Masowa wysyłka smsów excel

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kondzio42
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-11-26, 20:07
Lokalizacja: Wrock

Masowa wysyłka smsów excel

Post autor: kondzio42 »

witam,
mam pytanie czy jest możliwe zrobienie masowej wysyłki smsów, około 500 sztuk jednorazowo, 2-3 razy w miesiącu. Pytanie jakie narzędzie najlepiej zastosować? Czytałem że jest możliwość wysyłki smsów z excela, nie wiem jak to rozwiązać logistycznie, istnieje skrypt, który umożliwia wysyłkę smsów? urządzeniem gsm byłby modem albo komórka. Czy lepiej jest inne rozwiązanie? i czy macie pomysł jak to zrobić? potrzebowałbym też obsługi kontaktów ponieważ wklepywanie 400 numerów byłoby masakrą za każdym razem.

Wysyłka smsów może być z windy, linuxa itp.


Za wszelkie sugestie i porady serdecznie dziękuję :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Masowa wysyłka smsów excel

Post autor: YaHooo »

kondzio42 ja raczej nie widziałem skryptu do Excela komunikującego się po porcie COM. Ale nie zawsze muszę być na czasie z tymi rozwiązaniami. Jeśli to jest jakaś dłuższa sytuacja to warto poszukać samodzielnego programu. Albo nawet znaleźć programistę co napisze Ci to. Sprawa dość prosta. Ewentualnie możesz poszukać aplikacji działającej przez www https://www.google.pl/search?q=masowa+w ... l&safe=off
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
moher
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2011-02-02, 15:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Masowa wysyłka smsów excel

Post autor: moher »

Gnokii + prosty skrypcik, kilkanaście minut roboty.
Awatar użytkownika
KrissTofferr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1271
Rejestracja: 2008-03-11, 14:15
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Masowa wysyłka smsów excel

Post autor: KrissTofferr »

Może - http://smstools3.kekekasvi.com/
Export excela do csv + skrypt uruchamiający smstools
ODPOWIEDZ