lokalizacja: zzzzz

Bluetooth - temat ogolny.

Post autor: gemi »

Witam. Z racji tego ze pisze obecnie prace zwiazana z Bluetooth'em chcial bym zadac kilka pytan odnosnie tej technologii.

1) Czy sa jakas specjalne programy pozwalajace mierzyc sile sygnalu (zasieg), szybkosc transmisji i inne parametry polaczenia bluetooth czy to podczas transferu plikow, rozmowy glosowej lub wymiany jakis innych informacji (obojetne)

2) Jaki wedlug Was jest najlepszy program obslugujacy profile Bluetooh i dlaczego akurat ten (znam Bluesoil jest ok ale nie ma zbyt wielu wyszukanych funksji)

3) Czy ktos z Was probowal zaglebic sie bardziej w ta technilogie.. robil jakies pomiary, aplikacje.. cokolwiek... jesli jest taka osoba to hcetnie z nia nawiaze kontakt.

4) Mam teoretycznie oryginalna wersje Bluesoil (dostalem razem z adapterem bluetooth), ale po jakims czasie okazalo sie ze licencja wygasla (lub poprostu byla to wersja demo, przyznam szczerze ze nie bawilem sie zbyt wiele i nie sprawdzalem tego. Czy te programy dodawane na allegro jako pelne oryginalne wersje to sciema? No iczy mozna gdzies w polsce kupic bluesoila?

Generalnie chcial bym wymienic sie doswiadczeniami z osobami posiadajacymi jakas wiedze na temat Bluetooth bo sam przyznam ze mam duze braki.. niestety :(

Aha... i czy jest ktos na tym forum, kto powiedzial by mi jakie anteny sa montowane w komorkach, adapterach itp (anteny nadawczo odbiorcze) wykorzystywane przez bluetooth oczywiscie :>.... moge ewentualnie przeslac temu komus fotke rozebranego adaptera...
Wydaje mi sie ze sa to anteny mikropaskowe (z tego co czytalem na temat anten radiowych) ale nie znam sie na tym kompletnie.

Z gory dzieki za odpowiedz.
ODPOWIEDZ