Windows 10 w nowym laptopie

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
proteka
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-12-31, 12:33
Lokalizacja: Sosnowiec

Windows 10 w nowym laptopie

Post autor: proteka »

W czerwcu kupiłem nowy laptop na którym miałem system windows 8.1. Na początku sierpnia zaktualizowałem system do windowsa 10. Jestem z tego nowego systemu zadowolony. I tu moje pytanie, odpowiedź mnie ciekawi. Czasami zdarza się mi, ale rzadko bardzo, że muszę sformatować dysk i ponownie wgrać system. Do tego laptopa dostałem płyty z windowsem 8.1. Czy jak ponownie wgram windowsa, to też dostanę możliwość automatycznego przejścia na windows 10, czy musiałbym w takim przypadku kupić windows 10?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Windows 10 w nowym laptopie

Post autor: YaHooo »

Z tego co pamiętam, to można pobrać oryginalne obrazy systemu Windows 10. Chyba nawet Microsoft je udostępnia gdzieś. Możesz zainstalować od nowa podając oryginalny klucz do swojej 8-ki. Ale sam nie sprawdzałem, to są tylko wyczytane rzeczy.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Baldwin
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-03-06, 20:35
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Windows 10 w nowym laptopie

Post autor: Baldwin »

Przy pomocy Windows 10 Media Creation Tool ściągnij sobie obraz ISO W-10. Tam musisz wybrać tylko opcję do zainstalowania potem a nie teraz. Następnie wybierz opcję wypalenia na DVD lub zainstalowania na nośniku USB. Gdy Windows 10 było już zainstalowane to przy następnych instalkach klucz pobierany jest automatycznie ze starej instalacji i aktywuje się bez naszej ingerencji. Tak to przebiegło u mnie..
Awatar użytkownika
Fixiq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2016-01-09, 16:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Windows 10 w nowym laptopie

Post autor: Fixiq »

Po aktualizacji do Windows 10 w przypadku przywracania urządzenia do stanu fabrycznego, przywracany jest Windows 10 a nie tak jak w przypadku 8.1 do 8
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Windows 10 w nowym laptopie

Post autor: wojteks »

I w czym problem?
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Windows 10 w nowym laptopie

Post autor: ra-v »

YaHooo pisze:Z tego co pamiętam, to można pobrać oryginalne obrazy systemu Windows 10. Chyba nawet Microsoft je udostępnia gdzieś. Możesz zainstalować od nowa podając oryginalny klucz do swojej 8-ki. Ale sam nie sprawdzałem, to są tylko wyczytane rzeczy.
Od znajomego wiem, że tak zrobił, nie było problemów.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Windows 10 w nowym laptopie

Post autor: dzejk »

W jednej z gazet komputerowych czytałem, że windows 10 konwertuje klucz ze starego wndowsa 7, czy 8, na swój własny. Więc czysta instalacja i tak musi być poprzedzona aktualizacją na stary system - dla tego klucza.
Osobiście zostaję przy windows 7 dopóki ma aktualizacje, bo nie lubię być szpiegowany.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Windows 10 w nowym laptopie

Post autor: YaHooo »

dzejk pisze:Osobiście zostaję przy windows 7 dopóki ma aktualizacje, bo nie lubię być szpiegowany.
Tu już nawet mi nie chodzi o szpiegowanie. Ale o całość systemu. Ja pozostaję przy 7-ce. 10-tka to dla mnie porażka. Nawet graficznie prezentuje się kiepsko. Nie mówiąc już np. o tym, że nie da się wyłączyć aktualizacji. Da się je jedynie odwlec w czasie. A za jakiś czas i tak zostanie zainstalowana.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ