Przedłużacz USB

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bolas
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2012-11-05, 23:57
Lokalizacja: Podkarpackie

Przedłużacz USB

Post autor: Bolas »

Witam.

Mam takowe pytanie, powiedzcie mi jaki najlepiej kupić sobie przedłużacz USB aby móc wpiąć do niego modem LTE? Na co zwrócić uwagę?

Z tego co widzę to istnieją na rynku jakieś ekranowane, z jakimś filtrem przeciwzakłóceniowym i nie wiadomo co tam jeszcze. Interesuje mnie przedłużacz do max. 5m.
A teraz najważniejsze jak chcę to podłączyć: router - aktywny hub - przedłużacz - modem LTE.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Przedłużacz USB

Post autor: krystianb »

Bolas pisze:Na co zwrócić uwagę?
Materiał i grubość żył zasilających, zwykle podawana w AWG https://pl.wikipedia.org/wiki/American_wire_gauge. Niestety obietnice producenta można sprawdzić tylko niszcząc przedłużacz. No pomijając CCS FE te można bez krojenia sprawdzić :cwaniak:
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Przedłużacz USB

Post autor: wojteks »

Bolas pisze:Interesuje mnie przedłużacz do max. 5m
Takiego przedłużacza A wtyk na A gniazdo raczej nie znajdziesz sensownego w handlu chyba że masz doskonały zasięg i modem nie będzie pobierał większego prądu wtedy pewnie te dziwne manewry by nie miały miejsca, lepiej podłącz tak: router-przedłużacz-HUB USB z zasilaczem-modem USB.
Nie pomagam na PW!
Bolas
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2012-11-05, 23:57
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Przedłużacz USB

Post autor: Bolas »

krystianb pisze:
Bolas pisze:Na co zwrócić uwagę?
Materiał i grubość żył zasilających, zwykle podawana w AWG https://pl.wikipedia.org/wiki/American_wire_gauge. Niestety obietnice producenta można sprawdzić tylko niszcząc przedłużacz. No pomijając CCS FE te można bez krojenia sprawdzić :cwaniak:
:shock:
Bolas
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2012-11-05, 23:57
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Przedłużacz USB

Post autor: Bolas »

@wojteks - też mi to przyszło do głowy ale, żeby osiągnąć jak najlepsze parametry to muszę umieścić modem przy oknie dachowym a wolałbym żeby mi te kilka kabli nie wisiały przed oknem.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Przedłużacz USB

Post autor: wojteks »

Bolas pisze:żeby osiągnąć jak najlepsze parametry to muszę umieścić modem przy oknie dachowym
To zastosuj antenę(y) zewnętrzne, współczesne szyby tez mocno tłumią sygnał.
Nie pomagam na PW!
Bolas
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2012-11-05, 23:57
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Przedłużacz USB

Post autor: Bolas »

To było by najlepsze rozwiązanie lecz niedługo zmieniam miejsce zamieszkania i kupowanie teraz anten mija się troszkę z celem :)
Próbowałem jeszcze w Grudniu jakie są możliwości i przy oknie wyszło mi ponad 60Mb natomiast już w innym miejscu to w porywach do 30 Mb - pierwsza opcja w zupełności mi wystarczy :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużacz USB

Post autor: matek451 »

Już widzę jak to zadziała. Takie pseudo rozwiązania to kasa w błoto. Pominę już fakt, że testy z grudnia nijak się mają do stanu na dziś. To internet mobilny a LTE w ciągu roku u wszystkich operatorów zwolniło lub zwolni w najbliższym czasie. Takich rozwiązań się nie stosuje to partyzantaka, kupuje się antenę zewnętrzną Dual LTE na 1800MHz. Antenę zabierasz potem ze sobą lub sprzedajesz.
ODPOWIEDZ