B818 + router Ap z QoS

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kubaalfc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-07-12, 14:55

B818 + router Ap z QoS

Post autor: kubaalfc »

Witam,

Posiadam aktualnie router Huawei B818-263 (nie posiada QoS). Chciałbym utworzyć AP z TP-LINK TD-W8961N, który posiada QoS. Czy jeśli połączę te dwa urządzenia ze sobą, będę mógł ograniczyć przepustowość łącza przez router z TP-linka? Jest to o tyle problematyczna sytuacja, że posiadając jeden router bez QoS'a, za każdym razem kiedy na innym urządzeniu jest uruchomiony np. youtube, netflix, ping na komputerze stacjonarnym, (podłączony kablem), momentalnie idzie do góry, chciałbym wyeliminować taką sytuację właśnie przez ograniczenie przepustowości.
lobudek
Stały użytkownik forum
Posty: 129
Rejestracja: 2021-10-09, 08:26

Re: B818 + router Ap z QoS

Post autor: lobudek »

Cześć. Musisz spróbować.... ja do tego celu kupiłem w ciemno huawei ws5200 za 99zł i to był strzał w 10. Mogę sobie ograniczać transfer na każdym urządzeniu co do 1kb I to w bardzo przejrzysty i szybki sposób. Miałem ten sam problem z amazon prime video na TV, cały czas ciągnęło materiały w 4K i transfer moment leciał w dół. Teraz odtwarza w 1080p, bo przydzieliłem mu 10Mbps. Polecam ten router.
Obrazek
ODPOWIEDZ