Komputer powoduje zakłócenia TV.

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
obek
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2016-07-19, 16:42

Komputer powoduje zakłócenia TV.

Post autor: obek »

Panowie a ja mam taki problem nie chcę zaklądać nowego tematu. Problem dotyczy antenny TV jak włączam komputer stacjonarny to zaczyna mi przycinać telewizor :D czyżby za słaba antena? Proszę poradzcie co można z tym zrobić.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Huawei E5186s-22a z Plusa

Post autor: krystianb »

Zasilacz w komputerze z czarnej listy zamykam temat :P Całkiem poważnie, zasilacz emituje za dużo syfu. Komputer masz podłączony do gniazda z uziemieniem? Ba trzeba nawet kabel sprawdzić, są takie co chińskie rączki połączyły tak, że na obudowie mogła być faza, bez połączonego PE też się może zdarzyć.
Teoretycznie kiepski kabel antenowy też będzie sprawiał problemy, ale to wina zasilacza od kompa bądź monitora.

Wydzielam temat bo nie ma związku.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
obek
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2016-07-19, 16:42

Re: Komputer powoduje zakłócenia TV.

Post autor: obek »

Uważasz ze kiepski zasilacz? Corsair RM650X 80Plus Gold - 650W (CP-9020091-EU) (Zasilacze) nie uważam żeby był kiepski. Komputer podłączony mam pod UPS. Moim zdaniem wina leży gdzie indziej jakieś propozycje?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Komputer powoduje zakłócenia TV.

Post autor: wojteks »

Propozycje już padły, kabel zasilający PC, słaby kabel antenowy, wzmacniacz antenowy, generalnie instalacja antenowa słaba, sygnał TV na granicy odbioru (nie przycina go w czasie deszczu/śniegu/mgły?). Pomijam to, ze każdy zasilacz może się zepsuć/zestarzeć, nawet takie po 500zł.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Komputer powoduje zakłócenia TV.

Post autor: krystianb »

obek pisze:Komputer podłączony mam pod UPS.
Ale nadal nie odpowiedziałeś czy instalacje elektryczną masz poprawną i aktualną. Kiedyś uziemienie pomijając kuchnię i łazienkę nie było wymagane. Ale też możesz mieć gniazdo z niepodłączonym bolcem.
A sprawdzałeś czy to nie jest zasilacz od monitora? Chyba jak nie muszę tłumaczyć.
Jest jeszcze problem pętli mas, może masz jakieś nie koniecznie oczywiste połączenie kompa z TV.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
obek
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2016-07-19, 16:42

Re: Komputer powoduje zakłócenia TV.

Post autor: obek »

Podczas wiatrów sniegów jest problem ale nie taki jak włączę komputer TVP1 i 2 HD działą bez problemu wiariują kanały polsat tvn i inne - brak sygnału. Na temat instalacji się nie wypowiem to jest nie mój dom - dom budowany w 2005 roku. Możliwe, że gniazdko ma nie podłączony bolec bo trochę "chodzi" albo wina anetny pokojowej.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Komputer powoduje zakłócenia TV.

Post autor: krystianb »

obek pisze:albo wina anetny pokojowej.
Od tego trzeba było zacząć. Zapewne ze wzmacniaczem, może nawet ze sklepu na ya... Pozbyć się złomu i zainstalować zewnętrzną bez wzmacniacza.
obek pisze: TVP1 i 2 HD działą bez problemu wiariują kanały polsat tvn i inne - brak sygnału.
Często multiplexy nadają z różną mocą czasem nawet z różnych lokalizacji.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
obek
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2016-07-19, 16:42

Re: Komputer powoduje zakłócenia TV.

Post autor: obek »

Oby pomogło a jaką polecacie anetnę zwykła siatkowa? ze wzmacniaczem sygnały czy coś konkretniejszego?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Komputer powoduje zakłócenia TV.

Post autor: wojteks »

Antena zależy od lokalizacji, raczej nie siatkowa. Na jakich kanałach odbierasz MUX1, 2, 3 i ten najnowszy MUX 8 i czy wszystkie z jednego kierunku (nadajnika). Czasami prawidłowa instalacja antenowa jest skomplikowana, 2-3 anteny typu Yagi-Uda (na rózne częstotliwości i kierunki) i do tego odpowiednia zwrotnica antenowa.
Nie pomagam na PW!
obek
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2016-07-19, 16:42

Re: Komputer powoduje zakłócenia TV.

Post autor: obek »

Mieszkam pod Warszawa okolice Marek. Odbieram z PKiN do tej pory działałem na antenie pokojowej wystawionej na zewnątrz :) chyba już odmawia posłuszeństwa. Instalacja na dachu itp nie wchodzi w grę bo nie pozwala właściciel. Myslałem o takich antenach https://www.dvbsklep.pl/mala-antena-zewnetrzna-dvb-t
ODPOWIEDZ