Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: mcore »

wojtas551 pisze:wkońcu udało mi się Połączyć 2km do BTS'a i 2 komputery w sieci po WiFi co Wy na to??
[...]
Przy ściąganiu Pliku 120MB transfer Pobierania miałem średnio 430MB/s a nawet 600Mb/s :rotfl: :rotfl:
Chyba chodziło ci o ilość kilobajtów na sekundę (te 430 KBs). Tak w ogóle to pod stacją zawsze działa <bardzo dobrze>. Ja testowałem 15 km od nadajnika, z antenką z rutera (bez zewnętrznej) w terenie silnie zurbanizowanym (środek Warszawy) i miałem prędkości poniżej 1Mbps DL i około 300 Mbps UL

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-12-23, 09:58 ]
Poprawa słownictwa.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-12-26, 20:25 ]
Wątek wydzielony z > Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości <
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez mcore, łącznie zmieniany 2 razy.
mistrzu

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: mistrzu »

Chyba chodziło ci o ilość kilobajtów na sekundę (te 430 KBs). Tak w ogóle to pod stacją zawsze działa <bardzo dobrze>. Ja testowałem 15 km od nadajnika, z antenką z rutera (bez zewnętrznej) w terenie silnie zurbanizowanym (środek Warszawy) i miałem prędkości poniżej 1Mbps DL i około 300 Mbps UL
@mcore
Myślę że nie rozumiesz / nie znasz koncepcji wdrożenia CDMA w Polsce. Sieć ta jest skierowana do terenów NIEzurbanizowanych, w szczególności przeznaczona jest dla ludności dotychczas "wykluczonej" (tak zwane białe plamy - white zone, tj miejsce gdzie nie ma internetu bo nie ma kabli aby swiadczyć usługę xDSL)

Nigdy przenigdy usługa nie bedzie rozbudowywana w duzych miastach jak Wawa, Krakow, Poznan itd bo tam ma działać HSDPA (gesto usiane stacje bazowe). Jest kilka przyczyn takiego działania ale główna to koszty i strategia. Po co rozstawiać nowa siec CDMA skoro juz jest / bedzie rozbudowywana jeszcze bardziej siec HSDPA? Podwójne koszty nic więcej. Jeśli nie wiesz to wiedz że koszty radiowe to z 70% kosztów wdrożenia nowej sieci komórkowej.....

To ze masz zasięg w Wawie to raczej przypadek. Generalnie chyba tylko jedna stacja sieje na Warszawę, to jest 450Mhz wiec zasieg spory.
Poza tym anteny nastawione sa na tereny podwarszawskie jak Pruszków, Serock itd.

Celem CDMA NIE jest konkurowanie z własna usługa HSDPA

W przyszłym roku, jak będą dostępne terminale CDMA 450/GSM/UMTS(HSDPA) będzie usluga mobilnego dostepu (taki orange free). Wtedy też będąc w mieście będziesz logowal sie do HSDPA, bedac na np mazurach do CDMA, wszystko z modemem usb (tzw "mydelniczka albo pendrive). Wtedy będzie pięknie bo to będzie najlepsza technicznie sieć dla mobilengo dostępu do internetu. Jakie będą ceny, to już nie wiem.
Ostatnio zmieniony 2008-12-23, 12:40 przez mistrzu, łącznie zmieniany 1 raz.
soprano99
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2008-11-28, 10:24
Lokalizacja: S?omniki

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: soprano99 »

Jakby to jeszcze ograniczenia śmiesznych 3Gb nie miało....
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: mcore »

soprano99 pisze:Jakby to jeszcze ograniczenia śmiesznych 3Gb nie miało....
Mistrzu a wystukałeś już te 3GB ? Do ilu kbps ma spaść pasmo ?

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-12-23, 12:15 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2008-12-23, 12:14 przez mcore, łącznie zmieniany 1 raz.
soprano99
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2008-11-28, 10:24
Lokalizacja: S?omniki

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: soprano99 »

Mistrzu, to nie problem wystukać 3GB. W miesiąc??? Trochę mp3, jeden film, kilka zdjęć i po limicie. 64/32kb
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: mcore »

soprano99 pisze:Mistrzu, to nie problem wystukać 3GB. W miesiąc??? Trochę mp3, jeden film, kilka zdjęć i po limicie. 64/32kb
To spróbuj wystukać a potem napisz czy jest limit. Ja i tak swoje wiem ;)

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-12-23, 12:16 ]
Poprawa pwisowni.
Ostatnio zmieniony 2008-12-23, 12:15 przez mcore, łącznie zmieniany 1 raz.
soprano99
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2008-11-28, 10:24
Lokalizacja: S?omniki

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: soprano99 »

mcore, jeżeli coś wiesz to zawsze możesz się z nami podzielić owymi informacjami. No chyba, ze nie są przeznaczone dla ogółu to poślij PW. Zależy mi na tym bo nie wiem co robić. Sieć od sąsiadki czy te CDMA sobie zostawić.
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: mcore »

soprano99 pisze:mcore, jeżeli coś wiesz to zawsze możesz się z nami podzielić owymi informacjami. No chyba, ze nie są przeznaczone dla ogółu to poślij PW. Zależy mi na tym bo nie wiem co robić. Sieć od sąsiadki czy te CDMA sobie zostawić.
skoro wziąłeś na próbę to przetestuj rzetelnie. Zapuść sobie np. sciąganie obrazu DVD bittorentem na nocki i zobaczysz jak to jest z tymi limitami. Co ja ci będę podpowiadał. I tak wziąłeś na próbę CDMA.

[ Dodano: 2008-12-23, 13:04 ]
w umowie jest napisane że operator może ograniczyć prędkość ale nie musi po prekroczeniu 3GB. To że może to taka furtka. A ze siec nie jest jeszcze zapchana to wcale nie musi ograniczać, co nie ?
soprano99
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2008-11-28, 10:24
Lokalizacja: S?omniki

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: soprano99 »

To się dowiedziałem! No chyba normalne, że mi w okresie próbnym po 3GB nie obetną bo wtedy pewnie bym nie wziął, po co na starcie klienta zrażać. Testuję :ok: , jestem w miarę zadowolony i potwierdzam fakt, że to jedyne i najbardziej rozsądne wyjście na tereny słabo zurbanizowane, bez dostępu do kabla.
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: mcore »

soprano99 pisze:No chyba normalne, że mi w okresie próbnym po 3GB nie obetną bo wtedy pewnie bym nie wziął, po co na starcie klienta zrażać.
Nie bój, nie są aż tak cwani jak ci się wydaje
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: tracer.on »

Czyli mcore, sugerujesz że nie będą ciąć prędkości.
Moim zdaniem będzie to zależało od przeciążenia sieci, teraz mogą jeszcze nie ciąć i jak bedzie większa liczba userów i zapchane stacje to będą ciąć.

Chciałbym się mylić.
--
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: mcore »

tracer.on pisze:Czyli mcore, teraz mogą jeszcze nie ciąć i jak bedzie większa liczba userów i zapchane stacje to będą ciąć.
to jeszcze troche potrwa. Jak na razie usługa dopiero startuje, nie spodziewam się żeby się szybko sieć zapchała
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: wojteks »

mcore pisze:nie spodziewam się żeby się szybko sieć zapchała
3 maniaków p2p na sektor i po sieci dlatego będą obcinać transfer jak tylko pojawi się więcej użytkowników. Jak również jestem pewny, że będą spadki prędkości z tej samej przyczyny. Ale potestujecie to będzie wszystko wiadomo (ja pozostaję przy ADSLu)
Nie pomagam na PW!
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: mcore »

wojteks pisze:Ale potestujecie to będzie wszystko wiadomo (ja pozostaję przy ADSLu)
Nie kazdy moze miec DSLa, to dlatego ta usługa powstała...
Ostatnio zmieniony 2008-12-23, 21:52 przez mcore, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: wojteks »

mcore pisze:Nie kazdy moze miec DSLa, to dlatego ta usługa powstała...
I dlatego będą limity jak w GSMach (neo też kiedyś miała). Mam świadomość że nie każdy może mieć ADSLa i dla nich są inne usługi ale nie słodziłbym nadmiernie OFPro bo to nowa usługa i jest dopiero 3 tygodnie i ma pewnie kilkuset użytkowników. Zobaczymy przepustowości jak będzie więcej ssaczy p2p na sektor.
Nie pomagam na PW!
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: mcore »

wojteks pisze:. Zobaczymy przepustowości jak będzie więcej ssaczy p2p na sektor.
wiesz co to są urządzenia do cięcia p2p ?
http://en.wikipedia.org/wiki/Deep_packet_inspection

jak zainstalują sobie coś takiego i włączą to będą przycinać tych co mają same bittorenty tak aby dać pasmo tym co surfują po WWW i gadają po Skype / Voip

"Quality of service

Applications such as peer-to-peer (P2P) traffic present increasing problems for broadband service providers. P2P traffic is typically used by applications that do file sharing. This can be files, music and videos. Due to the frequently large size of media files being transferred, P2P drives increasing traffic loads, requiring additional network capacity. Service providers say a minority of users generate large quantities of P2P traffic and degrade performance for the majority of broadband subscribers using applications such as email or Web browsing which use less bandwidth.[8] Poor network performance increases customer dissatisfaction and leads to a decline in service revenues.
DPI allows the operators to ensure equitable bandwidth to all users by preventing network congestion. Additionally, a higher priority can be allocated to a VoIP or video conferencing call which requires low latency versus web browsing which does not.[9] This is the approach that service providers use to dynamically allocate bandwidth according to traffic that is passing through their networks.

Other Vendors claim that DPI is ineffective against P2P and that other methods of Bandwidth Management are more effective."

https://www.ccie.pl/printview.php?t=389 ... e5762f6c7f
Ostatnio zmieniony 2008-12-23, 17:41 przez mcore, łącznie zmieniany 1 raz.
faridrox
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 157
Rejestracja: 2008-02-08, 23:18
Lokalizacja: poz

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: faridrox »

Nie zapomnijmy o p2p działających na porcie 80 :D
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: mcore »

faridrox pisze:Nie zapomnijmy o p2p działających na porcie 80 :D
człowieku rozwiązania deep packet inspection łapią pierwsze kilkaset bajtów pakietu IP i go analizują. Nie ważne jaki jest numer portu TCP. Jezeli w nagłówku jest odpowiednia sygnatura wskazująca na podobieństwo do Kazaa, Bittorent itd. to ruch będzie cięty i już. Zawsze jest jakieś prawdopodobieństwo błednej klasyfikacji. Musisz sobie uświadomić że operator może cały twój ruch podejrzeć, jedyna metoda to szyfrowana transmisja.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: wojteks »

mcore pisze:jak zainstalują sobie coś takiego i włączą to będą przycinać tych co mają same bittorenty
Ale co to ma za znaczenie, płace za 1Mbps i tyle mam mieć choćbym ściągał pliki z noc.gts.pl a jak będzie limit to się zastanowię czy ściągać albo oglądać filmy na youtube czy czymś podobnym.
mcore pisze:jesteś taki mądry to poczytaj trochę jakie są trendy w telekomunikacji
O jakiej telekomunikacji piszesz? TP SA? Orange? czy ogólnie?
Co mnie trendy obchodzą, płacę za 1Mbps i tyle będę ściągał a uwierz mi że wielu się takich znajdzie jak nie będzie limitu i nie tylko o torrenty czy inne p2p tu chodzi. Co powiesz o Rapidshare i podobnych serwisach? a fotosik/imagesghack to też pożera limit a jak go nie będzie to do oporu łącza będą obciążone.

Co powiesz na elektroniczną dystrybucję gier (Steam) gdzie kupujesz i aktywujesz kod a grę ściągasz. 3 gry to 18GB danych więc sam powiedz czy pasma nie użyję w całości.
Nie pomagam na PW!
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: mcore »

wojteks pisze: Co mnie trendy obchodzą, płacę za 1Mbps i tyle będę ściągał a uwierz mi że wielu się takich znajdzie jak nie będzie limitu i nie tylko o torrenty czy inne p2p tu chodzi.
Co powiesz na elektroniczną dystrybucję gier (Steam) gdzie kupujesz i aktywujesz kod a grę ściągasz. 3 gry to 18GB danych więc sam powiedz czy pasma nie użyję w całości.
Wszystko zależy od tego jak operator potraktuje klientów. Jak na razie nic nie scinają i o to chodzi. A taki np. Aster ścina ruch p2p.
Jezeli im płacisz za ściągnięte kilobajty, to w interesie operatora jest abyś nastukał jak najwięcej na swoim ruterze. Jeżeli natomiast są tacy którzy sa gotowi zapłacić więcej od ciebie za ten sam kilobajt ale lepiej przesłany,z lepszymi parametrami jitter, throughput i opóżnienia, to na pewno jemu zaoferują lepsze warunki.
Wystarczy pomyśleć jak zrobić biznes na ludziach a nie na skupie z butelkami i sprzedawaniu kartofli, pozdrowienia
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: ja.michal »

mcore, tą analizę ruchu już obeszli. :] W prawdzie to dla Chin zrobiono program, aby mogli "wyjść" na świat, ale to tutaj też zadziała. :)
Połączenie na portach banków. One nie są i nie mogą być blokowane bo załatwiasz bankowość elektroniczną.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: wojteks »

mcore pisze:A taki np. Aster ścina ruch p2p.
Bo jakby nie ograniczał to by się mu sieć zapchała i wszyscy by narzekali. Lokalni ISP radiowi też ograniczają p2p bo bazy radiowe nie wyrobiłyby takiego obciążenia transmisją danych i ilością pakietów. Pozostają jednak inne formy ściągania plików/danych jak ftp, Steam do gier, połączenie VPN itp. metody obejścia ograniczeń p2p dostawców.
mcore pisze:to na pewno jemu zaoferują lepsze warunki.
3GB za 60zł a 8GB za 150zł o ile taka opcja będzie.
mcore pisze:Wystarczy pomyśleć jak zrobić biznes na ludziach
No i GSMy myślą i robią, również robią to lokalni ISP, kablówki itp. Nikt nic za darmo nie rozda. Na razie nie ma użytkowników OFPro wiec nie ma limitów/ograniczeń. Jak sieć zacznie sie przytykać pojawią się limity i ograniczenia.
Z mojej strony EOT
Nie pomagam na PW!
radekpls
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-12-13, 22:05
Lokalizacja: kielce

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: radekpls »

Serwer: http://www.speedtest.pl
Twój adres IP: 79.162.***.***
Download: 2812 kbps (351.5 KB/s)
Upload: 878 kbps (109.8 KB/s)
Data: 24.12.2008, 17:6:23
Dzisiaj o dziwo mam większą prędkość niż wcześniej i to bez anteny zewnętrznej!
Router mam w miejscowości Tęcza w powiecie Opatowskim woj. świętokjrzyskie
Awatar użytkownika
ryvar72
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2008-12-07, 11:46
Lokalizacja: J?drzejów

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: ryvar72 »

Mam orange Freedom pro prawie od początku miesiąca, aktywowali mi ok 8 i jeśli chodzi o limit zerkam sobie na mojego NetLimitera i widzę, że ok 6 Giga mam już wystukane, 5,2 na ściąganiu i ok 1 na wyjściu. Odejmując od tego kilka początkowych dni kiedy ściągnąłem ok 300 MB łącznie na radiówce. A przed chwilą sprawdziłem prędkość i nadal jest normalna, czyli powyżej 1 Mbits, zobaczymy jeszcze jutro ale wychodzi na to że limit przekroczyłem już jakiś czas temu.
http://www.netmeter.eu/rs/20090111748.png
Tak? pr?dko?? to mam ale w pracy :)
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: mcore »

ryvar72 pisze:Mam orange Freedom pro prawie od początku miesiąca, ok 6 Giga mam już wystukane, 5,2 na ściąganiu i ok 1 na wyjściu.
no i w porządku, choć jedna osoba przetestowała porządnie, zamiast pisać jak to jest źle że tylko 3GB i w ogóle słabo. Narzekanie to chyba nasza narodowa cecha nr.1.
Zamiast sprawdzić pisze się dyrdymały narzekając na to co się da. Jakby nie było limitów to inny punkt by się znalazł np. że modem jest czarny a nie zielony itd.
Najlepiej to jakby wszystko było za darmo, bez limitow i jeszcze żeby można było sprzedać sąsiadowi za ciężkie pieniądze i na tym zrobić interes życia :-)

Pozdrowienia i Wesołych Świąt
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: krystianb »

mcore pisze:Zamiast sprawdzić pisze się dyrdymały narzekając na to co się da. Jakby nie było limitów to inny punkt by się znalazł np. że modem jest czarny a nie zielony itd.
I myślisz, że limitów nie beda zakładać limitu?? W tej chwili sami testują na ile wydlna jest ich sieć, jeszcze jakieś 2 a na pewno 3 lata temu plus też limitów nie pilnował, a teraz pare mega po przekroczeniu nagłe rozłacznie połaczenia i potem juz 4KB/s do następnego okresu rozliczeniowego a nawet parę godzin dłużej.
To samo będzie tu, do tego jak zrobią abo z większym limitem to na pewno zaczą przycinać, żeby więcej zarobić!
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: mcore »

krystianb pisze: W tej chwili sami testują na ile wydlna jest ich sieć, jeszcze jakieś 2 a na pewno 3 lata temu plus też limitów nie pilnował, a teraz pare mega po przekroczeniu nagłe rozłacznie połaczenia i potem juz 4KB/s do następnego okresu rozliczeniowego a nawet parę godzin dłużej.
czyzbys pisał o tej pazernej na kaskę sieci która ostatnio od biednego niepełnosprawnego faceta który po pobiciu miał problemy w ogóle z funkcjonowaniem chciała podac go do sądu o zaległy abonament pomimo pism o umorzenie...?? u nich to norma :-)

jak to mówią "książeta z Plusa" zawsze wyduszą swoją dziesięcinę

miałem kiedyś u nich telefon, nie zamierzam wracać

Wracając do meritum sprawy. Myślę że nie muszą testować "ile wydoli ich sieć", w końcu ktoś tą sieć zaprojektował a nie pozlepiał z plasteliny. To nie sa crash-testy chińskiego samochodu który rozpada się w przedbiegu tylko komercyjna usługa. Jeśli mieliby zrobic limit to pewnie juz by go zrobili, nie sądzisz ? Przecież to orange czyli najwieksi krwiopijcy :-) A może nie mogą, nie potrafia, nie chcą. Na pewno kiedys zrobią, skoro w umowie zapisali. Na pewno jednak niezbyt szybko
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: Blido »

mcore pisze:czyzbys pisał o tej pazernej na kaskę sieci która ostatnio od biednego niepełnosprawnego faceta który po pobiciu miał problemy w ogóle z funkcjonowaniem chciała podac go do sądu o zaległy abonament pomimo pism o umorzenie...?? u nich to norma :-)
To istnieje jakaś "niepazerna" sieć? Wszystkie tak samo dbają o własne interesy.
mcore pisze:Na pewno kiedys zrobią, skoro w umowie zapisali. Na pewno jednak niezbyt szybko
I wszystko jasne. Tylko że to "niezbyt szybko" nastąpi na pewno zanim większości osób skończą się umowy.
mcore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 192
Rejestracja: 2008-12-23, 09:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: mcore »

Blido pisze:I wszystko jasne. Tylko że to "niezbyt szybko" nastąpi na pewno zanim większości osób skończą się umowy.
Być może skoro ludzie podpiszą umowę na conajmniej rok. Ale zważ na to - limit jest wszystkim potencjalnym klientom komunikowany. Nie bedzie żadnego rozczarowania.
Z drugiej strony płacisz za 3GB a dostajesz wiele więcej. Net ci dobrze działa, zasięg na każdym za przeproszeniem za-dupiu, transfery wyższe niż podawane przez operatora, limitów nie ma (kolega w postach wcześniej sprawdził) - nie można powiedzieć o tej usłudze że jest lipna i w zasadzie nie ma na co narzekać. W cenie zestawu masz ruter z Wifi (możesz się netem podzielić z kolegą) oraz ze switchem 4 portowym do rozdzielenia netu na kilka kompów. Ruter ma zaawansowanego firewalla z NAT i port forwardingiem. W usłudze masz publiczne IP, więc bez problemu zadziałają ci usługi typu VoIP, ba możesz nawet dzięki dyn-dns postawić sobie serwer np WWW lub FTP. Podłączyłem ten ruter do Playstation, gierki śmigają po sieci aż się kurzy. Na kompie w domu używam Linuxa i dla mnie bardzo ważne jest aby "modem XXX" nie miał sterownika tylko do najlepszego na swiecie systemu Windows. Przez ethernet lub wifi mogę do niego podłączyć cokolwiek (np. palmtopa lub macbooka)

Jak napisał kolega "m13czu" za jakiś czas będzie można kupić zintegrowane modem HSPA/CDMA z którym będziesz mógł jezdzić po Polsce i CAŁY CZAS korzystać z sieci 3G.
Nie będziesz musiał przekładać karty SIM itd, bo planują tak aby sieci CDMa i HSPA wzajemnie do siebie przylegały.
Człowieku żaden inny operator ci takiej możliwości nie zaoferuje, musieli by chyba zainstalować 2^65535 Node B w całej Polsce.

A w ogóle to widzę że używasz BlueConnect. Czy ERA daje teraz publiczne IP w usłudze GPRS ? chyba nie, założe się że robią NAT dla twojego adresu na firewallu, dzięki czemu nawet maila nie mozesz dobrze wysłać bo twój adres IP współdzielony z kilkoma tysiącami innych userów juz dawno jest na spamerskiej black-liscie. Pewnie też nie zadziała ci poprawnie żaden telefon opierający się o połączenia protokołem SIP - sprawdź, jeżeli rozumiesz o czym ja w ogóle piszę,.


Tu sie nie ma do czego przyczepić. Nawet Play-ta nie może podskoczyc.

Malkontentom to już sie nawet argumenty skończyły...
Podaj mi choć jeden :cfaniak:

no może jest jeden - rutery i karty i wyszły z magazynu szybciej niż się spodziewali - nie zdążyli zamówić od producenta przed swiętami , bo ludzie mieli troche rozumu policzyli, poczytali i kapneli się że to coś dobrego jest. To nawet taki co sadzi kartofle skuma (no chyba że dostał kartoflem w ciemie od kolegi zza płota)
faridrox
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 157
Rejestracja: 2008-02-08, 23:18
Lokalizacja: poz

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - luźne dyskusje [wydzielony]

Post autor: faridrox »

Co do tych gier to bym sie kłócił. :D
Zablokowany