Komputer się wyłancza

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Komputer się wyłancza

Post autor: Jaco »

Witajcie
Mam BIG problem z kompem kolegi.Otóż po uruchomieniu systemu po jakichś kilku minutach komp sam się wyłancza.Nie można go nawet przeskanować programem antywirusuowym bo komp po chwili sam się wyłącza i włącza.Co może być przyczyną takiego stanu.Jak to można usunąć.Czekam na wasze opinie.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Komputer się wyłancza

Post autor: zDaleKi »

Tak działał jakiś wirus, już nie pamiętam jak, chyba Sasser.
Musisz poszukać w Googlach coś na ten temat. Była jakaś komenda, która powodowała zatrzymanie odliczania czasu i tym samym wyłączenia. Bo rozumiem, że masz komunikat że komputer zaraz zostanie wyłączony.

A tu wycinek:
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=wir ... Szukaj&lr=

a polecenie to: shutdown -a
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Komputer się wyłancza

Post autor: Jaco »

Dzieki BliSki.Nie ma żadnego komunikatu.Po prostu chodzi chodzi i sam się wyłącza bez żadnych komunikatów.Podejrzewam że może coś się nagrzewa i jak się przegrzeje to komp się wyłącza.Bo po ponownym uruchomieniu to zdąży tylko dla przykładu otworzyć Winampa i koniec.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Komputer się wyłancza

Post autor: zDaleKi »

Jaco pisze:Podejrzewam że może coś się nagrzewa
No ale to już ma mało wspólnego z internetem....

Najlepsze wyjście to zadanie tego pytania na jakimś forum o kompach.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Komputer się wyłancza

Post autor: Jaco »

BliSki dzięki i za tyle info.Może problem leży w zasilaniu.To rzeczywiście nie jest problemem internetowym.
Awatar użytkownika
JK
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2006-07-02, 13:14

Re: Komputer się wyłancza

Post autor: JK »

Nie ma to wiele wspólnego z tematyką tego forum ale odpowiem.

Miałem kiedyś taki problem ze świeżo złożonym komputerem. Podmieniałem kolejno wszystkie elementy ale nic nie pomagało. Okazało się w końcu, że był uszkodzony włącznik (miał zbyt mały opór gdy nie był wciśnięty).

Spróbuj po uruchomieniu komputera odłączyć włącznik od płyty głównej (zakładam, że nie jest to laptop).
N6230 + AXF-15S + MBC-15S + ATK-20 + BT = 200 kb/s -> 32 kb/s (iPlus)
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Komputer się wyłancza

Post autor: Tomekłódź »

Jaki masz zasilacz ? I posprawdzaj wszystkie radiatory na procku, karcie czy się dobrze trzymają. Miałem tak ostatnio i radiator od karty wyleciał z bolca i sie nagrzewała i restart kompa był.
Motorola V980 iPlus ~ 45kB/s :)
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Komputer się wyłancza

Post autor: sardo nunspa »

Jaco pisze:po chwili sam się wyłącza i włącza.Co może być przyczyną takiego stanu.Jak to można usunąć.Czekam na wasze opinie.
To może być walnięta pamięć RAM, ale nie tak na amen tylko troszkę „trącona”. Ja tak miałem ze 4 lata temu. Włączałem kompa i nic – dopiero po jakichś 15 min sam się włączał, wieszały się filmy divx, w pewnych momentach i inne cuda nie widy. Com się umyślał, wymieniłem zasilacz, instalowałem jakieś atyfreeze do divx. Z czasem „pogarszało” :lol: się jej coraz bardziej, aż w końcu nie można było zainstalować windy. I przypadkiem wyjmując już wszystko po kolei doszedłem, że to pamięć. Moje zdumienie było ogromne, bo jak pamięć jest uszkodzona to komp nie powinien w ogóle startować, a program diagnostyczny pokazywał, że pamięć jest ok. Była to jeszcze pamięć SDR marki „no name”
Latka lecą...
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Komputer się wyłancza

Post autor: Jaco »

Problem już rozwiązany.Otóż po zdjęciu obudowy i po dociskaniu wszelkich połączeń komp wystratował jak zwykle.Ale jeden z wiatraków nie kręcił się.Jak go pacnołem palcem w ruch komp chodził z 3 godz i nie wyłączał się.Przy następnych rozruchach już sam zaczyna się kręcić.Może jakiś chochlik tam siedział i go trzymał :lol: .Bynajmniej już po problemie.Dziękuję za wszystkie sugestie. :D
ODPOWIEDZ