Niski upload na jednym komputerze

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ma_ko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2017-09-11, 08:49

Niski upload na jednym komputerze

Post autor: ma_ko »

W zasadzie ni wiem czy dobry dział, ale zauważyłem że od kilku dni mam na moim komputerze bardzo niski upload praktycznie nieprzekraczający 5Mbps

to moj wczesniejszy wątek: viewtopic.php?f=10&t=59614&p=618682 sa tam zdjecia jak to wszystko wygląda

Nie mam anteny. Za pomocą Huawei manager mogę zminić zamiast połączenia automatycznego - wymuszenie 800+1800MHz ale to w zasadzie zwiększa tylko prędkość pobierania (np. teraz o 18.00 na auto mam 50Mbps DL a na wymuszonym 800+1800 - 70-80Mbps) a teraz nie o to pytam.

Obrazek

na telefonie upload 30-40Mbps

Telefon i komputer połączone przez WiFi 5GHz

Na komputerze mam windows 10, powyłączałem wszystkie programy mogącie mieć na to wpływ ale nadal to samo, może kwestia czegoś w Windowsie? Dzięki z pomoc.
ma_ko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2017-09-11, 08:49

Re: Niski upload na jednym komputerze

Post autor: ma_ko »

Odpisuje sam sobie bo znalazłem przyczynę i temat rozwiązałem ale dziekuję za potencjalną pomoc. Winowajcą okazał się program cFosSpeed - niby program do optymalizacji ruchu sieciowego, ale jak widać bardziej szkodzi niż pomaga. Widocznie zainstalował się kiedy robiłem aktualizację przez program do obsługi płyt MSI (przy odinstalowniu było to logo)

po odinstalowaniu wyniki od razu skoczyły :hyhy:

Obrazek
ODPOWIEDZ