Zdalny pulpit-czy jest jakaś darmowa alternatywa?

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Zdalny pulpit-czy jest jakaś darmowa alternatywa?

Post autor: hubert »

Witam
Czy jest jakiś darmowy programik pod windowsa który by umożliwiał zdalne sterowanie komputerem z innego komputera, i najlepiej jakby był zoptymalizowany do działania na niezbyt wydajnych łączach.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Zdalny pulpit-czy jest jakaś darmowa alternatywa?

Post autor: Jaco »

hubert pisze:Witam
Czy jest jakiś darmowy programik pod windowsa który by umożliwiał zdalne sterowanie komputerem z innego komputera, i najlepiej jakby był zoptymalizowany do działania na niezbyt wydajnych łączach.
A co ma to wspólnego z internetem komórkowym :?:
NewWalk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 296
Rejestracja: 2007-02-27, 11:17

Re: Zdalny pulpit-czy jest jakaś darmowa alternatywa?

Post autor: NewWalk »

chyba to...
hubert pisze:(...) najlepiej jakby był zoptymalizowany do działania na niezbyt wydajnych łączach.
a tak w temacie to nie znam odpowiedzi na twoje pytanie Hubercie.
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Re: Zdalny pulpit-czy jest jakaś darmowa alternatywa?

Post autor: hubert »

No, ja wiem, na forum były poruszane już podobne tematy, ale może jednak troche off topic, dobra, nie ma sprawy, niech może moderator wykasuje.
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zdalny pulpit-czy jest jakaś darmowa alternatywa?

Post autor: przewaks »

Ja proponuję użycie darmowej wersji komercyjnej aplikacji RealVNC (darmowa wersja nie pozwala na przesyłanie plików i jeszcze kilka drobiazgów - do zwykłego zarządzania komputerem wystarczy). Ewentualnie inne odmiany VNC (np. Ultr@VNC). Ewentualnie można użyć aplikacji RAdmin lub podobnych ale to już komercyjne. Najlepszą (przynajmniej wg niektórych) jest PCAnywhere Symanteca ale nie wiem czy obecnie aplikacja ta jest nadal rozwijana.
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Zdalny pulpit-czy jest jakaś darmowa alternatywa?

Post autor: Fanta »

hubert pisze:niech może moderator wykasuje
A ja przeniosę do Hyde-Park :wink:
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
Maciek
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 343
Rejestracja: 2006-12-02, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zdalny pulpit-czy jest jakaś darmowa alternatywa?

Post autor: Maciek »

przewaks pisze:Ja proponuję użycie darmowej wersji komercyjnej aplikacji RealVNC
Ja nie polecam bo konfiguracja tego programu jest wyjątkowo nieintuicyjna i z tego co ostatnio wyczytałem to w RealVNC 4.1.1 jest powazna luka 8)

Polecam TightVNC 1.2.9 Nie testowałem ale...

TightVNC to bezpłatne narzędzie do zdalnego administrowania komputerem, stworzone na bazie programu VNC. Podobnie RealVNC, a także jak Remote Desktop Connection Microsoftu czy pcAnywhere Symanteca, pozwala na przechwytywanie pulpitu i zdalną pracę na innym komputerze podłączonym do sieci. W stosunku do bazującego na podobnym kodzie RealVNC, TightVNC wyróżnia się lepszymi właściwościami kompresji obrazu co pozwala na bardziej komfortową pracę przy słabszej przepustowości łącz. Analogicznie jak w przypadku RealVNC, program składa się z dwóch modułów Server i Viewer - służących odpowiednio do tworzenia obrazu i jego transmisji oraz do odbioru przekazu.

Jak przetestujesz (o ile Ci się chce) to napisz czy dobrze doradziłem :P

Download
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=50&id=1583
Dawno mnie tutaj nie było :)
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Re: Zdalny pulpit-czy jest jakaś darmowa alternatywa?

Post autor: hubert »

Interesujący ten tightvnc, dzieki Tujboo, na pewno wypróbuje.
Często komuś pomagam w drobnych problemach na komputerze i chciał bym własnie przechwycić sesje na zdalnym komputerze, co by bardzo ułatwiło sprawę.
Awatar użytkownika
Maciek
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 343
Rejestracja: 2006-12-02, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zdalny pulpit-czy jest jakaś darmowa alternatywa?

Post autor: Maciek »

hubert pisze:dzieki Tujboo...
Nie ma za co :wink: Jak byś miał problem z tym TightVNC to bij do mnie :) jeszcze dzisiaj go sam przetestuje :wink:
Dawno mnie tutaj nie było :)
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Re: Zdalny pulpit-czy jest jakaś darmowa alternatywa?

Post autor: hubert »

No cóż, programik ładny i ciekawy, ale jak zwykle w takich zastosowaniach problem jest z portforwardingiem, osoba z którą chce się połączyć jest za nat'em, w klasie prywatnych adresów ip, a zmienić ustawień portforwardingu w routerze nie stety nie może.
Przy okazji zadzwoniłem do ERY z zapytaniem czy coś można by zrobić i uzyskać publiczne ip w moim blueconnekcie, bo gdybym chciał żeby ktoś sterował moim kompem, i nic z tego, adresy z klasy publicznej przyznawane są tylko klientom firmowym, a o przekierowywaniu portów też nie ma mowy.
shizy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2007-05-26, 09:12

Re: Zdalny pulpit-czy jest jakaś darmowa alternatywa?

Post autor: shizy »

ciekwa alternatywa
http://www.nomachine.com/download.php

ale bez przekierowania portow to sie nie da
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zdalny pulpit-czy jest jakaś darmowa alternatywa?

Post autor: zDaleKi »

Tu jeszcze można znaleźć kilka programów tego typu: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=50
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ