nowy operator p4 - czy bedzie rewolucja??

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krawat

nowy operator p4 - czy bedzie rewolucja??

Post autor: krawat »

podobno juz na poczatku 2007 roku ma ruszyc nowy operator p4 ktory ma stawiac tylko na 3g

ciekawe jakie zaproponuja ceny za net??

podobno do konca tego roku szukaja testerow swojej sieci

wiecej info na rekrutacja.nadchodzi4.com
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: nowy operator p4 - czy bedzie rewolucja??

Post autor: zDaleKi »

Operator ten działa już chyba z pół roku i żadnej rewolucji to nie wniosło.

EDIT:
Proszę, tu mój News z marca 2006 -> http://www.bez-kabli.pl/ftopic1885.html ... y+operator
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
krawat

Re: nowy operator p4 - czy bedzie rewolucja??

Post autor: krawat »

BliSki pisze:Operator ten działa już chyba z pół roku i żadnej rewolucji to nie wniosło.

EDIT:
Proszę, tu mój News z marca 2006 -> http://www.bez-kabli.pl/ftopic1885.html ... y+operator
hmm, dziala to chyba za duzo powiedziane...

jakos jeszcze nie ma go na rynku a to dla klientow sie liczy

jak wystartuje oficjalnie to bedzie mozna dopiero mowic o ew. skutkach jakie to spowoduje:)

miejmy nadzieje ze ceny spadna w koncu do jakiegos rozsadnego poziomu
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: nowy operator p4 - czy bedzie rewolucja??

Post autor: zDaleKi »

krawat pisze:jakos jeszcze nie ma go na rynku a to dla klientow sie liczy
Mogę się mylić, ale ten operator działa już w Warszawie.
Ale czego można się po nich spodziewać, skoro będą korzystali z sieci innych operatorów.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: nowy operator p4 - czy bedzie rewolucja??

Post autor: Sundance_kid »

Jakoś nie wierzę w początek stycznia bo ten operator ujawnia się juz od bardzo długiego czasu. W międzyczasie zdąrzył mBank (Polkomtel) wystartować i też nie zaproponował nic odkrywczego.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: nowy operator p4 - czy bedzie rewolucja??

Post autor: sardo nunspa »

Sundance_kid pisze:Jakoś nie wierzę w początek stycznia bo ten operator ujawnia się juz od bardzo długiego czasu. W międzyczasie zdąrzył mBank (Polkomtel) wystartować i też nie zaproponował nic odkrywczego.
Tak :!: Tak :!: Wielkie firmy, miliony na reklamę, buńczuczne zapowiedzi. I kicha :!: .
U mnie dwóch studentów w rozklekotanym maluchu przyjechało i założyli w dwa tygodnie radiówkę 1Mb/s. Jeszcze przepraszali, że tak długo, bo nie było czegoś w hurtowni inaczej by zamontowali w jeden dzień. 30zł/mies. To właśnie jest rewolucja
Latka lecą...
krawat

Re: nowy operator p4 - czy bedzie rewolucja??

Post autor: krawat »

czy kicha to sie dopiero okaze:P

a swoja droga to czy te testy juz ruszyly???
Zyrafka

Re: nowy operator p4 - czy bedzie rewolucja??

Post autor: Zyrafka »

Tak testy już ruszyły! Dostałam super cienkiego Samsunga i jestem pod wrażeniem, funkcji jakie on posiada!!Ma internet,bluetootha, aparat i super duż pamięć. Możesz nagrywać, filmiki, robić zdjęcia, bawić się przez trzy miesiące, bez żadnych kosztów! Super sprawa.
Możecie zobaczyć filmik ze szkolenia napisze link :
http://www.youtube.com/watch?v=fVD-E7gfzyo
Na szkoleniu przybliżyli czym jest P4, pokazali możliwości najnowszego Samsunga i przeszliśmy do podpisania umów i odebrania telefoniku. Szybko, błyskawicznie. :) Testuje go niecałe dwa tygodnie i jestem bardzo zadowolona! Przyznam szczerze, że już mało kasy zostało mi na koncie;/ ale super sprawa gadam do woli i robie co chce. O jak chcecie znajomy zrobił filmik telefonem też napisze link żebyście mogli zobaczyć jak to wygląda:)
http://www.youtube.com/watch?v=tDQyizgelLk
Pozdrawiam
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: nowy operator p4 - czy bedzie rewolucja??

Post autor: przewaks »

A mnie się wydaje, że dużej rewolucji to P4 nie spowoduje. Owszem, może będą mieli kilka ciekawych, nigdzie nie spotykanych, usług. Niemniej ceny połączeń i tak pozostaną na średnio wysokim poziomie (choć nieco niższym niż u innych operatorów). Moim zdaniem ceny połączeń komórkowych powinny być tylko nieznacznie droższe od lokalnych połączeń stacjonarnych a rozmowy wewnątrz sieci - darmowe. Po za tym jeśłi P4 będzie korzystał z tych nadajników obecnych operatorów to i tak nie będzie miał większego niż oni zasięgu.
Zastanawia mnie też kwestia wyboru testerów. Obejrzałem w skrócie filmik przedstawiony przez @Zyrafka i dochodzę do wniosku, że chętnie bym poznał warunki jakie musieli spełnić testerzy - czy <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> były jakieś warunki czy też te 20.000 osób zostało poprostu wylosowane spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń. Jeśli byłoby tak w rzeczywistości, to bardzo zawiódłbym się na takim operatorze (pomijam tu już kwestię, że sam startowałem na testera i nie zostałem wybrany - chętnie dowiedziałbym się dlaczego).
Reasumując, myślę, że P4 pojawi się najwcześniej w połowie roku (gdzieś wyczytałem taką informację) i, jeśli nie zbudują własnej infrastruktury (choć jest to kosztowne przedsięwzięcie), to nie wróżę im dużego sukcesu. Mogą zdobyć klientów w pierwszych miesiacach działalności, ale to tylko takich "napalonych". Wydaje mi się, że Ci "trzeźwo myślący" (jak ja :D) poczekają na rozwój sytuacji.
wrrr
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2007-03-06, 18:23

Re: nowy operator p4 - czy bedzie rewolucja??

Post autor: wrrr »

Powinniśmy się wkrótce przekonać jak będzie z ą rewolucją. Coraz więcej słuchów chodzi o tym, że Play z ofertą komercyjną rusza na dniach.
Dotarliście już do konkretnych info w tej sprawie?
kaja1234
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2007-01-31, 09:23

Re: nowy operator p4 - czy bedzie rewolucja??

Post autor: kaja1234 »

Na razie ruszyła kampania reklamowa.Wszedzie mnostwo billbordow. Według mnie sa mocno oryginalne,ciekawe.Zwaracaja uwage i własnie oto chodzi w kampaniach,zeby nie przejsc obojetnie,a im sie to jak najbardziej udało.
Tutaj znalazlam plakaty i spot reklamowy-hehe niezly pomysl.
http://www.telepolis.pl/news.php?id=7767[/img]
ODPOWIEDZ