Jednostki danych a złotówki :)

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Jednostki danych a złotówki :)

Post autor: DejaVu »

Witam! jeśli nie odpowiedni dział , to proszę o przeniesienie :) temat też z dziwną nazwą , ale nie wiedziałem jak to określić inaczej :( Chodzi mi o jednostki mb powinno być chyba z małej litery? mam internet w Orange obecnie na kartę , wcześniej był na abonament , ale w mojej lokalizacji lipnie to działa (H+ net works 900) postanowiłem więc korzystać z tego na kartę i nie przedłużyłem umowy :) A więc jeśli obecnie załadowałem kartę za 50zł. to ile jest tego mb? chcę zobaczyć czy starczy mi na miesiąc , nie oglądam YT tylko fora wiadomości i FB bez oglądania filmików :) Na chwilę obecną nie chcę się wiązać umową z żadną siecią , zastanawiam się też czy nie zmienić też taryfy w telefonie? teraz mam Orange One też na kartę , ale numer jest zarejestrowany , a ta karta Orange free w modemie nie jest zarejestrowana , więc nie wiem czy warto? Pozdrawiam.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jednostki danych a złotówki :)

Post autor: dzejk »

powinno być MB - megabajty, chociaż teraz to raczej GB, czyli gigabajty (1024 MB).
Najlepsza taryfa internetowa na kartę w orange to free - za doładowanie dostajesz x GB w bonusie, a do tego możesz włączyć pakiet z przelicznikiem 1GB za 1zł. Bez pakietów, po wykorzystaniu bonusa z doładowania, będzie drogo i zwyczajnie się nie opłaca.
Jak doładowałeś za 50 zł kartę z taryfą orange free, to dostałeś bonus 15GB. Jak go wykorzystasz, to całą kwotę z doładowania (50zł) możesz wykorzystać na zakup pakietów internetowych. Warto też pamiętać o możliwości włączenia RWK (rok ważności konta), dzięki czemu wydłuży się także ważność bonusa. Do poczytania:
http://www.orange.pl/kid,4003445692,id, ... ticle.html
http://www.orange.pl/kid,4004523779,id, ... ticle.html
http://www.orange.pl/kid,4002400661,id, ... ticle.html
http://www.orange.pl/kid,4000377270,id, ... ticle.html
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Jednostki danych a złotówki :)

Post autor: DejaVu »

Dzięki za odpowiedź :) rok ważności konta mam włączony , biorę się więc za czytanie. Pozdrawiam.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jednostki danych a złotówki :)

Post autor: dzejk »

jeśli zasięg orange masz tylko z 3g 900MHz, to warto rozejrzeć się za innym operatorem. Dla przykładu w play miałbyś jeszcze tańszy net. Podaj miejscowość.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Jednostki danych a złotówki :)

Post autor: DejaVu »

Na moim <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> jest tylko 3g z każdej sieci , jak miałem CDMA to byłem szczęściarzem :) przynajmniej ping był w miarę niski . Lipińskie Małe 19-335 Warmińsko-Mazurskie
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jednostki danych a złotówki :)

Post autor: dzejk »

z dobrą anteną kierunkową powinieneś złapać stabilny sygnał LTE. Najbliższe nadajniki w Nowej Wsi Ełckiej i Prostkach - mapa pozwoleń.
Jaki masz modem? Dasz radę podjechać bliżej tych nadajników, spisać parametry, częstotliwość i zrobić speedtest?
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Jednostki danych a złotówki :)

Post autor: DejaVu »

Z modemów to mam tylko e3131 i adu890-w :) obecnie za modem/ruter robi Samsung Galaxy tab3
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jednostki danych a złotówki :)

Post autor: dzejk »

samsung ma lte ?
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Jednostki danych a złotówki :)

Post autor: DejaVu »

Nie :(
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jednostki danych a złotówki :)

Post autor: dzejk »

przydałoby się zainwestować w modem lub router z LTE - koszt ok. 130-200 zł.
Bo na tym e3131 to najwyżej umts 2100 z antena kierunkową złapiesz.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Jednostki danych a złotówki :)

Post autor: DejaVu »

Myślę o ruterze mi-fi co byś polecił ? :)
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jednostki danych a złotówki :)

Post autor: dzejk »

coś z huawei, np. e5573, e5577 (airbox 2 plus). Działa z nimi program toolbox, dzięki czemu masz wygodny podgląd parametrów sieci i możesz wymuszać częstotliwości w LTE.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Jednostki danych a złotówki :)

Post autor: DejaVu »

A tak się jeszcze zapytam :) - czy można jakoś sprawdzić bez posiadania fona czy modemu , czy moja karta sim (Orange free na kartę) ma LTE ? czy wszystkie karty sim działają na każdej częstotliwości ? simka nie wiem ile ma lat , jest nie zarejestrowana , więc zastanawiam się czy rejestrować czy też kupić nową sim Orange free na kartę - abonament mi nie potrzebny gdyż przez miesiąc wykorzystałem tylko 2GB z 15GB :) więc w sumie zaoszczędziłem 100zł w stosunku jak bym miał abonament za 49zł :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jednostki danych a złotówki :)

Post autor: ja.michal »

Karta powinna mieć napisane LTE. Starsze karty nie miały i nie mają dostępu do LTE, potrzebna jest wymiana. Jeśli zależy ci na stażu to możesz wymienić SIM na nowy, jeśli nie to kup nową kartę.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Jednostki danych a złotówki :)

Post autor: DejaVu »

Dzięki za odpowiedź :) karta jest stara - ile lat ją mam to nie wiem? jest cała czarna raczej żadnych napisów nie miała przyciąłem ją na mikro , bo nie była ''taka łamana'' jest też nie zarejestrowana na moje dane więc jaki staż? pewnie kupię nową może nie koniecznie w Orange , muszę tylko poczytać u jakiego operatora są najlepsze warunki bez abonamentu 3g mam chyba w każdej sieci.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jednostki danych a złotówki :)

Post autor: ja.michal »

W takim razie nie ma LTE. Staż np. przy uruchamianiu rok ważności konta (do 3 miesięcy płatne 3 zł), jakichś tam bonusach za doładowanie, etc. Fakt, że nie jest zarejestrowana nie ma znaczenia.

Skoro mało danych zużywasz i chcesz mieć długą ważność bonusów to chyba Orange Free na kartę wypada najkorzystniej. Za doładowania masz bonus, za złotówki możesz uruchomić np. dodatkowy internet w cenie 1 zł 1 GB 1 dzień w różnych wielkościach. http://www.orange.pl/kid,4000377334,id, ... ticle.html Bonusowe GB z doładowań są ważne tyle ile konto, sumują się i można przedłużać na rok właśnie SMSem.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Jednostki danych a złotówki :)

Post autor: DejaVu »

A czy można wymienić kartę na nową z lte i pozostać przy tym numerze telefonu? chociaż używam jej tylko do internetu , nikt ze znajomych nie ma tego numeru . Mało danych zużywam , bo nędznie to u mnie działa , wielgachny ping i co raz rozłącza , albo przerzuca między H-H+lub 3g , wtej chwili mam na sztywno ustawione na EDGE bi stabilniej działa .
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Jednostki danych a złotówki :)

Post autor: DejaVu »

Lipa z tym Orange Free na kartę jest :( skończyło mi się te 15GB , za kasę z konta zakupiłem pakiet 10GB i 30GB muli jeszcze bardziej jak zwykle :( co raz mnie rozłącza , np. jak czytam coś na Onecie to po chwili wywala-brak połączenia - klikam spróbuj ponownie - działa i po chwili wywala i tak drugi dzień :( W T-mobile jest oferta tylko sim na 10 miesięcy 10zł-10GB nie wiem czy nie zaryzykować? chociaż wolał bym coś bez umowy ,ale teraz i tak trzeba przecież numer rejestrować , więc jedna chwała :(
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jednostki danych a złotówki :)

Post autor: dzejk »

chyba pora na wymianę sprzętu i zainwestowanie w porządną antenę - internet masz za grosze teraz, bo orange daje 100GB za rejestrację.
ODPOWIEDZ