Głuche (nękające) telefony

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Głuche (nękające) telefony

Post autor: Andrzejz78 »

Dziś przyszła kolej na mnie i przy okazji na moją żonę Jak się już dowiedziałem firma Ecovital nr.224609394 wydzwania do mnie co kilkanaście minut Po odebraniu kilka sekund muzyki i połączenie się rozłącza I tak w koło :klnie:

Ktoś pisał że zablokował numer u operatora to zaczęli dzwonić z tego numeru tylko ze zmienioną końcówką (92,93,itp.)

Ma ktoś jakiś pomysł jak się uporać z tym wydzwanianiem?
Czy zna ktoś na symbiana jakąś dobrą aplikację do tworzenia czarnej listy numerów?[/b]
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Głuche (nękające) telefony

Post autor: DejaVu »

Jakoś gdzieś słyszałem że 22 na początku numeru , to wcale nie musi być kierunkowy z Warszawy , tylko Kongo w Afryce ;) potem ludzie byli zdziwieni wysokością rachunków ;) Ja po prostu , nie odbieram nie znanych mi numerów , bo i po co? znajomych mam w książce telefonicznej . Jeśli jednak po odrzuceniu , ktoś nadal do mnie się dobija , to umieszczam taki numer na liście blokowanych numerów :hyhy: mam Samsunga b2710 i tam jest taka lista , na smsy jest też skrzynka spamu . Na Androida jest aplikacja Call Control , na Symbiana to nie znam :niepewny:
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Głuche (nękające) telefony

Post autor: Andrzejz78 »

DejaVu, w necie wielu pisało o tym numerze i do kilku z tego numeru zadzwonili konsultanci i namawiali na jakieś garnki lub na degustację eko żywności Na stacjonarny do mnie często dzwonią ci goście dzwonią ja jak pisałem namawiają na "darmowe żarcie" :facepalm:

O tej firmie był niedawno reportaż więc wiem co to za ziółka
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Głuche (nękające) telefony

Post autor: wojteks »

Głuche (nękające) telefony
To się nazywa stalking i kwalifikuje się na policję.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Głuche (nękające) telefony

Post autor: Andrzejz78 »

wojteks pisze:kwalifikuje się na policję
Znając nasza policję nie spodziewał bym się cudów ale porozmawiam jutro ze znajomym policjantem i się dowiem co on o tym mysli

Na razie znalazłem coś w necie do blokowania numerów Ubogi ten programik ale może się sprawdzi
Muszę znaleźć jeszcze program blokujący smsy bo zbliżają się święta i "Kasa Stefczyka" znowu będzie atakować ;)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Głuche (nękające) telefony

Post autor: Patryk »

Czy zna ktoś na symbiana jakąś dobrą aplikację do tworzenia czarnej listy numerów?
Przez wiele lat z Symbianem używałem Advanced Call Manager. Płatny (kilkanaście zł), ale bez zastrzeżeń.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Głuche (nękające) telefony

Post autor: krystianb »

DejaVu pisze:Jakoś gdzieś słyszałem że 22 na początku numeru , to wcale nie musi być kierunkowy z Warszawy , tylko Kongo w Afryce potem ludzie byli zdziwieni wysokością rachunków
Słyszałeś, że dzwoni tylko nie masz pojęcia gdzie. Po pierwsze z zagranicy nie będzie 22 ale +22, po drugie kongo ma +242, +22x mają Gambia, Senegal, Mauretania, Republika Mali, Gwinea, Wybrzeże Kości Słoniowej, Burkina Faso, Niger, Benin, po trzecie, nie mieszkamy jeszcze w tak dzikim kraju aby płacić za rozmowy przychodzące, wyłudzenia polegały na wykonywaniu krótkich połączeń, aby ofiara oddzwoniła na numer z którego dostała nieodebrane połączenie.
Ostatnio zmieniony 2013-12-05, 22:30 przez krystianb, łącznie zmieniany 3 razy.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Głuche (nękające) telefony

Post autor: Andrzejz78 »

Numer jest już na czarnej liście i nareszcie mam spokój :hurra:

Myślę że do mnie wydzwania jakiś robot bo próby połączenia wieczorem były o 19.33 20.03 i 20.33
Do żony dodzwonili się i namawiali ją na garnki (jakby w domu było mało ;) )
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Głuche (nękające) telefony

Post autor: wojteks »

krystianb pisze: wyłudzenia polegały na wykonywaniu krótkich połączeń, aby ofiara oddzwoniła na numer z którego dostała nieodebrane połączenie
To powinno być wytłuszczone/podkreślone!
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ