Moduł CAM CI+

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
robelt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2014-04-04, 21:45
Lokalizacja: Myszków

Moduł CAM CI+

Post autor: robelt »

Witam, planuje zakupić telewizję od Cyfrowego Polsatu i zauważyłem, że jest opcja bez dekodera tylko z modułem CAM CI+, mój telewizor ma to wejście, ale chciałbym się dowiedzieć czy odbiór telewizji na tym module różni się od odbioru na dekoderze. Osoby które miały możliwość korzystać z tego modułu, polecacie? Pozdrawiam
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Moduł CAM CI+

Post autor: key »

robelt pisze: chciałbym się dowiedzieć czy odbiór telewizji na tym module różni się od odbioru na dekoderze.
Modul CI+ z polsatu ma IIRC jeden minus – moze jednoczesnie rozkodowywac tylko jeden stream (a przynajmniej bylo tak 2..3 lata temu, kiedy sie do tego przymierzalem). Z tego co pamietam, karta I modul tworza calosc – nie ma mozliwosci uzywania karty z innym modulem. Nie wiem jaka funkcjonalnosc maja aktualne dekodery sprzedawane z umowami Polsatu.

Ja korzystam z modulu CI+ (a dokladnie z softwarowej emulacji tego modulu) w Dreambox 8K. Dla mnie jest to idealne rozwiazanie – dream ma duzo wiecej mozliwosci niz tuner w moim TV (n.p. mozliwosc nagrywania wszystkich programow, 4 tunery sat, dopasowany SW do moich potrzeb). Jesli planowany przez ciebie decoder nie rozni sie funkcjonalnoscia od TV, to preferowal bym zmniejszenie ilosci pilotow oraz pudelek i uzywanie karty CI+ w TV. Nie zapominaj, ze nawet jesli w ktoryms momencie zabraknie ci funkcjonalnosci, mozesz wlozyc modul CI+ do dowolnego kompatybilnego dekodera.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Moduł CAM CI+

Post autor: krystianb »

robelt pisze:mój telewizor ma to wejście,
Zacznę od sprawy najprostszej, czy jesteś pewien, że Twój TV ma tuner DVB-S2, bo CI+ nie ogranicza się do TV satelitarnej.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Moduł CAM CI+

Post autor: kmy »

krystianb, ma rację, ja mam 2 Samsungi, które mają CI+, ale żaden nie ma tunera satelitarnego. W Tv z DVB-T montują CI+ dla ewentualnych potrzeb telewizji naziemnej.
robelt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2014-04-04, 21:45
Lokalizacja: Myszków

Re: Moduł CAM CI+

Post autor: robelt »

Dzięki za odpowiedzi. No to widzę, że może być problem. Mam model samsung ue40d5500rw, wejść jest, ale może ono obsługiwać tylko naziemną telewizję bez możliwości odbioru satelitarnej, dobrze zrozumiałem? Pozdrawiam
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Moduł CAM CI+

Post autor: key »

Dopiero od modelu 5700 jest wbudowany tuner SAT.
Nie pomagam na PW.
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Moduł CAM CI+

Post autor: kmy »

System
Odbiór DTV: DVB-T/C
CI+ dostępny

źródło:
http://www.samsung.com/pl/support/model ... -techspecs
ODPOWIEDZ