Jak dzwonić z telefonu komórkowego używając PC

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Suppu666
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-10-13, 11:36

Jak dzwonić z telefonu komórkowego używając PC

Post autor: Suppu666 »

Cześć,

szukałem tego tematu w internecie, ale nie mogłem znaleźć nic sensownego, więc mam nadzieję że mi ktoś pomoże :zdrowko:
Chciałbym mieć możliwość wykonywania i odbierania połączeń głosowych z mojego telefonu, ale używając komputera. W wielkim skrócie chodzi o zautomatyzowanie mojej pracy i ułatwienie wykonywania połączeń. Wiem że są inne możliwości jak Skype czy Voip, ale na razie odpadają. Jeśli jest taka możliwośc, to czy ktoś mógłby doradzić jakiego programu używać i czy będzie działało przez usb?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Jak dzwonić z telefonu komórkowego używając PC

Post autor: key »

Mozliwosc numer jeden - MAC + iPhone.
Mozliwosc numer dwa - Lync + telefon po BT.
Mozliwosc numer trzy - BT + odpowiednie oprogramowanie, nie jestem na bierzaco, kiedys byly jakies nakladki. Szukaj pod HSP, HFP, rSAP
Nie pomagam na PW.
Suppu666
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-10-13, 11:36

Re: Jak dzwonić z telefonu komórkowego używając PC

Post autor: Suppu666 »

Dzięki za odpowiedź. W sumie to sama w sobie mi w niczym nie pomogła :P
Ale zacząłem używać niektórych informacji, które w niej zwarłeś co mnie doprowadziło do frazy "korzystanie z komputera jako zestawu słuchawkowego". Do tego pomyślałem że lepiej będzie połączyć po Wi-Fi i znalazłem aplikację AirDroid. Wydaje mi się że zaspokoi moje potrzeby, chociaż nie wiem czy będzie jakiś konflikt na Wi-Fi jeśli będę używał jednocześnie internet...
Karakaryna
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2011-12-11, 18:46
Lokalizacja: Ciepłowody

Re: Jak dzwonić z telefonu komórkowego używając PC

Post autor: Karakaryna »

Jeśli masz numer w play to możesz skorzystać też ze strony: telefon.play.pl. Logujesz się tam przez play24 lub hasło jednorazowe i dzwonisz. Używałem tego kiedyś za granicą, fajna opcja, a telefon nawet nie musi być włączony. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ