2 wymiana dysku a serwis.

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dexter18

2 wymiana dysku a serwis.

Post autor: dexter18 »

Witam, znów 2 raz będę musiał wymieniać dysk bo wywala bad SMART. Czy przy 3 nie daj boże naprawie można ubiegać się o wymianę na nowy ?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: 2 wymiana dysku a serwis.

Post autor: key »

A na co teraz wymieniaja?
Nie pomagam na PW.
dexter18

Re: 2 wymiana dysku a serwis.

Post autor: dexter18 »

Chodzi, czy przy 3 naprawie, można starać się o wymianę na nowy sprzęt. Nie wiem czy Hitachi to jakiś złom ? Już 2 raz dysk się krzaczy? Kupiłem laptopa w tamtym roku w lipcu. W maju był na wymianie dysku stało się to samo co przedwczoraj. I teraz mam znów to samo. Nie mam sił do tego laptopa.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: 2 wymiana dysku a serwis.

Post autor: key »

A jak ci sie przebije kolo, to dostaniesz nowe auto?
Beda wymieniac dysk do skutku - ja bym probowal sie dogadac i wymienic na cos innego, n.p. SSD.
Nie pomagam na PW.
dexter18

Re: 2 wymiana dysku a serwis.

Post autor: dexter18 »

key pisze:A jak ci sie przebije kolo, to dostaniesz nowe auto?
No nie.

Tak SSD tylko nie wiem co na to serwis. Po nowym roku go zawiozę i zobaczymy co powiedzą.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: 2 wymiana dysku a serwis.

Post autor: key »

Sprobuj pogadac, moze sie uda z mala doplata.
Nie pomagam na PW.
dexter18

Re: 2 wymiana dysku a serwis.

Post autor: dexter18 »

Postaram się. Zadzwonię do serwisu i zobaczymy co i jak. Chyba, że trafię na jakąś kompetentną osobę tam, i dopytam czy nie mogą wrzucić dysku ale może innej firmy.
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: 2 wymiana dysku a serwis.

Post autor: kmy »

Ja niegdyś tak wymieniałem Seagate. Była taka słynna seria, co padała jak muchy. Próbowałem przy drugiej wymianie zmienić na innego producenta lub inny model (w Komputroniku) ale nie dało rady, dostałem taki sam, ale po zmianie softu (znaleźli przyczynę). W kwietniu już będzie 3 lata i na razie jest ok.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: 2 wymiana dysku a serwis.

Post autor: YaHooo »

Jeśli mają taki na stanie to raczej nie zechcą wymienić na inny. O ile w przypadku samodzielnego urządzenia był jakiś zapis, że w przypadku 3 awarii można prosić o zwrot kasy. Jednak tu jest inaczej, bo HDD to składnik PC'ta więc tu może być bardzo trudno o zwrot kasy.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ