Ochrona odgromowa i kurs SEP.

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Ochrona odgromowa i kurs SEP.

Post autor: wojteks »

ja.michal pisze:Te uprawnienia są czasowe?
Tak, na 5 lat.
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Ochrona odgromowa i kurs SEP.

Post autor: ja.michal »

To wystarczająco w sumie do własnych potrzeb.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Ochrona odgromowa i kurs SEP.

Post autor: YaHooo »

kmy pisze:No nie, chyba, że dom ulega przebudowie, na które wymagane jest pozwolenie na budowę,
Właśnie nie wiedziałem kiedy dokładnie to rozgraniczenie następuje.
kmy pisze: a inwestor jest na tyle nieroztropny, że zgłosi do ZE i odłączy przyłącze.
Ale niestety czasem trzeba. Szczególnie jak jest "stara instalacja". Wtedy może się nie obejść bez rozplombowania licznika i reszty działań.
kmy pisze:A z tymi przeglądami to się dowiem. Na pewno w budownictwie wielorodzinnym co 5 lat.
Tak, u mnie w bloku 4 miesiące temu miałem taki przegląd.
kmy pisze:Ale o przeglądach w domach jednorodzinnych to nie słyszałem, kominiarz tak, ale elektryk?
Też niczego takiego nie widziałem.
kmy pisze: A ten przegląd w mieszkaniu ograniczał się do sprawdzenia gniazdek w kuchni i w łazience. Oświetlenia i gniazdek w pokoju nie sprawdzał.
No to u mnie chłopcy podeszli nieco lepiej do tematu. Sprawdzali (o ile dobrze widziałem) impedancję pętli zwarcia oraz działanie różnicówki. Chociaż do tego drugiego nie podeszli za dobrze, bo nie kazali wyłączyć wszystkich odbiorników. A pomiaru nie udało się wykonać przez zbyt szybkie jej działanie (sądzę, że przez podłączone kilka urządzeń) :]
ja.michal pisze:Chyba taniej niż płacić elektrykowi za instalację? :hyhy:
Ale dolicz sobie do tego chociażby miernik pętli zwarcia i już koszta wychodzą zupełnie inaczej. Miernik 2w1 (pomiar pętli zwarcia oraz różnicówki to koszt około 2500zł). A to moim zdaniem wykonać warto.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ