Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Digitall »

Patryk pisze:Tak się zapytam...wiesz w ogóle,o czym piszesz ? :zdziwko:
Tu masz na obrazku: http://www.rad-direct.com/App-Ethernet- ... -t1-t3.htm
I nie czepiaj się słówek ok? Nie muszę wszystkiego wiedzieć. :dobani:
Aktualnie: bez limitu! [6Mbps ADSL] (((WiFi))) [Domowy LAN + (((WiFi)))]
Było: CSD, GPRS, EDGE, CDMA... same limity..
Awatar użytkownika
brtk89
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2010-01-02, 22:15
Lokalizacja: Przyłęk Duży

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: brtk89 »

sp6huk pisze:Może nie masz Adobe Flash Player. Zainstaluj, i zobacz czy będzie wtedy OK.
Ja miałem Flash Playera, a dopiero po zainstalowaniu java mi się udało sprawdzić download na tej stronie.
AMD Sempron(tm) 2500+ 1,75 GHz; 1GB RAM
lub
Intel Core i3-330M; ATI HD 5650; 4GB RAM
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

http://www.speedtest.net/result/677361579.png

[ Dodano: 2010-01-09, 22:37 ]
Tera po zainstalowaniu jest i mapka.Skopiowałam jak mi napisano

[ Dodano: 2010-01-09, 22:39 ]
sp6huk pisze:Może nie masz Adobe Flash Player.
Pewnie ,że nie miałam.Po zainstalowaniu wszystko gra.Dzięki
Bądź wyrozumiały...
Początkująca
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Digitall »

Przeklejam dla widoku:

Obrazek

Rezultat jest tragiczny...
Aktualnie: bez limitu! [6Mbps ADSL] (((WiFi))) [Domowy LAN + (((WiFi)))]
Było: CSD, GPRS, EDGE, CDMA... same limity..
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Patryk »

Digitall pisze:I nie czepiaj się słówek ok?
Nie czepiam się słówek,tylko zastanawiam się,czy zdajesz sobie sprawę z tego,że pisanie o łączu x1 jako jednej z najlepszych opcji do domu to po prostu głupota :]

Owszem,w grach multiplayer 10 lat temu można było sobie wybrać typ łącza "Cable/T1" :hyhy: ,ale dzisiaj poza PDH via radio (czyli dosyłu do stacji bazowych GSM/UMTS,etc.) i lokalnie tam,gdzie diabeł mówi dobranoc,TP nikt nie stosuje takich łącz,bo jest ADSL,a do zastosowań typu bankomaty,POSy,etc.wystarczy X.25,albo nawet dialup.
No chyba,że kogoś stać i 1200 netto za 2 megabity to dla niego mały pieniądz :]

Tak na marginesie - Polska leży w Europie,i u nas stosujemy multipleksację E1.
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

Digitall pisze:Rezultat jest tragiczny...
tzn im mniejsza wartość ping tym lepiej, a wartość DOWNLOAD jak jest????? Im większy tym lepiej??? Ten test jest testem sieci,modemu czy oprogramowanie kompa<czy chyba ogólnie sieci Orange i CDMA
Bądź wyrozumiały...
Początkująca
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Digitall »

Patryk, będę wiedział, przyda się. Stawiałem T1 na równi z kablem LAN ale widać źle.

KamAs24, wysyłanie Ci kuleje, ping również. Pobieranie jakieś tam jest. Spróbuj zrobić test z rana któregoś dnia (tak samo wklej wynik).
Ping lepszy im mniejsza wartość, pozostałe wartości najlepiej największe jak się da.
Ostatnio zmieniony 2010-01-09, 22:48 przez Digitall, łącznie zmieniany 1 raz.
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

Patryk pisze:Tak się zapytam.
Może ty mi powiesz czy Speedtest mierzy sieć jaką sie używa czyli w moim wypadku Orange [CDMA] ?????a im mniejszy ping tym lepiej, ale wartości ładowania im większe tym lepiej??
Bądź wyrozumiały...
Początkująca
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Jaco »

Testowałem CDMA u siebie około 16 godzin.Posiadałem w domu modem z routerem. Nadajnik oddalony o 10km. Zasięg pełny według aplikacji. Prędkość pobierania plików około 200 KB/s . Szybciej niż mój obecny internet radiowy. Nie wiem czemu aż tak narzekacie.

Wkrótce opiszę to tu: http://www.bez-kabli.pl/viewforum.php?f=21

Do testów miałem ROUTER AXESSTEL MV400 .
Ostatnio zmieniony 2010-01-13, 00:27 przez Jaco, łącznie zmieniany 2 razy.
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

Jaco
Start --> uruchom --> wpisujesz cmd.exe -->
Przepraszam czy mógłbyś zerknąć na ten test ping,zrobiłam dziś i wkleiłam test na przeglądarce Fireefox jak wczoraj Mowiłeś.Miałam wczoraj drobne problemy techniczne niestety.czy coś powiesz mi o tych wynikach????Interpretacja
Ostatnio zmieniony 2010-01-09, 23:15 przez KamAs24, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Digitall »

KamAs24, ping powinien być najmniejszy możliwy. Dla CDMA nie widziałem pingów mniejszych niż 60ms. Do 120ms dla CDMA to bardzo dobry rezultat moim zdaniem. Jeśli nie grasz w gry to ta wartość nie przeszkadza.

Download (czyli pobieranie) powinien być oczywiście największy z możliwych. Dla CDMA miałem do 1,5 Mbps do 2,2 Mbps zwykle.

Upload (czyli wysyłanie) powinien być minimum 0,128 Mbs (to znowu moje zdanie) dla łącz gdzie pobieranie wynosi 1Mbps i więcej. Zwykle dla większości łącz domowych wynosi około 10 % wartości prędkości pobierania (ale jest to różne). W CDMA max to 0,5 Mbps - tyle z moich testów wychodziło, może ktoś miał więcej jak ta usługa startowała.

Twoje wartości ping i upload są bardzo bardzo marne.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Jaco »

KamAs24 pisze:Przepraszam czy mógłbyś
Widzę że już odpowiedź dał Digitall, .
Digitall pisze:Dla CDMA nie widziałem pingów mniejszych niż 60ms.
U mnie było około 90.
Digitall pisze:Download (czyli pobieranie) powinien być oczywiście największy z możliwych. Dla CDMA miałem do 1,5 Mbps do 2,2 Mbps zwykle.
Tu lepiej sprawdzić z tą stronką : http://noc.gts.pl/ gdyż testy na http://www.speedtest.net/ są zbyt niedokładne i ja trzymam się tylko pobierania z tej strony co już ją podałem.
ac12

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: ac12 »

KamAs24, mieszkam niedaleko od Ciebie, w Twardocicach i nie narzekam na OFP. Jeśli uda Ci się dobrze ustawić antenę to powinno śmigać jak u mnie. Nie zrażaj się tak szybko i tak na nic lepszego w naszych okolicach liczyć nie możesz. :)

Napisz jaki masz poziom sygnału w AxessManagerze > Menu > zakładka Stan > poziom sygnału EvDO. Najlepiej podaj te wartości przy podłączonych tych małych antenkach i osobno przy antenie zewnętrznej. Swoją drogą co to za antena? Dobrze masz ją podłączoną? Do złącza RX/TX?

Piszesz, że przed domem chodzi w miarę ok więc powinno się udać złapać dobry sygnał. Mi udało się bez anteny zewnętrznej, znalazłem na strychu takie miejsce gdzie mam b. dobry sygnał. Jeśli masz możliwość (długi kabel sieciowy albo przez WiFi) to też tak spróbuj. Przy obecnej pogodzie kombinacje z anteną na dachu to dość ryzykowna zabawa. :) Najlepiej przy ustawianiu anteny/routera kierować się tymi wartościami z AxessManagera, jeśli chodzi o kreseczki to już poniżej pięciu jest kiepsko. Z początku miałem router na parapecie ale z miesiąca na miesiąc było coraz gorzej i wyglądało to tak jak u Ciebie teraz czyli zawiechy itp., a sygnał też na 4-5 kresek.

Pozdrawiam
Adam
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

ac12 pisze:mieszkam niedaleko od Ciebie, w Twardocicach i
W miare cały czas mam -82 -84. Diody na modemie zielona-sygnału, a "connect" raz świeci raz nie na małych antenach. Podobno sieć zapchana. Kresek jest zazwyczaj 5. Antena zewnętrzna dodana gratis do zestawu. Nie ma mnie teraz w domu więc dokładnie nie wiem.
Pozdrawiam również
Ostatnio zmieniony 2010-01-11, 23:39 przez KamAs24, łącznie zmieniany 3 razy.
ac12

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: ac12 »

Sygnał masz dobry, nie jest źle, chociaż nie zaszkodziłoby go trochę polepszyć. Ja mam trochę lepiej ok. -80 dBm -80dBm. Wypróbuj coś takiego. Wpisz podobnie jak poprzednio przy sprawdzaniu pingu:
ping -t -l 0 wp.pl
Opcja -t powoduje, że pingowanie trwa cały czas, aż do zamknięcia okna i w ten sposób podtrzymywane jest połączenie. Potrzymaj to włączone przez jakiś czas i zobacz czy strony będą się dalej zacinać czy coś się poprawi. Jeśli to coś zmieni to zrób jeszcze test prędkości przy tym pingowaniu lub bezpośrednio po wyłączeniu. Prędkość wysyłania UPLOAD masz dziwnie mały. Zobacz i wklej też wynik na stronie speedtest.pl - podobno jest bardziej wiarygodna.
W tej chwili mam tak:
Obrazek
Sadi
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-01-04, 23:02
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Sadi »

Obrazek

Tak śmiga u mnie Orange na CDMA (tyle że ten 7gb). Myślałem że będzie gorzej i brałem z obawami. Ale jest dobrze.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: adixm »

Jesli masz OF Optimum to chce zwrocic uwage ze w tej taryfie Orange od niedawna przycina do 2kB/s zamiast do 8kB/s, a to juz jest znaczna roznica, 2 kB/s wystarcza doslownie na gg.8kB/s zostalo w OFP i od OF Premium wzwyz.
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

ac12 pisze:Sygnał masz dobry, nie jest źle, chociaż nie zaszkodziłoby go trochę polepszyć.
Czy to polecenie
ac12 pisze:ping -t -l 0 wp.pl
to jest jakaś zmiana wprowadzana w pracę systemu? ? ? ? Czy jest to tylko wykonanie testu?? A jeśli zmiana to czy później muszę kolejne wprowadzić polecenie by to odwołać?
Bądź wyrozumiały...
Początkująca
ac12

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: ac12 »

To polecenie to tylko test, prawie identyczny jak robiłaś wcześniej tylko z mniejszą ilością przesyłanych danych i wykonywany w kółko aż do zamknięcia okna lub wciśnięcia CTRL+C. Powoduje to ciągły ruch w sieci i nie dopuszcza (a przynajmniej nie powinno) do ewentualnego uśpienia modemu. Potrzymaj to włączone przez jakiś czas i zobacz czy dalej Cię rozłącza.
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Digitall »

Jesli masz OF Optimum to chce zwrocic uwage ze w tej taryfie Orange od niedawna przycina do 2kB/s zamiast do 8kB/s, a to juz jest znaczna roznica, 2 kB/s wystarcza doslownie na gg.8kB/s zostalo w OFP i od OF Premium wzwyz.
To po limicie będzie mało zabawnie.. Ale przynajmniej zapewne można zwiększyć taryfę na wyższą (ale tego pewien nie jestem).
Aktualnie: bez limitu! [6Mbps ADSL] (((WiFi))) [Domowy LAN + (((WiFi)))]
Było: CSD, GPRS, EDGE, CDMA... same limity..
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

ac12 pisze:Sygnał masz dobry, nie jest źle, chociaż nie zaszkodziłoby go trochę polepszyć.
Obrazek..Robilam test przy ciągłym pingowaniu

[ Dodano: 2010-01-12, 19:43 ]
katastrofa to mało powiedziane ..
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Digitall »

Te wartości najwyraźniej oznaczają, że limit transferu danych został osiągnięty i do końca okresu rozliczeniowego to jest prędkość maksymalna. Tak działają limity...
Kilka dni i zechcesz to wywalić przez okno razem z modemem.
Aktualnie: bez limitu! [6Mbps ADSL] (((WiFi))) [Domowy LAN + (((WiFi)))]
Było: CSD, GPRS, EDGE, CDMA... same limity..
Awatar użytkownika
Cari
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 226
Rejestracja: 2009-12-24, 16:14
Lokalizacja: Pleszew

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Cari »

KamAs24 niestety uroki bezprzewodowego internetu ;)
LukeX
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2010-01-12, 20:49
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: LukeX »

Witam
Pierwszy post ( i pewnie nie ostatni :roll: ) Po kilku latach internetu radiowego mam dość już tego , net chodzi raz nie chodzi raz śmiga raz muli a jak byłem ostatnio u szanownego Pana który tym kieruje na uwagę że kilka dni nie miałem netu powiedział "... nie chce Twoich pieniędzy i rozwiąż umowę i wyp... mi stąd ..." po takich słowach nawet jakby oferował mi złote góry powiedziałem KONIEC .I tak się zastanawiam byłem dziś w salonie orange zorientować się co i jak i już miałem brać OFP na próbę ale myślę poczekam do końca miesiąca jak mi się skończy umowa na radiówkę wtedy wezmę na próbę. I tu zaczynają się schody bo nie wiem co tak naprawdę mam wybrać do nadajników orange mam do jednego 8km do drugiego co pokazuje mapka cdma jakieś 8km więc nie powinno być tragedii .Ale co wybrać brać OFP i ten nieszczęsny limit 3g czy może OF Optimum tam chociaż jest 8GB . Do OFO wybrałbym pewnie AnyData ADU-635WA i do tego dokupiłbym jakąś antenkę ( o ile się da ? ) a może OFP i router WiFi Axesstel MV410 . Nie wiem jestem w totalnej kropce nie wiem jak do tego się zabrać może ktoś doradzi w którym kierunku iść czy tego Pro czy jednak Optimum? Optimum droższe o 25 zł ale za to 5gb więcej i to już jest coś. Chyba że coś pokręciłem i namieszałem to z góry sorki . (również za ten chaotyczny post )
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

Ja bym radził Ci się zastanowić czy na pewno chcesz zrezygnować z internetu radiowego ;) Powiedz jaka jest częstotliwość tych awarii ? Jeżeli bardzo duża to rzeczywiście nie ma co korzystać z takiej usługi. Podaj swoją miejscowość to może znajdziemy Ci lepszą alternatywę niż internet mobilny. Chociażby np. WiMAX.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: wojteks »

LukeX pisze:nie chce Twoich pieniędzy i rozwiąż umowę i
Kulturalny to on nie był.

Jeżeli wystarczy Ci 7GB/miesiąc to bierz OFO bo po limicie prędkość jest 16kbps czyli baardzo mało.
Nie pomagam na PW!
LukeX
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2010-01-12, 20:49
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: LukeX »

W tym problem że mieszkam w takim miejscu że poza tą radiówką to zostają tylko właśnie takie opcje jak OFP (gmina Wisznice) . Co do radiówki to wielka loteria np ostatnio nie miałem od wieczoru piątku do dzisiejszego popołudnia i tak jest często .Na umowie mam 780kbit/s ale to wartość rzadko osiągana nie mówię że wcale ale... Są wieczory że zanim otworzy sie stronka to mogę iść kanapkę zrobić i przyjść i wtedy się otworzy. Nie oczekuje od OFP czy też OFP żeby to wszystko śmigało ale żebym miał net do sprawdzenia poczty różnych stron kiedy ja chcę a nie kiedy net tego chce ;)
Czy w obu tych ofertach po wykorzystaniu limitu transfer spada do 16kbps? Swoją drogą czemu nie wprowadzą jakichś opcji dokupienia więcej GB w OFP tylko stresują ludzi tym 3 GB.Dziś z ciekawości zainstalowałem programik co zlicza mi cały transfer i od godziny 16 ilość połączeń przychodzących 50mb wychodzących 8mb (oczywiście nic w tym czasie nie ściągałem samo przeglądanie www ,gg) wiec te 3 GB to tak jednak za mało...
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

Niby stacja bazowa WiMAX'a Ery jest w Białej Podlaskiej (prawdopodobnie), ale wątpię abyś złapał dobry sygnał z odległości ~28 km.
Jeżeli chodzi o CDMA to najbliższe dwie stacje bazowe znajdują się w promieniu ~14 km, a dokładnie mówiąc to w miejscowości Dawidy oraz Bojary.
LukeX pisze: Czy w obu tych ofertach po wykorzystaniu limitu transfer spada do 16kbps?
16 kb/s jest w taryfie 39,5, Standard i Optimum. A 64 kb/s w Orange Freedom Pro, oraz Premium i Platinum.

Jeżeli nie będziesz pobierał i wysyłał w ciągu dnia więcej niż 100 MB, to limit 3GB jak najbardziej Ci wystarczy ;) Jak przekroczysz limit transferu, to prędkość spadnie Ci do 64 kb/s ;)
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Digitall »

LukeX, a kabel? Neostrada/Multimo/Netia? Być może Twój sprzęt WiFi niedomaga.. A co do WiFi to nie ma innego dostawcy? Widać inne sieci WiFi w okolicy? To jakiś gbur totalny skoro potrafi tak się odezwać do klienta.
Aktualnie: bez limitu! [6Mbps ADSL] (((WiFi))) [Domowy LAN + (((WiFi)))]
Było: CSD, GPRS, EDGE, CDMA... same limity..
LukeX
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2010-01-12, 20:49
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: LukeX »

Do Dawid w linii prostej będzie max 8 km :P( moja miejscowość Polubicze ) . Ok to OFP dają 3GB i router WiFi Axesstel MV410 albo modem Anydata ADU500A i to za abonament 49 zl a OF Optimum jak przez orange.online 8BG i AnyData ADU-635WA za 75 zł i na pierwszy rzut oka druga oferta jest lepsza? czy też tylko mi tak się wydaje jako laikowi w tych sprawach ?

p.s jakby ktoś mi zagwarantował te 64kb/s po wykorzystaniu limitu to hmm było by cudownie :P ale to sprawdzę jak już wezmę to coś na próbę :P

Digitall, właśnie w tym ból że nic innego nie ma w okolicy on jest monopolistą w regionie i stąd jego zachowanie bo wie że jeśli nie on to praktycznie nic innego a neo t u mnie akurat się nie da . Co do sprzętu to wszystko jest ok ta sytuacja była od zawsze po prostu nadajnik który ja podchodzę jest prawdopodobnie za słaby i sam nie chce się do tego przyznać ale nie ma aż tylu chętnych że inwestował w jakiś lepszy. W sumie nie mogę tego zrozumieć czasami śnieg sypał gęsto i net smigał a było słoneczko pogoda i mulił przerywał itp...
Ostatnio zmieniony 2010-01-12, 22:09 przez LukeX, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ