Ładowarka samochodowa 24W

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Krump
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-10-12, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Ładowarka samochodowa 24W

Post autor: Krump »

Witam was,

Wszedzie suzkam i nie moge znaleźć dlatego juz zrezygnowany pisze tutaj. Potrzebuje znaleźć ładowarke samochodową która da nam 24W ( najlepiej 19,5V*1,2A). Otóż mam tableciki (około 130szt.) Dell Venue 11 PRO z Atomem i pracują one w terenie. Czasem uzytkownicy musza podładować bydlaka i standardowe ładowraki wymiejają. Podtrzymują go, ale naładowanie do full... Szybciej to ładowały sie storny w latach 90'. Wiem, iz cieżko o taką ładowarkę więc wymyśliłem, że wezmę podówjną USB dajacą łacznie z dwóch gniazd USB 4.2A lecz potrzebuje do niej kabel 2xUSB -> 1xMicroUSB ale tutaj znalezienie to w ogóle abstrakcja.

Może ktos z was miał podobny problem, lub zna jakiś sposób. Na ładowanie tych bydlaków.

Pozdrawiam i błagam o pomoc.
penknife
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2014-06-12, 06:30
Lokalizacja: G-cko

Re: Ładowarka samochodowa 24W

Post autor: penknife »

Skontaktuj się z producentem(będzie szybciej i bezpieczniej) lub porządnym elektrykiem, gdyż nieprawidłowe ładowarki mogą uszkodzić sprzęt z winy użytkownika(/administratora/biznesmena/kombinatora).

Swoją wypowiedź popieram tym, że pierw piszesz o napięciu 19V, a następnie o USB, które ma 5V.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Ładowarka samochodowa 24W

Post autor: krystianb »

Krump pisze:Potrzebuje znaleźć ładowarke samochodową która da nam 24W ( najlepiej 19,5V*1,2A).
Primo znając trochę della. Nawet jakby to była zwykła ładowarka to mógłbyś zapomnieć o ładowaniu przypadkową ładowarką. Dell stosuje zabezpieczenia elektroniczne uniemożliwiające poprawne działanie na zamiennikach. Tutaj mamy do czynienia z maksymalnym dziwadłem: najpierw ładowarka działa jako zwykłe usb, potem gdy skomunikuje się z urządzeniem i oba uznają swoją oryginalność to ładowarka podnosi napięcie do 19V. Mogę zaryzykować tezę, że podpięcie zasilacza 19V od razu może ten tablet/laptopa uszkodzić.
Wspominasz coś o oryginalnych zasilaczach, nie są to te wynalazki http://accessories.dell.com/sna/product ... u=a7836010 i nie pracują na 5V?
Jeśli dell nie oferuje oryginalnego zasilacza samochodowego pracującego na 5/19V to zostaje tylko jedno, czyli zakup samochodowych przetwornic. Jeśli bym miał takie kupować to "amerykańskie" na 110V AC wystarczą, teoretycznie powinny mieć większą sprawność niż takie same na 230V.
Niestety dorobić się czegoś takiego nie da, kombinowanie z "4A" ładowarkami usb też nie pomoże. Ba na ładowarce innej niż fabryczna bez odpowiedniego jej rozpoznania tablet pociągnie tylko 500mA zgodnie ze standardem usb.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
radger
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-08-07, 22:09
Lokalizacja: w-wa

Re: Ładowarka samochodowa 24W

Post autor: radger »

Dell Venue 11 PRO z Atomem posiada kod 5130

Tu jest ładowarka teoretycznie z nim kompatybilna
http://www.subtel.com.pl/cgi-bin/cosmos ... num=917024

Nie wiem jak to wygląda w praktyce ale można spróbować
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Ładowarka samochodowa 24W

Post autor: krystianb »

Podejrzewam, że autor tematu ma lepsze 5 voltówki.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
penknife
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2014-06-12, 06:30
Lokalizacja: G-cko

Re: Ładowarka samochodowa 24W

Post autor: penknife »

Wracając do ładowarki, którą autor już upatrzył, należy sprawdzić czy w środku zasilanie dla podwójnego gniazda ma oddzielne zabezpieczenia, czy też jest jedno zabezpieczenie(lub jego brak) na oba gniazda (wspólne ścieżki dla +5V oraz 0V dla obu gniazd). Jeśli jedno na oba gniazda, wówczas nie potrzeba kabla typu Y.
Krump
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-10-12, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ładowarka samochodowa 24W

Post autor: Krump »

Witam,

Dzięki za odpowiedź, niestety dell umywa ręce, kiedyś (na pocżatku serii) produkowli ale szału nie było z nimi, obecnie nie mają. I oferują żeby znaleźćsobie zamienniki do talbetow pod zapalniczkę. tlyko jak pisąłem juz przetestowałem z 15 modeli i efekty są mierne. Kupię jedną podana przez radger, ale patrząc na nią, wątpię aby zadziałała.


penknife jakaś podpowiedx, jak to sprawdzić?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Ładowarka samochodowa 24W

Post autor: krystianb »

Krump pisze:Dzięki za odpowiedź, niestety dell umywa ręce, kiedyś (na pocżatku serii) produkowli ale szału nie było z nimi, obecnie nie mają. I oferują żeby znaleźćsobie zamienniki do talbetow pod zapalniczkę. tlyko jak pisąłem juz przetestowałem z 15 modeli i efekty są mierne. Kupię jedną podana przez radger, ale patrząc na nią, wątpię aby zadziałała.
Jeśli te które oferuje dell nie ładują odpowiednio szybko, to żadne inne nie dadzą rady. Układ nie jest dostosowany do natężenia większego niż 2A co by gniazda nie stopić, problem można przeskoczyć tylko podnosząc napięcie, a to potrafi tylko oryginalna ładowarka. IMO jedyne działające rozwiązanie oryginalna ładowarka 230V (zakładam, że były w komplecie) + http://allegro.pl/listing/listing.php?u ... nica%20230 bo 110 to w europie się raczej nie kupi, a zapewne potrzebujesz na to rachunku.
Krump pisze:penknife jakaś podpowiedx, jak to sprawdzić?
Trzeba rozebrać i przeanalizować układ, ale to nic nie da. Większość tych ładowarek typu 3 4 5 10A z trudem daje łącznie 2A. A jak pisałem wyżej, tablet więcej niż 2A nie pociągnie choćby nie wiem jak go zmuszać.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Krump
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-10-12, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ładowarka samochodowa 24W

Post autor: Krump »

Ok, tyle mi wystarczy, omówie to z serwisem i chyba zainwestujemy w przetwornice, bo nie ma co kombinowac. Dzięki wielkie za rozeznanie w sprawie.
penknife
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2014-06-12, 06:30
Lokalizacja: G-cko

Re: Ładowarka samochodowa 24W

Post autor: penknife »

:idea: Kup pierw choć jedno takie urządzenie w celu sprawdzenia czy wszystko działa jak należy (np. obciążyć ładowarkę na >30min kombinacją rezystorów :strzela: 3x(szeregowo) 1 OHm 5W dla: 1,(6)A ).
Krump
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-10-12, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ładowarka samochodowa 24W

Post autor: Krump »

Na niektórych samochodach są juz prostownice, więc poprostu złapie jakiegos technika i sprawdzimy, ale miałem juz przesłanki że niektórzy tak robią, wiec bedzie dzialać.
penknife
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2014-06-12, 06:30
Lokalizacja: G-cko

Re: Ładowarka samochodowa 24W

Post autor: penknife »

Jak ktoś do mnie mówi/pisze słowo "prostownica" to niech pierw sobie wyobrazi jakąś dziewuchę o kręconych/pofalowanych włosach, która sobie prostuje nią włosy.
Więc co kolega miał na myśli pisząc o prostownicy w samochodzie?
Krump
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-10-12, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ładowarka samochodowa 24W

Post autor: Krump »

Przetwornica, pomyliłem się. Mam za dużo tematów na raz ;p
ODPOWIEDZ