Połączenie 2 pc przez wifi

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Besty20122
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2020-07-22, 17:25

Połączenie 2 pc przez wifi

Post autor: Besty20122 »

Witam, chciałbym połączyć dwa komputery ze sobą przez wifi bez routera. W necie nie mogę nic takiego znaleźć. Jedyne co wyczytałem to oba komputery muszą mieć wifi direct więc moje spełniają to ale nie mam pojęcia jak je połączyć aby się nawzajem widziały. Może ktoś tu to potrafi zrobić? Wiem, że za pomocą kabla lub routera jest to dużo łatwiejsze ale duże ograniczenia sprzętowe. Na jednym pc mam win 10 a na drugim win 7. Mogę na obu przejść na win 10 ale nie na win 7.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Połączenie 2 pc przez wifi

Post autor: wojteks »

Rozumiem że w tych komputerach masz karty WiFi? Poczytaj o ad-hoc , ja jednak użyłbym taniego kabla ethertnet, System Windows nie ma większego znaczenia.
Nie pomagam na PW!
Besty20122
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2020-07-22, 17:25

Re: Połączenie 2 pc przez wifi

Post autor: Besty20122 »

Tak, w zasadzie to Pc (win10) i laptop (win7). Właśnie z tym ad-hoc coś próbowałem ale na win 10 nie widzę takiej opcji a jak na win 7 zrobiłem grupę to win 10 tego nie widział a telefon o dziwo tak ale nie dało się połączyć co mnie bardzo nie dziwi bo to tel.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Połączenie 2 pc przez wifi

Post autor: wojteks »

Połącz kablem komputery ale nie jako grupa tylko nadaj IP ręcznie i na którymś kompie postaw serwer ftp lokalny do przesyłania plików.
Nie wiem co chcesz osiągnąć więc trudno cokolwiek wymyślać, na dziś prawie każdy ma jakiś router który upraszcza takie rzeczy (nadaje IP).
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Połączenie 2 pc przez wifi

Post autor: key »

Besty20122 pisze:Witam, chciałbym połączyć dwa komputery ze sobą przez wifi bez routera. W necie nie mogę nic takiego znaleźć.
Musisz wystartowac odpowiedni software na jednym z komputerow, zeby przejal on role AP. W win 10 nazywa sie to "WiFi direct" - powinno byc dostepne w ustawieniach WiFi.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ