[Sferia] kilka pytan

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
solo23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-01-13, 18:31
Lokalizacja: Wawa

[Sferia] kilka pytan

Post autor: solo23 »

Witam mam nastepujace pytania niedawno przeprowadzilem sie w mieszakniu jest internet ze sferi oplata 67zł nie wiem co to jest za pakiet. Internet jest podpiety bezposrednio do 1 komputera a nastepnie za pomoca karty sieciowej wi fi podzielony na 2 kolejene.

Mam kilka pytan

1. Przeszedlem z aster 3/6 M wiec dla mnie to jest duza roznica czy transfer rzedu 10kb/s wieczorem przy sciaganiu to jest standart???Przed chwila sprawdzalem jest lepiej ok 40kb/s z serwera noc.gts.pl Ja korzystam z laptopa ktory laczy sie za pomocą 1 komputera.

2. W najblizyszm czasie chce zakupic router wifi czy to pomoże w transferach na moim laptopie? Obecnie trzeba wlaczac 1 komputer plus co jakis czas uruchamic interent w programie anyData bo sie rozlacza jest to uciazliwe.

3.Nie znam sie na tyle na poloczeniach sieciowych wifi ogolnie zeby u mnie net chodzil musze wpisac proxy oraz port tj IE Firefoxie GG skype i kazdym programie ktory uruchamiam czy da sie stworzyc siec by laczyl sie z netem bez tych proxy czyli jak kupie router zaloze haslo czy to wystarczy?

4.Jestem na dzien dzisiejszy bardzo niezadowolony z netu z sferi tj. wolno chodzi,dosc czesto wyskakuje mi komunikat nie mozna znaleźć serwera to jest dla mnie uciazliwe np. sprzedaje na allegro tworze aukcje 30min laduje zdjecia(cholrenie dlugo) a nastepnie wyskakuje mi bialy ekran IE i wtedy cala moja praca idzie w wiekszosci na marne bo tylko nieraz po klikniecu wstecz zachowuje sie czesc danych. Czym to jest spowodowane?

5. Prosilbym jeszce o oglne porady co do stworzenia nowej sieci . Obecna siec tworzyl poprzedni mieszkaniec(inforamtyk) i teraz zastanawiam sie czy zostawic ja czy zrobic od nowa za pomoac routera???

Wysylam dane z strony sferi:

Wielkość pliku testowego 4.0 MB
Czas trwania testu 81 s
Przepustowość w warstwie aplikacji 401.67 kilobitów/s
Szacowana przepustowość w warstwie transmisji IP 473.97 kilobitów/s
Szacowana przepustowość łącza radiowego EVDO 614.40 kilobitów/s


Twoja usługa tranSFER xL

Twoja usługa: tranSFER xL Strefa: rodzaj transferu Do 1,0 GB Do 1,8 GB Powyżej 1,8 GB
Strefa 1 Do 2,4 Mb/s Do 512 Kb/s Do 240 Kb/s
Strefa 2 Do 2,4 Mb/s Do 192 Kb/s Do 64 Kb/s
Strefa 3 Do 32 Kb/s Do 32 Kb/s Do 24 Kb/s


Dobrze rpzumiem ten zapis?? Ze jezeli przekrocze 1gb sciagnietych danych to moj transfer spadnie 5 x a powyzej 1.5gb jeszcze o polowe?? czyli bede osiagal trnsfer 5kB/s?? na 3 komputery???
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez solo23, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Sferia] kilka pytan

Post autor: Jo_gurt »

solo23 pisze:Internet jest podpiety bezposrednio do 1 komputera
Jak jest podpiety? Pytam, bo nie wiem na jakim sprzecie dziala sferia a w sumie z tego wynika czy i jaki router mozna zastosowac.
solo23 pisze: 3.Nie znam sie na tyle na poloczeniach sieciowych wifi ogolnie zeby u mnie net chodzil musze wpisac proxy oraz port tj IE Firefoxie GG skype i kazdym programie ktory uruchamiam czy da sie stworzyc siec by laczyl sie z netem bez tych proxy czyli jak kupie router zaloze haslo czy to wystarczy?
Jesli chodzi o sama Sferie to nie znam tego, ale co do proxy to nie jest konieczne. Serwer proxy to usluga uruchamiana raczej w wiekszych sieciach i jest tylko dodatkiem.
4.Jestem na dzien dzisiejszy bardzo niezadowolony z netu z sferi tj. wolno chodzi,dosc czesto wyskakuje mi komunikat nie mozna <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> serwera to jest dla mnie uciazliwe np. sprzedaje na allegro tworze aukcje 30min laduje zdjecia(cholrenie dlugo) a nastepnie wyskakuje mi bialy ekran IE i wtedy cala moja praca idzie w wiekszosci na marne bo tylko nieraz po klikniecu wstecz zachowuje sie czesc danych. Czym to jest spowodowane?
Probowales zmieniac DNSy na np OpenDNS? Swoja droga moze warto zainteresowac sie FireFoxem, przy kliknieciu "wstecz" zapamietuje wszyskie wpisane informacje - jeszcze mi sie nie zdarzylo, zeby cos zniknelo.
solo23 pisze:Dobrze rpzumiem ten zapis?? Ze jezeli przekrocze 1gb sciagnietych danych to moj transfer spadnie 5 x a powyzej 1.5gb jeszcze o polowe?? czyli bede osiagal trnsfer 5kB/s?? na 3 komputery???
Mysle, ze dobrze. Tylko po 1.8GB odpowiednio do strefy bedzie 30kB/s, 8kB/s i 3kB/s
solo23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-01-13, 18:31
Lokalizacja: Wawa

Re: [Sferia] kilka pytan

Post autor: solo23 »

To powiem tylko ze katastrofa placac 67 zł i po 1.8G miec transfer 4KB/s ehh aster za 100zł 3/6MBit bez limitu nie wiem czemu wlasciciel tutaj zainstalowal sferie...

Mam alternatywne pytanie zastanwaiam sie nad blueconnect czy to jest jakas opcja zwyciezy z sferia czy o niebo gorsza pytam bo jakbym mial blue to neta mialbym tez w pracy

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-01-14, 16:16 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2008-01-14, 16:15 przez solo23, łącznie zmieniany 1 raz.
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

poprawa transferów

Post autor: al-czerniawski »

Transfery można poprawić właściwie ustawiając modem względem nadajnika, lub nawet podpinając dobrą antenkę zewnętrzną. Widywałem upchniętą mydelniczkę modemu gdzieś pod stołem, nie dając jej szans na zaczerpnięcie eteru.
Generalnie blisko nadajnika sam modem dobrze usytuowany powinien wystarczyć. Przy słabszym zasięgu może pomóc podpięcie antenki i wystawienie jej za okno. Następny krok to zakup anteny kierunkowej i zabawa z jej ustawieniem. Sferia niestety tu nie pomaga. Trzeba się samemu dokształcić, lub szukać fachmana.
Dobry router też nie przyspieszy transferu, ale zapewni komfort korzystania z Internetu na paru kompach.
Są dostępne takie od niedawna na Allegro. Jeden działa w systemie b/g, drugi b/g/n. Szukanie innych to dziś chyba strata czasu.
Miecio
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2007-06-13, 00:49
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Sferia kilka pytan

Post autor: Miecio »

solo23 pisze:1. Przeszedlem z aster 3/6 M wiec dla mnie to jest duza roznica czy transfer rzedu 10kb/s wieczorem przy sciaganiu to jest standart???Przed chwila sprawdzalem jest lepiej ok 40kb/s z serwera noc.gts.pl Ja <font color="#FF00FF"><b>»»korzystam««</b></font> z laptopa ktory laczy sie za pomocą 1 komputera.
Jeśli masz na myśli kb/s to nie jest prawidłowy. Jeśłi mówisz o kB/s to tak. :)
solo23 pisze:2. W najblizyszm czasie chce zakupic router wifi czy to pomoże w transferach na moim laptopie? Obecnie trzeba wlaczac 1 komputer plus co jakis czas uruchamic interent w programie anyData bo sie rozlacza jest to uciazliwe.
Padły już odpowiedzi. Poszukaj w tym dziale, ktoś opisywał tu z jakiego routera korzystał.

solo23 pisze:4.Jestem na dzien dzisiejszy bardzo niezadowolony z netu z sferi tj. wolno chodzi,dosc czesto wyskakuje mi komunikat nie mozna <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> serwera to jest dla mnie uciazliwe np. sprzedaje na allegro tworze aukcje 30min laduje zdjecia(cholrenie dlugo) a nastepnie wyskakuje mi bialy ekran IE i wtedy cala moja praca idzie w wiekszosci na marne bo tylko nieraz po klikniecu wstecz zachowuje sie czesc danych. Czym to jest spowodowane?
Zachowywanie danych zależy od przeglądarki. Polecam FireFoxa.

Zrywanie połączeń najczęściej jest spowodowane złym ustawieniem modemu. Podłącz antenę i zasilacz, antenę przy oknie. Może spróbować też z inna anteną, również są tu wątki o antenach do sferii.
solo23 pisze:Wysylam dane z strony sferi:

Wielkość pliku testowego 4.0 MB
Czas trwania testu 81 s
Przepustowość w warstwie aplikacji 401.67 kilobitów/s
Szacowana przepustowość w warstwie transmisji IP 473.97 kilobitów/s
Szacowana przepustowość łącza radiowego EVDO 614.40 kilobitów/s


Twoja usługa tranSFER xL

Twoja usługa: tranSFER xL Strefa: rodzaj transferu Do 1,0 GB Do 1,8 GB Powyżej 1,8 GB
Strefa 1 Do 2,4 Mb/s Do 512 Kb/s Do 240 Kb/s
Strefa 2 Do 2,4 Mb/s Do 192 Kb/s Do 64 Kb/s
Strefa 3 Do 32 Kb/s Do 32 Kb/s Do 24 Kb/s


Dobrze rpzumiem ten zapis?? Ze jezeli przekrocze 1gb sciagnietych danych to moj transfer spadnie 5 x a powyzej 1.5gb jeszcze o polowe?? czyli bede osiagal trnsfer 5kB/s?? na 3 komputery???
Dobrze rozumiesz. Pamiętaj jednak, że to są limity na 7 dni, a nie na miesiąc.
Moje wypowiedzi to nie jest oficjalne stanowisko firmy.
Wypowiadam na podstawie własnych doświadczeń, informacji i opinii.
ODPOWIEDZ