mobilne tehnologie w usa

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
karolina_arc

mobilne tehnologie w usa

Post autor: karolina_arc »

czesc :lol: ,

nie mam duzego, wlasciwie to nie mam zadnego pojecia :oops: o technologiach przesylania danych droga radiowa. zaglebiam sie w tym temacie od tygodnia, niestety nic konkretnego mi nie wychodzi. mam za zadanie przygotowac referat na temat telefonii komorkowej w usa. znalazlam wasze forum przez google i bardzo prosilabym o podstawowe informacje na temat roznic miedzy usa a europa. nieco juz czytalam, mimo wszystko prosilabym o krotkie i tresciwe wykladanie tematu ;) "jak krowie na rowie". ;)
otoz z tego co wiem, w usa przez bardzo dlugi czas nie bylo gsm, a jezeli juz to dzialalal na innych zakresach czestotliwosci, bardziej rozpowszechniony byl system CDMA oraz iDEN (jezeli ktoz moglby napisac co to jest??). jaki wplyw mialo to na pozniejszy rozwoj 3G?
bo skoro UMTS w europie jest (jezeli dobrze zrozumialam) rozwijany wlasnie na podstawie CDMA to wlasnie w usa powinien sie rozwijac szybciej. a tu nic.
w ogole mam wrazenie, ze im wiecej czytam, tym mniej rozumiem. bylabym wdzieczna za jakiekolwieg jasne informacje, ktore pomoglyby mi zdobyc wiedze na ten nader interesujacy temat ;)
z gory dziekuje i pozdrawiam
karolina

p.s. nie studiuje nic zwiazanego z informatyka, matematyka, fizyka... itd. jestem na kierunku stricto humanistycznym ;)
damis
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2005-10-20, 08:51
Lokalizacja: Stolyca

Re: mobilne tehnologie w usa

Post autor: damis »

No toś dziewczyno wdepnęła. A pewnie na kierunku historycznym pisze się referaty z obróbki skrawaniem. Ech ci Niemcy :)

Pewnie forum by się zapchało, jakby Ci każdy spróbował odpowiedzieć na Twoje pytania.

Spróbuj jeszcze poszperać.
Sprawdź kilka linków.


O sieci iden - najprościej : http://en.wikipedia.org/wiki/IDEN
I dalej :
- http://www.gsmworld.com
- http://www.3gamericas.org
- http://www.umtsworld.com/umts/faq.htm

I z tym CDMA nie jest tak do końca źle w Europie jak myślałaś - W Słowacji np jest uruchomione
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: mobilne tehnologie w usa

Post autor: Ufo atakuje »

karolina_arc pisze:... mam za zadanie przygotowac referat na temat telefonii komorkowej w usa... prosilabym o krotkie i tresciwe wykladanie tematu ;)
No chyba żartujesz... :evil: Może jeszcze wyszukać na zagranicznych stronach i przetłumaczyć??? Chyba wiesz już jak działa google. Może mamy za Ciebie napisać ten referat? Temat nadaje się do usunięcia. :!:
karolina_arc

Re: mobilne tehnologie w usa

Post autor: karolina_arc »

dzieki damis za konstruktywna odpowiedz, wiekszosc z tych stron juz wczesniej odwiedzilam, dalej mialam jednak pewne watpliwosci, stad moj wpis na forum ;)

do "Ufo atakuje":
tak sie sklada, ze wiem jak funkcjonuje google. tak tez sie sklada, ze nie potrzebuje pomocy przy tlumaczeniu tekstow.
referat tez napisze sobie sama.
prosilam o pewne informacje, albo podpowiedzi do PODtematu mojego referatu. sam referat nie jet o mobilnej technologii w usa. chcialam tylko zrobic na tej podstawie wstep do tematu.
poniewaz nie mam na ten temat pojecia chcialam sie zapytac osob kompetentnych i wydawalo mi sie, ze takie na tym forum sie znajduja, jak widac, nie wszystkie sa gotowe podzielic sie swoja wiedza.

jezeli jednak ktos moglby mi pomoc to bede baaardzo wdzieczna.
pozdrawiam.

i moze rzeczywiscie postawie bardziej konkretne pytania:
1)czy jest mozliwe, ze to nie wzgledy technologiczne powaznie spowolnily rozwoj telefonii komórkowej w usa, a np. licencje?
2) czy posiadajac infrastrukture cdma trzeba budowac nowa do obslugi wcdma (umts)?
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: mobilne tehnologie w usa

Post autor: sardo nunspa »

karolina_arc pisze:
1)czy jest mozliwe, ze to nie wzgledy technologiczne powaznie spowolnily rozwoj telefonii komórkowej w usa, a np. licencje?
To akurat wiem czytałem o tym ( nie pamiętam już gdzie)
Było tak, na początku lat 90 jakiś „Analytyk” w USA wykoncypował sobie, że ta cała telefonia komórkowa nie ma przyszłości. Tak się złożyło, że „Analytyk” był z renomowanej agencji „konsultingu i bajeringu”( dlatego tak żartobliwie, bo nie pamiętam ani nazwisk ani firm), więc wszyscy w to uwierzyli. I tak zostało do czasu aż okazało się, że w Europie to działa z powodzeniem. Wtedy Amerykańskie firmy rzuciły się do wyścigu o klienta i rynek. Tylko, że w Europie telefonie komórkową budowano w oparciu o ustalone standardy, których przestrzegano. Tymczasem Stanach robiono wszystko na łapu capu. Rywalizacja, co firma to inny standard, wrogie przejęcia, co miasto to inny operator itd. Jednym słowem chaos. I tyle
Latka lecą...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: mobilne tehnologie w usa

Post autor: zDaleKi »

@karolina_arc - jako temat nie związany z dostępem do internetu, przenoszę tutaj.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ