Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sadi
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-01-04, 23:02
Lokalizacja: Okolice Poznania

Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Sadi »

Witajcie. Jestem świeżakiem w tej dziedzinie, dlatego zwracam się z pytaniem do pionierów. Ostatnie 2 lata męczyłem się z Iplusem. To było coś strasznego i nie wyobrażacie sobie jak bardzo się cieszę, że te męki dobiegają końca. W tym miesiącu kończy się umowa, której za nic nie przedłużę. Przeglądałem oferty dostawców internetu lecz niestety większość z nich nie obsługuje tego terenu. Najciekawsza wydała mi się oferta Orange Freedom Pro. Martwi mnie limit 3gb.
Teraz kilka pytań:
- Ile kb/s wynosi rzeczywista prędkość pobierania danych po wyczerpaniu limitu (ile będzie wyświetlało w okienku)?
- Czy najszybszą opcją Orange Freedom Pro jest 1mb/s?
- Czy gdybym wam podał nazwę wsi, w której mieszkam jesteście w stanie mi powiedzieć gdzie jest najbliższy nadajnik i czy w ogóle jest sens podpisywania tej umowy?
- Czy są jakieś anteny zewnętrze do poprawy sygnału?
- Czy są jakieś pakiety/promocje jak np w Iplusie od pónocy do 9 rano ma się za darmo 100gb do wykorzystania?

Dodam że na Iplusie mam 4 z 5 kresek zasięgu EDGE bez anteny zewnętrznej.

Przepraszam jeśli takie/podobne pytania już były. Przeglądałem forum lecz odpowiedzi nie znalazłem.

Pozdrawiam/Sadi

[ Komentarz dodany przez: ja.michal: 2010-01-04, 23:27 ]
Poprawa pisowni w tytule wątku.


EDIT - antenę mam od siebie w linii prostej ok6 -7 km
Ostatnio zmieniony 2010-01-04, 23:27 przez Sadi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

Sadi pisze: - Ile kb/s wynosi rzeczywista prędkość pobierania danych po wyczerpaniu limitu (ile będzie wyświetlało w okienku)?
do 64 kb/s download, i do 32 kb/s upload,
Sadi pisze: Czy najszybszą opcją Orange Freedom Pro jest 1mb/s?
Jeżeli stacja bazowa nie będzie obciążona to można osiągnąć transfer do 3,1 Mb/s
Ale, odpowiadając na twoje pytanie, to właśnie 1 Mb/s jest najszybszą opcją, prędkość łącza CDMA zależy od obciążenia stacji bazowej, jak i mocy sygnału,
Sadi pisze:Czy gdybym wam podał nazwę wsi, w której mieszkam jesteście w stanie mi powiedzieć gdzie jest najbliższy nadajnik i czy w ogóle jest sens podpisywania tej umowy
Mniej więcej, możemy ;)
Sadi pisze:Czy są jakieś anteny zewnętrze do poprawy sygnału?
Tak, choćby TAKA antena z DIPOLA.
Sadi pisze:Czy są jakieś pakiety/promocje jak np w Iplusie od pónocy do 9 rano ma się za darmo 100gb do wykorzystania?
Nie.

A więc podaj swoją miejscowość to zobaczymy, czy jest jakaś alternatywa.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Blido »

Sadi pisze:- Ile kb/s wynosi rzeczywista prędkość pobierania danych po wyczerpaniu limitu (ile będzie wyświetlało w okienku)?
64kb/s czyli 8kB/s. To prędkość downlinku, prędkość uplinku jest o połowę mniejsza.
Sadi pisze:- Czy najszybszą opcją Orange Freedom Pro jest 1mb/s?
Teoretycznie tak, ale tak naprawdę prędkość nie jest limitowana - transfer może więc wynieść maksymalnie 3,1Mb/s bo na tyle pozwalają możliwości tej technologii.
Sadi pisze:- Czy gdybym wam podał nazwę wsi, w której mieszkam jesteście w stanie mi powiedzieć gdzie jest najbliższy nadajnik i czy w ogóle jest sens podpisywania tej umowy?
Tak, możemy stwierdzić gdzie jest najbliższy BTS.
Sadi pisze:- Czy są jakieś anteny zewnętrze do poprawy sygnału?
Są: http://www.dipol.com.pl/antena_freedom_ ... _A6910.htm
Sadi pisze:- Czy są jakieś pakiety/promocje jak np w Iplusie od pónocy do 9 rano ma się za darmo 100gb do wykorzystania?
Nie ma.

Na twoim miejsu sprawdziłbym czy nie jestem w zasięgu Wimaksa z Ery lub Netii - to znacznie lepsza oferta. Bez limitów i z niskimi pingami, prawie jak DSL.

[ Dodano: 2010-01-05, 00:03 ]
sp6huk, wyprzedziłeś mnie o kilka sekund :hyhy: I napisałeś w zasadzie to samo co ja ;)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Sundance_kid »

Czy gdybym wam podał nazwę wsi, w której mieszkam jesteście w stanie mi powiedzieć gdzie jest najbliższy nadajnik i czy w ogóle jest sens podpisywania tej umowy?
www.mapa.btsearch.pl
Sadi pisze:Ile kb/s wynosi rzeczywista prędkość pobierania danych po wyczerpaniu limitu (ile będzie wyświetlało w okienku)?
64 kbps.
Sadi
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-01-04, 23:02
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Sadi »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi!
http://mapa.btsearch.pl/gps/ll/52.40585 ... 80472/z/13

Wieś - Wagowo woj WLKP
Sundance_kid pisze:www.mapa.btsearch.pl
Dziękuję, właśnie z tej mapy korzystałem :)
Blido pisze:Na twoim miejsu sprawdziłbym czy nie jestem w zasięgu Wimaksa z Ery lub Netii - to znacznie lepsza oferta. Bez limitów i z niskimi pingami, prawie jak DSL.
Sprawdzałem - nie mieszczę się w zasięgu (chyba nic się nie zmieniło przez 1,5 miesiąca)


Zatem teraz czekam na waszą opinie sensu tej opcji :)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

Wg. mnie masz duże szanse na złapanie UMTS każdego z operatorów. Tylko musiałbyś kupić antenę zewnętrzną. Możesz np. kupić sobie prepaida każdego z operatorów i sprawdzić jak działają, i jak daleko od domu kończy się zasięg 3G, pod warunkiem, że masz telefon obsługujący tą technologię.

Ale ja bym na twoim miejscu wziął Orange Freedom Optimum lub wyższą opcję, z modemem hybrydowym AnyData ADU-635 WA który działa w technologii EDGE, UMTS/HSDPA jak i CDMA więc w tym przypadku mógłbyś sobie wybrać technologię przez którą chciałbyś korzystać z internetu (w której byłbyś zasięgu), widzę, że najbliższa stacja bazowa zarówno UMTS jak i CDMA znajduje się w Iwnie jakieś ~5 km, więc masz szansę na "odbiór" internetu w obu technologiach.

PS. Co do obsługi EDGE przez ten modem, to jest mały mentlik, bo jedni twierdzą, że obsługuje EDGE, a inni, że nie :]
Sadi
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-01-04, 23:02
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Sadi »

Rozmawiałem z konsultantką Play, ponieważ zastanawiałem się nad Play Online 10gb i powiedziała że na 99% w ogóle nie będzie zasięgu. Poradziła żeby ściągnąć simlocka z Iplusowego modemu i kupić starter za 12zł i sprawdzić jak to wygląda. Jest jedno i to porządne ALE, które wypędziło myśl o Play na dobre z mojej głowy, mianowicie "za 4,5,6,10 miesięcy może się okazać że zasięg będzie zerowy i wtedy nikt reklamacji nie uzna, ponieważ to internet mobilny". Z internetu chcę korzystać tylko w domu na PC.

Co do Orange Freedom Optimum - "cena modemu w orange.pl 579 zł" - odpada... Umowę raczej chcę na 12 miesięcy, bo nie wiadomo kiedy coś lepszego wprowadzą.

3G u mnie brak. Najbliższe 3G podobno właśnie 6km od mojego domu w Pobiedziskach.

Chyba jednak się decyduję na Freedom PRO. Mieszkam niedaleko nadajnika i z tego ci mi wiadomo zbyt dużo osób tu nie korzysta z Orange, ponieważ zasięg jest od niedawna i nie wszyscy o tym wiedzą. Większość męczy się na Iplusie.
Teraz tak, co potrzebuję do podpisania umowy? Czy jest to tak jak z wszystkim innym (dowód, zaświadczenie o zarobkach itp?), jak jest z zamówieniami przez internet? Ile czasu się czeka na dostarczenie? Jak wtedy podpisuje się umowę? Też trzeba mieć te wszystkie zaświadczenia itp?
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Blido »

Sadi pisze:Jest jedno i to porządne ALE, które wypędziło myśl o Play na dobre z mojej głowy, mianowicie "za 4,5,6,10 miesięcy może się okazać że zasięg będzie zerowy i wtedy nikt reklamacji nie uzna, ponieważ to internet mobilny".
Słusznie, tym bardziej że zimą jakość sygnału jest zawsze lepsza ponieważ na drzewach nie ma liści. Gdybyś miał szczątkowy zasięg to mogłoby się okazać że na wiosnę zniknie zupełnie.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

Sadi pisze: Chyba jednak się decyduję na Freedom PRO.
Jeżeli wystarczy Ci limit transferu 3GB, to bierz OFP, ale pamiętaj, że w tej taryfie nie ma innych opcji :]

Dodam, że w Pobiedziskach zasięg 3G ma Orange, Era i Plus więc jest w czym przebierać ;)

PS. Nie chcesz internetu radiowego WiFi ? Bo widzę, że w Pobiedziskach działa lokalny dostawca internetu http://www.3d.poznan.pl/ chyba, że u Ciebie nie ma już zasięgu.
Sadi
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-01-04, 23:02
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Sadi »

Tylko od samych Pobiedzisk dzieli mnie 6km lasu i u mnie nie ściąga 3G :/ Nie wiem jak by to wyglądało z anteną ale takie kupowanie w ciemno troszkę nie w moim stylu. Gdyby nie ten las to bym miał radiówkę z jakiejś sieci Pobiedzisk. Jeszcze pytanie - po obniżeniu prędkości z 1mb/s do jakiej ona spada? Pamiętam że jak mieszkałem w Poznaniu miałem Neo 512 i transfer w okienku wahał się na 55-65kb/s i taka prędkość mi starczyła a z tego co się tu dowiedziałem to takie transfery mogę mieć po przekroczeniu tych 3gb.
Pisaliście też o tym że prędkość może być większa niż ten 1mb/s - mogę na coś liczyć z anteną?

I pytania z poprzedniego posta:
co potrzebuję do podpisania umowy? Czy jest to tak jak z wszystkim innym (dowód, zaświadczenie o zarobkach itp?), jak jest z zamówieniami przez internet? Ile czasu się czeka na dostarczenie? Jak wtedy podpisuje się umowę? Też trzeba mieć te wszystkie zaświadczenia itp?
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Procio »

Sadi pisze:Neo 512 i transfer w okienku wahał się na 55-65kb/s
Sadi pisze:a z tego co się tu dowiedziałem to takie transfery mogę mieć po przekroczeniu tych 3gb.
Mylisz kb/s z kB/s ;) Po przekroczeniu transferu masz ok. 8kB/s (max) dl, a w neo 512 miałeś ok 55-65kB/s :P
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

Sadi pisze:. Jeszcze pytanie - po obniżeniu prędkości z 1mb/s do jakiej ona spada?
Dostałeś odpowiedź na to pytanie już wcześniej, ale jeszcze raz Ci napiszę do 64 kb/s download, i do 32 kb/s upload,
Sadi pisze:Pisaliście też o tym że prędkość może być większa niż ten 1mb/s - mogę na coś liczyć z anteną?
Można osiągnąć większe transfery pod warunkiem, że stacja bazowa nie będzie zbytnio obciążona. Antena może Ci pomóc tylko wtedy, jak będziesz miał słaby sygnał, bo jak będzie dobry, to nie ma sensu kupować anteny.
Sadi
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-01-04, 23:02
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Sadi »

Procio pisze:Mylisz kb/s z kB/s ;) Po przekroczeniu transferu masz ok. 8kB/s (max) dl, a w neo 512 miałeś ok 55-65kB/s :P
To się ucieszyłem (ironia). No nie jestem zbyt "obcykany" w tych tematach. Bardziej obcuję w motoryzacji :D Kurde słabo to widzę :/ Najlepsze jest to - z 5 lat temu kładli niby nowe światłowody i najszybsze i jedyne Neo jakie mogę mieć to 256... Dno dna. No nic więcej chyba nie wymyślę. Żadnych filmów, gier itp nie mam zamiaru ściągać (a szkoda). Ewentualnie muzyka, od czasu do czasu pograć w jakiegoś CSa jeśli się da no i YT. Mam nadzieję że starczy od 1 do 1 :)
sp6huk pisze:Dostałeś odpowiedź na to pytanie już wcześniej, ale jeszcze raz Ci napiszę do 64 kb/s download, i do 32 kb/s upload,
Tak, ale wtedy zrozumiałem to na opak i gdyby nie Procio, to bym do tej pory nie połapał się o co chodzi z kB i kb :)

W takim razie dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi i oczywiście pomogliście :) Jeśli będziecie mieli jakieś problemy z motocyklem/skuterem/motorowerem to piszcie a odwdzięczę się i ew. dam namiary na jedno z największych for, które to ja moderuję. Jeszcze raz wielkie dzięki.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

Sadi pisze: Mam nadzieję że starczy od 1 do 1 :)
Jeżeli chcesz pobierać muzykę, i oglądać YouTube to od razu mogę Ci powiedzieć, że nie starczy Ci limitu transferu na cały miesiąc.
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Procio »

Sadi pisze:Żadnych filmów, gier itp nie mam zamiaru ściągać (a szkoda). Ewentualnie muzyka, od czasu do czasu pograć w jakiegoś CSa jeśli się da no i YT. Mam nadzieję że starczy od 1 do 1 :)
Jeżeli tak to powinno Ci wystarczyć ;) Ja mam 3GB i dość często pobieram jakieś programy/ muzykę gram w gry online i czasem oglądam filmiki na yt i mi to wystarcza ;)

Przemyśl to i dobrze się zastanów, bo OFP to całkiem dobry wybór, no gdyby nie limit :]

[ Dodano: 2010-01-05, 18:04 ]
sp6huk pisze:Jeżeli chcesz pobierać muzykę, i oglądać YouTube to od razu mogę Ci powiedzieć, że nie starczy Ci limitu transferu na cały miesiąc.
Zależy w jakich ilościach :P Jeżeli piosenkę na załóżmy parę dni lub kilka utworów oraz w tym czasie jakieś krótkie filmiki na yt to powinno Ci wystarczyć :)
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

Procio pisze: Zależy w jakich ilościach :P Jeżeli piosenkę na załóżmy parę dni lub kilka utworów oraz w tym czasie jakieś krótkie filmiki na yt to powinno Ci wystarczyć :)
Jakby nie patrzeć to wychodzi 100 MB dziennie, kolega musiałby być na prawdę bardzo oszczędny, aby zmieścić się w tych 3 GB. W końcu internet nie składa się tylko z YouTube i "pobierania muzyki", przegląda się również WWW, pobierają się aktualizacje itp. Więc jak starczyłoby Mu 3 GB na miesiąc, to na prawdę musiałby nieźle oszczędzać.
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Procio »

sp6huk pisze:Więc jak starczyłoby Mu 3 GB na miesiąc, to na prawdę musiałby nieźle oszczędzać.
Ale do gry wchodzą też takie programy jak TrafficCompressor i np. Opera z funkcją Turbo ;) Zawsze zmniejsza ilość pobieranych danych.
sp6huk pisze:Jakby nie patrzeć to wychodzi 100 MB dziennie
No tak, więc jeżeli zmieścił by się w tym 100MB dziennie (kontrolując ilość danych np. NetMetem lub TNI) spokojnie by się zmieścił, a nie zawsze tyle pobierze... np. jakiś wyjazd, brak dostępu do internetu... Nawet jak zostanie mu 2-3 dni do początku nowego okresu rozliczeniowego i skończy mu się limit, to te 3 dni nie jest dużo i jakoś wytrzyma :]
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Blido »

Procio pisze:Ale do gry wchodzą też takie programy jak TrafficCompressor i np. Opera z funkcją Turbo ;) Zawsze zmniejsza ilość pobieranych danych.
One filmów z YT ani pobieranej muzyki nie skompresują :] Tylko grafiki na stronach, pogarszając jednocześnie ich jakość.
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Procio »

Blido pisze:Tylko grafiki na stronach, pogarszając jednocześnie ich jakość.
No wiem, ale jeżeli nie będzie mu przeszkadzała słaba jakość grafiki... Niektórym to nie przeszkadza, a w każdym momencie będzie można tę opcje wyłączyć :)
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Awatar użytkownika
czarenty6587
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 281
Rejestracja: 2009-12-19, 13:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: czarenty6587 »

Moj kumpel ma OFP i jak pobierał filmiki z YT to limit 3 Gb w 5 dni wykorzystał i teraz beczy :P :P 3 gb to strasznie mało jak na 1 Mb/s.
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Procio »

czarenty6587 pisze:Moj kumpel ma OFP i jak pobierał filmiki z YT to limit 3 Gb w 5 dni wykorzystał


Musiał pobierać ok. 600MB dziennie...

A Sadiemu radzę dobrze się zastanowić czy to rzeczywiście jest usługa dla niego ;)

Jak widać każdy ma inne zdanie, więc ty dobrze poczytaj opinie innych na temat OFP i dobrze pomyśl zanim weźmiesz :]
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Sadi
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-01-04, 23:02
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Sadi »

No to Was teraz zaskoczę. Rzadko kiedy przekroczę 50mb dziennie :D Jestem przyzwyczajony do Iplusa i limitu 1GB - to już jest zupełna pomyłka.
Blido pisze:pogarszając jednocześnie ich jakość.
Hmm... Duża jest różnica w jakości? Ile można w ten sposób zaoszczędzić? Ile jest w stanie zeżreć jakaś przeciętna gra online podczas powiedzmy grania non stop 3h?

EDIT - no tak ale jeżeli bym brał coś innego to praktycznie w ciemno :/
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Procio »

Sadi pisze:Hmm... Duża jest różnica w jakości?
Masz do wyboru trzy poziomy kompresji:
- Niski
- Średni
- Duży
Sadi pisze:Ile można w ten sposób zaoszczędzić?
Chyba nie dużo, ale zawsze coś ;)
Sadi pisze:Ile jest w stanie zeżreć jakaś przeciętna gra online podczas powiedzmy grania non stop 3h?
Gram obecnie w cabal online i po graniu np. 3h pobierze mi z 5MB....
Sadi pisze:Rzadko kiedy przekroczę 50mb dziennie :D
No widzisz... A w OFP będziesz mógł 100MB dziennie pobrać :]
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: wojteks »

Procio pisze:Musiał pobierać ok. 600MB dziennie...
Jak się ma dobry zasięg i idzie dobry transfer to limit 3GB osiągamy w kilka godzin.

Dlaczego wszyscy upieracie się przy OFPro z limitem 3GB? Przecież można zakupić Orange Free Optimum i mamy znacznie wyższy limit a też można łączyć się po CDMA.
Nie pomagam na PW!
Sadi
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-01-04, 23:02
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Sadi »

Hmmm... Dziwna sprawa. Jak pytałem o Neo to mówili że na 100% nie da rady a tu patrzę i
Na Twojej linii telefonicznej są możliwości włączenia
Orange Freedom

Dziwna sprawa...

wojteks, ale modem kosztuje prawie 600zł... Jest jakiś tańszy to wezmę.
Ostatnio zmieniony 2010-01-05, 18:53 przez Sadi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
czarenty6587
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 281
Rejestracja: 2009-12-19, 13:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: czarenty6587 »

Tylko brakuje wszędzie modemów do optimum ;/ Ja własnie juz 2 tygodnie próbuje przedłużyc umowe na Optimum z modemem ADU 365 i w 3 salonach nie ma modemów, cierpliwie czekam na dostawe :)

Moze jutro :P
Orange Free Optimum + ADU 635WA + Antena CDMA 450 Mhz DIPOL = DL: 2.79 Mbps, UL: 0.65 Mbps = http://www.speedtest.net/result/744529927.png
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

Sadi pisze:Hmmm... Dziwna sprawa. Jak pytałem o Neo to mówili że na 100% nie da rady a tu patrzę i
Na Twojej linii telefonicznej są możliwości włączenia
Orange Freedom
Oby to była prawda :rotfl: Sprawdzałem też to kiedyś na stronce Orange, i przy wpisaniu każdego numeru była możliwość techniczna, niezły kit :D
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: wojteks »

czarenty6587 pisze:Tylko brakuje wszędzie modemów do optimum
Więc chyba dlatego niektórzy biorąc "Optimum" dostali do tego router Axesstela a nie modem dualny.
Sadi pisze:Na Twojej linii telefonicznej są możliwości włączenia
Orange Freedom
Jak nie ma "możliwości technicznych" na neostradę to i na Orange Freedom nie będzie.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
czarenty6587
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 281
Rejestracja: 2009-12-19, 13:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: czarenty6587 »

Ja własnie sie pytałem tez w 3 salonach, i nie chcieli dac Axess ;/ Chociaz chciałem ten router :P
Sadi
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-01-04, 23:02
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Sadi »

No a ile będzie kosztował najtańszy modem do Optimum? Skoro to taka sama technologia i prędkość taka sama.
ODPOWIEDZ