Spalony ruter po burzy?

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Spalony ruter po burzy?

Post autor: DejaVu »

Cenowo pewnie wyjdzie tyle co router :gwiazdki: na razie telefon za oknem robi za router po wi-fi :D
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Spalony ruter po burzy?

Post autor: key »

Te ktore ja znam kosztuja okolo 4000 PLN na wolnym rynku.
Nie pomagam na PW.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Spalony ruter po burzy?

Post autor: DejaVu »

No Koledzy dojrzałem jednak do zamiaru kupna nowego routera :gwiazdki: , chociaż jak pisałem chciałem poczekać , na to ''urządzenie telekomunikacyjne'' które ma powstać u mnie w wiosce :) stopa wylana ale dalszych postępów nie widać :facepalm: A mnie dobija udostępnianie neta z komórki , raz że tylko H+ a dwa że muszę co dzień ładować telefon ,więc pewnie bateria długo nie pożyje ?
A więc jaki router polecacie do LTE oczywiście taki z możliwością podpięcia anteny zewnętrznej :zdrowko:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Spalony ruter po burzy?

Post autor: wojteks »

A jest jakikolwiek sensowny wybór poza B818 lub tańszym B535 jeżeli tylko agregacja 2 pasm wystarczy?
Nie pomagam na PW!
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Spalony ruter po burzy?

Post autor: DejaVu »

Aby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj :) Co może być z moim starym modemem e3131 że nie chce połączyć się z siecią - pisze ''przed próbą połączenia zarejestruj się w sieci'' :szok: kiedyś działał , nie chce też ręcznie znaleźć dostępne sieci :( A już prawie kupiłem ten B535 piszę prawie bo miałem problem z siecią :facepalm: coś tam z Blik i 3 razy anulowałem zakup :gwiazdki: ale może to i dobrze ;) bo od wczoraj coś się dzieje z tym ''urządzeniem telekomunikacyjnym'' o którym wspominałem , przez lornetkę widzę dźwig i nie będzie to ''maszt'' tylko taka ''rura'' którą wczoraj chyba też zalewali betonem ? taką ''rurę'' mam już w pobliskim miasteczku i jest tam lte play
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Spalony ruter po burzy?

Post autor: wojteks »

Stawiam że e3131 stał się elektrośmieciem, zakładam że karta SIM działa w innym urządzeniu.
Nie pomagam na PW!
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Spalony ruter po burzy?

Post autor: DejaVu »

Tak karta działa w telefonie
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Spalony ruter po burzy?

Post autor: DejaVu »

Kolejne pytanie :) czy podczas tej burzy mogła się też ''spalić'' płytka w antenie? (Atk10) nie mam na czym tego sprawdzić , ale czy jak już zamontują anteny na maszcie i ja mam do masztu 900m bez przeszkód to czy będę potrzebował anteny? nie wiem jeszcze jaka sieć , ale czy przy takiej odległości antena ''nie przestrzeli'' sygnału? a może lepsza by była jakaś panelowa?
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Spalony ruter po burzy?

Post autor: DejaVu »

wojteks pisze:Stawiam że e3131 stał się elektrośmieciem, zakładam że karta SIM działa w innym urządzeniu.
Wydaje mi się jednak że ten modem ''raczej'' działa tzn. wczoraj ponownie go zainstalowałem i znalazł sieć w technologii EDGE :rotfl:
ale nie połączył się z siecią bo na karcie nie było kasy , po zasileniu już drugi raz nie znajduje sieci :facepalm: czy to może być problem kiepskiego zasięgu? Pytam tylko dlatego , czy warto go trzymać w razie ''W'' czy raczej utylizować :hyhy: Wczoraj w końcu byłem zmuszony zamówić Router B535 bo podczas ładowania padł mi telefon Xcover 4 na nic nie reaguje więc nie wiem co tam się uwaliło :cry:
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Spalony ruter po burzy?

Post autor: DejaVu »

A tak jest z tym Routerem b535 na podpiętej antenie Atk 10 pokazuje tylko jedną kreskę zasięgu https://www.speedtest.pl/test/255432537 czemu taki niski upload?
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Spalony ruter po burzy?

Post autor: DejaVu »

Edyta : skleroza nie boli :facepalm: trzeba wejść do routera i ustawić na antenę zewnętrzną https://www.speedtest.pl/test/256171041
ODPOWIEDZ