Problem z połączeniem dwóch komputerów sieć wifi i lan.

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
buzer
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2010-06-04, 19:29
Lokalizacja: JO71ST

Problem z połączeniem dwóch komputerów sieć wifi i lan.

Post autor: buzer »

Witam ponownie z nowym kretyńskim problemem , gdzie robiłem te czynności już, a teraz coś mi nie idzie. I nie wiem jak poradzić sobie z tym. Chodzi o to że chce zpiąc z sobą dwa komputery ,połączone przez lan, kablem krosem,by udostępnić pliki. Ale oba kompy mają dostęp do internetu przez wifi i router isp w obcej sieci. I nie chce udostępniać w sieci radiowej,ale tylko lan. Nawet nie chce by udostępnione pliki były widoczne w wifi.

Chyba że jest możliwość udostępnienia plików ,połączyć sie komp a ,z komp b ,bez rozłączania internetu radiowego. W połączeniu ad-hoc rozłącza połączenie radiowe z internetem.

Ustawiałem ip dla kompów,a i tak się nie chcą widzieć.łączyłem już komputery po lan,z stałymi ip wbitymi w karty i chodziło, a teraz cholerstwo nie chce zaskoczyć.Powiedzcie mi proszę jak to ugryść .
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z połączeniem dwóch komputerów sieć wifi i lan.

Post autor: wojteks »

W7 z XP nie bardzo działa, postaw na którymś kompie serwer FTP, wybierz jakieś IP z zupełnie innego zakresu niż dostawcy internetu i przypisz je do kart LAN (np. 172.16.0.101 i 172.16.0.102, maska 255.255.255.0, brama puste). Skonfiguruj serwer ftp tak, żeby działał tylko na karcie LAN i już, nie będzie to otoczenie sieciowe ale zawsze coś.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Problem z połączeniem dwóch komputerów sieć wifi i lan.

Post autor: Jo_gurt »

wojteks pisze:W7 z XP nie bardzo działa
Działa działa.

Ja bym to też załatwił osobna siecią, ale dostęp ograniczał na firewallu.
buzer
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2010-06-04, 19:29
Lokalizacja: JO71ST

Re: Problem z połączeniem dwóch komputerów sieć wifi i lan.

Post autor: buzer »

Dziękuję za odpowiedzi. Już też myślałem o zrobieniu serwera ale nie bardzo to wiedze. Ale mam też inny pomysł. Mogę do tego wykorzystać router ,który nie będzie miał dostępu do internetu?
A jeśli tak ,to w jaki sposób go ustawić by przydzieli ip automatycznie ,gdzie on sam nie będzie miał skąd pobrać adresów itp,by następnie samemu nadać. A router to http://ui.linksys.com/files/BEFSR41/
Tylko że nie mam doświadczenia z routerami, i nie wiem czy ten się nadaje. Co innego jest stawianie serwera z kompa a co innego routery. Z pierwszym bym sobie poradził , ale routery .........
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Problem z połączeniem dwóch komputerów sieć wifi i lan.

Post autor: Jo_gurt »

Router nic nie wnosi nowego do twojego pomysłu.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z połączeniem dwóch komputerów sieć wifi i lan.

Post autor: wojteks »

buzer pisze:Mogę do tego wykorzystać router
Po co komplikować proste rzeczy.
Nie pomagam na PW!
buzer
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2010-06-04, 19:29
Lokalizacja: JO71ST

Re: Problem z połączeniem dwóch komputerów sieć wifi i lan.

Post autor: buzer »

No przynajmniej solidne odpowiedzi. Oczywiście rzecz biorąc ,nie mam zamiaru komplikowania sobie życia, i się raczej pomyliłem myśląc że coś takiego się uda. W każdym bądź razie, dziękuje za odpowiedzi, i raczej trzeba będzie za pendraIwa chwycić i przenosić , trudno się mówi. Ale też moim zdaniem nie ma sensu robić serwerów , jakieś 200 giga przerzucić . :D nie ma co płakać, jak się nie da prosto, to po co się męczyć :D
ODPOWIEDZ