Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sadi
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-01-04, 23:02
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Sadi »

Obrazek

Tak śmiga u mnie Orange na CDMA (tyle że ten 7gb). Myślałem że będzie gorzej i brałem z obawami. Ale jest dobrze.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: adixm »

Jesli masz OF Optimum to chce zwrocic uwage ze w tej taryfie Orange od niedawna przycina do 2kB/s zamiast do 8kB/s, a to juz jest znaczna roznica, 2 kB/s wystarcza doslownie na gg.8kB/s zostalo w OFP i od OF Premium wzwyz.
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

ac12 pisze:Sygnał masz dobry, nie jest źle, chociaż nie zaszkodziłoby go trochę polepszyć.
Czy to polecenie
ac12 pisze:ping -t -l 0 wp.pl
to jest jakaś zmiana wprowadzana w pracę systemu? ? ? ? Czy jest to tylko wykonanie testu?? A jeśli zmiana to czy później muszę kolejne wprowadzić polecenie by to odwołać?
Bądź wyrozumiały...
Początkująca
ac12

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: ac12 »

To polecenie to tylko test, prawie identyczny jak robiłaś wcześniej tylko z mniejszą ilością przesyłanych danych i wykonywany w kółko aż do zamknięcia okna lub wciśnięcia CTRL+C. Powoduje to ciągły ruch w sieci i nie dopuszcza (a przynajmniej nie powinno) do ewentualnego uśpienia modemu. Potrzymaj to włączone przez jakiś czas i zobacz czy dalej Cię rozłącza.
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Digitall »

Jesli masz OF Optimum to chce zwrocic uwage ze w tej taryfie Orange od niedawna przycina do 2kB/s zamiast do 8kB/s, a to juz jest znaczna roznica, 2 kB/s wystarcza doslownie na gg.8kB/s zostalo w OFP i od OF Premium wzwyz.
To po limicie będzie mało zabawnie.. Ale przynajmniej zapewne można zwiększyć taryfę na wyższą (ale tego pewien nie jestem).
Aktualnie: bez limitu! [6Mbps ADSL] (((WiFi))) [Domowy LAN + (((WiFi)))]
Było: CSD, GPRS, EDGE, CDMA... same limity..
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

ac12 pisze:Sygnał masz dobry, nie jest źle, chociaż nie zaszkodziłoby go trochę polepszyć.
Obrazek..Robilam test przy ciągłym pingowaniu

[ Dodano: 2010-01-12, 19:43 ]
katastrofa to mało powiedziane ..
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Digitall »

Te wartości najwyraźniej oznaczają, że limit transferu danych został osiągnięty i do końca okresu rozliczeniowego to jest prędkość maksymalna. Tak działają limity...
Kilka dni i zechcesz to wywalić przez okno razem z modemem.
Aktualnie: bez limitu! [6Mbps ADSL] (((WiFi))) [Domowy LAN + (((WiFi)))]
Było: CSD, GPRS, EDGE, CDMA... same limity..
Awatar użytkownika
Cari
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 226
Rejestracja: 2009-12-24, 16:14
Lokalizacja: Pleszew

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Cari »

KamAs24 niestety uroki bezprzewodowego internetu ;)
LukeX
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2010-01-12, 20:49
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: LukeX »

Witam
Pierwszy post ( i pewnie nie ostatni :roll: ) Po kilku latach internetu radiowego mam dość już tego , net chodzi raz nie chodzi raz śmiga raz muli a jak byłem ostatnio u szanownego Pana który tym kieruje na uwagę że kilka dni nie miałem netu powiedział "... nie chce Twoich pieniędzy i rozwiąż umowę i wyp... mi stąd ..." po takich słowach nawet jakby oferował mi złote góry powiedziałem KONIEC .I tak się zastanawiam byłem dziś w salonie orange zorientować się co i jak i już miałem brać OFP na próbę ale myślę poczekam do końca miesiąca jak mi się skończy umowa na radiówkę wtedy wezmę na próbę. I tu zaczynają się schody bo nie wiem co tak naprawdę mam wybrać do nadajników orange mam do jednego 8km do drugiego co pokazuje mapka cdma jakieś 8km więc nie powinno być tragedii .Ale co wybrać brać OFP i ten nieszczęsny limit 3g czy może OF Optimum tam chociaż jest 8GB . Do OFO wybrałbym pewnie AnyData ADU-635WA i do tego dokupiłbym jakąś antenkę ( o ile się da ? ) a może OFP i router WiFi Axesstel MV410 . Nie wiem jestem w totalnej kropce nie wiem jak do tego się zabrać może ktoś doradzi w którym kierunku iść czy tego Pro czy jednak Optimum? Optimum droższe o 25 zł ale za to 5gb więcej i to już jest coś. Chyba że coś pokręciłem i namieszałem to z góry sorki . (również za ten chaotyczny post )
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

Ja bym radził Ci się zastanowić czy na pewno chcesz zrezygnować z internetu radiowego ;) Powiedz jaka jest częstotliwość tych awarii ? Jeżeli bardzo duża to rzeczywiście nie ma co korzystać z takiej usługi. Podaj swoją miejscowość to może znajdziemy Ci lepszą alternatywę niż internet mobilny. Chociażby np. WiMAX.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: wojteks »

LukeX pisze:nie chce Twoich pieniędzy i rozwiąż umowę i
Kulturalny to on nie był.

Jeżeli wystarczy Ci 7GB/miesiąc to bierz OFO bo po limicie prędkość jest 16kbps czyli baardzo mało.
Nie pomagam na PW!
LukeX
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2010-01-12, 20:49
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: LukeX »

W tym problem że mieszkam w takim miejscu że poza tą radiówką to zostają tylko właśnie takie opcje jak OFP (gmina Wisznice) . Co do radiówki to wielka loteria np ostatnio nie miałem od wieczoru piątku do dzisiejszego popołudnia i tak jest często .Na umowie mam 780kbit/s ale to wartość rzadko osiągana nie mówię że wcale ale... Są wieczory że zanim otworzy sie stronka to mogę iść kanapkę zrobić i przyjść i wtedy się otworzy. Nie oczekuje od OFP czy też OFP żeby to wszystko śmigało ale żebym miał net do sprawdzenia poczty różnych stron kiedy ja chcę a nie kiedy net tego chce ;)
Czy w obu tych ofertach po wykorzystaniu limitu transfer spada do 16kbps? Swoją drogą czemu nie wprowadzą jakichś opcji dokupienia więcej GB w OFP tylko stresują ludzi tym 3 GB.Dziś z ciekawości zainstalowałem programik co zlicza mi cały transfer i od godziny 16 ilość połączeń przychodzących 50mb wychodzących 8mb (oczywiście nic w tym czasie nie ściągałem samo przeglądanie www ,gg) wiec te 3 GB to tak jednak za mało...
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

Niby stacja bazowa WiMAX'a Ery jest w Białej Podlaskiej (prawdopodobnie), ale wątpię abyś złapał dobry sygnał z odległości ~28 km.
Jeżeli chodzi o CDMA to najbliższe dwie stacje bazowe znajdują się w promieniu ~14 km, a dokładnie mówiąc to w miejscowości Dawidy oraz Bojary.
LukeX pisze: Czy w obu tych ofertach po wykorzystaniu limitu transfer spada do 16kbps?
16 kb/s jest w taryfie 39,5, Standard i Optimum. A 64 kb/s w Orange Freedom Pro, oraz Premium i Platinum.

Jeżeli nie będziesz pobierał i wysyłał w ciągu dnia więcej niż 100 MB, to limit 3GB jak najbardziej Ci wystarczy ;) Jak przekroczysz limit transferu, to prędkość spadnie Ci do 64 kb/s ;)
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Digitall »

LukeX, a kabel? Neostrada/Multimo/Netia? Być może Twój sprzęt WiFi niedomaga.. A co do WiFi to nie ma innego dostawcy? Widać inne sieci WiFi w okolicy? To jakiś gbur totalny skoro potrafi tak się odezwać do klienta.
Aktualnie: bez limitu! [6Mbps ADSL] (((WiFi))) [Domowy LAN + (((WiFi)))]
Było: CSD, GPRS, EDGE, CDMA... same limity..
LukeX
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2010-01-12, 20:49
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: LukeX »

Do Dawid w linii prostej będzie max 8 km :P( moja miejscowość Polubicze ) . Ok to OFP dają 3GB i router WiFi Axesstel MV410 albo modem Anydata ADU500A i to za abonament 49 zl a OF Optimum jak przez orange.online 8BG i AnyData ADU-635WA za 75 zł i na pierwszy rzut oka druga oferta jest lepsza? czy też tylko mi tak się wydaje jako laikowi w tych sprawach ?

p.s jakby ktoś mi zagwarantował te 64kb/s po wykorzystaniu limitu to hmm było by cudownie :P ale to sprawdzę jak już wezmę to coś na próbę :P

Digitall, właśnie w tym ból że nic innego nie ma w okolicy on jest monopolistą w regionie i stąd jego zachowanie bo wie że jeśli nie on to praktycznie nic innego a neo t u mnie akurat się nie da . Co do sprzętu to wszystko jest ok ta sytuacja była od zawsze po prostu nadajnik który ja podchodzę jest prawdopodobnie za słaby i sam nie chce się do tego przyznać ale nie ma aż tylu chętnych że inwestował w jakiś lepszy. W sumie nie mogę tego zrozumieć czasami śnieg sypał gęsto i net smigał a było słoneczko pogoda i mulił przerywał itp...
Ostatnio zmieniony 2010-01-12, 22:09 przez LukeX, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

LukeX pisze:Do Dawid w linii prostej będzie max 8 km :P .
Możliwe, podałeś tylko nazwę gminy, więc od tej miejscowości mierzyłem :P, to może by tak podać docelową miejscowość :hyhy:,
Digitall pisze:To jakiś gbur totalny skoro potrafi tak się odezwać do klienta.
Uwierz Mi mam pewne doświadczenie w tym kierunku, i powiem Ci, że większość providerów ma takie podejście, nie podoba się ? To :papa: :dobani:
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

Panowie, wkońcu się wkurzyłam i wyrzuciłam Nortona-antywir,bo już nie miałam innych pomysłów dlaczego tak wolno otwiera mi strony. Speedtest wyszedł ciut lepiej ale najważniejsze,że strony otwierają się dużo szybciej.
Bądź wyrozumiały...
Początkująca
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: zDaleKi »

Widac, ze czasami to jednak nie wina operatora ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

BliSki pisze:Widac, ze czasami to jednak nie wina operatora
To też,często zanika mi sygnał. Albo jest na 5 kresek albo czasem zanika całkiem.to dziwne, z anteną zewnętrzną mam caly czas na maxa zasięg
Ostatnio zmieniony 2010-01-17, 23:15 przez KamAs24, łącznie zmieniany 2 razy.
Bądź wyrozumiały...
Początkująca
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Digitall »

KamAs24 pisze:Panowie, wkońcu się wkurzyłam i wyrzuciłam Nortona-antywir,bo już nie miałam innych pomysłów dlaczego tak wolno otwiera mi strony. Speedtest wyszedł ciut lepiej ale najważniejsze,że strony otwierają się dużo szybciej.
Otwierają się szybciej, bo komputerek pewnie troszkę wolny (mało RAM, powolny dysk) stąd taka różnica. Ale parametry łącza pozostały zapewne takie same..
Więc niestety, to i tak nie rozwiązuje problemu. A nawet jeśli, to jest to tylko półśrodek tymczasowy. Bez zabezpieczeń (szczególnie firewalla programowego, to bym się bał korzystać z sieci). Polecam Comodo Firewall PRO z wyłączonym Defence+ (darmowy) a do tego antywirus wedle uznania.

Aha, wypróbuj jeszcze przeglądarkę Google Chrome, albo Opera 10 naprawdę szybka maszynka.
kafe46
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2009-05-11, 17:22
Lokalizacja: zakroczym

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: kafe46 »

Digitall pisze:Aha, wypróbuj jeszcze przeglądarkę Google Chrome, albo Opera 10 naprawdę szybka maszynka.
hmm. ale sam używasz firefox :niepewny: ??????
precz z limitami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: adixm »

LukeX pisze:Czy w obu tych ofertach po wykorzystaniu limitu transfer spada do 16kbps? Swoją drogą czemu nie wprowadzą jakichś opcji dokupienia więcej GB w OFP tylko stresują ludzi tym 3 GB.Dziś z ciekawości zainstalowałem programik co zlicza mi cały transfer i od godziny 16 ilość połączeń przychodzących 50mb wychodzących 8mb (oczywiście nic w tym czasie nie ściągałem samo przeglądanie www ,gg) wiec te 3 GB to tak jednak za mało...
Albo 3GB i potem 64kb/s albo 7/8GB i 16kb/s.Powiem tyle 64kb/s od biedy wystarcza do korzystania z neta a na 16kb/s nie ma zadnych szans na jakiekolwiek ladowanie stron.Chyba ze wersja Premium jesli nie jest za droga to transfer po wykorzystaniu limitu to takze 64kb/s
Ostatnio zmieniony 2010-01-17, 13:25 przez adixm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Digitall »

kafe46 pisze:hmm. ale sam używasz firefox :niepewny: ??????
Bo ma kilka dodatków takich, które mi są potrzebne, gdyby nie to, to już dawno bym ją porzucił.. Na moim netbooku używam Google Chrome.
adixm pisze: Albo 3GB i potem 64kb/s albo 7/8GB i 16kb/s.Powiem tyle 64kb/s od biedy wystarcza do korzystania z neta a na 16kb/s nie ma zadnych szans na jakiekolwiek ladowanie stron.Chyba ze wersja Premium jesli nie jest za droga to transfer po wykorzystaniu limitu to takze 64kb/s
O tak, strony ładują się w obu przypadkach minimum 3 minuty - jak dla mnie to i tak strata czasu czy jest to 3 minuty, czy 12 minut dla 16kbps - (jeśli nie znajdują się w pamięci podręcznej przeglądarki) i nie ma gwarancji że się otworzą. Często trzeba odświeżać - niestety. Chyba że aktualnie Orange poprawiło ustawienia limitowania (dawniej pierwsze kilkadziesiąt kiloBajtów wpadało zwykle z dużo większą prędkością po limicie, ale i tak strony czasem się nie wczytywały).
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

Digitall pisze:Otwierają się szybciej, bo komputerek pewnie troszkę wolny (mało RAM, powolny dysk)
Niestety mam biede: RAM 3,00GB ,32-bitowy, Pentium(R) Dual-Core CPU T4200 @2.00 GHz ,Vista,nVidia,350 twar
Jaki jest taki jest, a masz dużo lepszy?

[ Dodano: 2010-01-18, 00:22 ]
Digitall pisze:Aha, wypróbuj jeszcze przeglądarkę Google Chrome, albo Opera 10 naprawdę szybka maszynka
Już wcześniej mi polecano Opere.Zainstalowałam i jest ogromna różnica.Ale jednak troszkę uboga. W każdym razie szybsza.Dzięki
Bądź wyrozumiały...
Początkująca
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Digitall »

KamAs24 pisze:Niestety mam biede: RAM 3,00GB ,32-bitowy, Pentium(R) Dual-Core CPU T4200 @2.00 GHz ,Vista,nVidia,350 twar
Jaki jest taki jest, a masz dużo lepszy?
No co Ty, nie jest źle! Dobry komputerek do Internetu :) A aluzja była dlatego, że na słabych maszynach niektóre antywirusy, czy firewalle wyczyniają cuda spowalniając cały system dramatycznie, tak że nie da się z tego korzystać - choć na dobrą sprawę takie rzeczy dziać się nie powinny. Poza tym po osiągnięciu limitu to moim zdaniem trzeba być naprawdę zdesperowanym, żeby korzystać z OFP - ja wysiadłem.

BTW: Mam dużo lepszą/szybszą maszynę ale to inna historia i ciut bardziej zaawansowane wykorzystanie, moja stacja robocza nigdy nie będzie laptopem, ale zawsze będzie posiadać zasilanie awaryjne (UPS)... Ale to nie miejsce na taki temat.
Awatar użytkownika
wilq
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2007-07-31, 16:30
Lokalizacja: Podlasie, PL

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: wilq »

Digitall pisze:po osiągnięciu limitu to moim zdaniem trzeba być naprawdę zdesperowanym, żeby korzystać z OFP - ja wysiadłem.
To samo co jest w OFP po limicie miałem przez parę lat korzystając z Business Everywhere po GPRS. Gdy miałem EDGE, to po limicie (który wykorzystywałem w dwa tygodnie) było 20kbps (nikomu nie życzę). W czasach modemów 56kbps to był szybki net. OFP po limicie to mleczko z miodem :)
Ivkaol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2010-01-08, 13:11
Lokalizacja: warszawa

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Ivkaol »

Hej, witam Was po przerwie. Poszłam za Waszą radą - tu http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=249417#249417 zamieściłam informację o osiągach CDMA w Skoszewku. Popatrzcie, skomentujcie, bo ja już nie wiem - brać, nie brać, a jeśli brać - to czy mam szansę na jakieś lepsze osiągi?
partyzant
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2010-01-25, 17:27
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: partyzant »

Witam,

Dwa tygodnie temu podpisalem umowe na Orange Freedom 2MB. Niestety, dzis dowiedzialem sie, ze umowa zostala anulowana - brak mozliowsci technicznych (nie ma wolnych slotow na centrali). W zwiazku z tym, ze obecnie posiadam zdychajaca radiowke 512kbps, zastanawiam sie, jest jeszcze jakakolwiek dla niej alternatywa.

Co do jakosci internetu mam w zasadzie male wymagania... niestety i one nie sa spelniane przez moja obecna radiowke. Chcialbym:

-Mozliwie mala ilosc gubionych pakietow badz wcale (czasem jakis sporadycznie).
-Stabilna predkosc wysylania danych (bez zrywania polaczenia w trakcie uploadu zdjecia, wysylania duzego maila, itp.).
-Stabilna predkosc sciagania bez zrywania (zadowole sie nia w okolicach 100kb/s).
-Godziwe pingi w grach sieciowych takich jak np. Counter Strike. Z wielkim zadowoleniem przyjme stabilny wieczorny ping w granicach 50-80.

Obecnie wymienione "warunki" sa mi oferowane jedynie bardzo pozna noca a nawet dopiero o poranku, niekiedy i wcale. O tej porze (godzina 17) jest to ping 500ms i wyzszy, tak wiec jakakolwiek gra sieciowa jest wykluczona. Co prawda panowie admini uparcie twierdza, ze jest to wina lisci (w zimie!) oraz odleglosci od nadajnika, choc dosc interesujace, ze w godzinach najmniejszego obciazenia radiowka dziala znakomicie. Niestety pory siedzenia przy komputerze od 3 nad ranem do 9 mi zbytnio nie odpowiadaja ...


Czy jest zatem sens dla moich "wymagan" interesowac sie Orange Freedom Pro? Mieszkam w okolicach Niska (woj. Podkarpackie).
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Blido »

partyzant pisze:Czy jest zatem sens dla moich "wymagan" interesowac sie Orange Freedom Pro?
Nie. OFP działa bardzo niestabilnie. Może jednak jest u ciebie zasięg WiMax Ery lub Netii.
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Digitall »

Ivkaol, trzeba by chyba spróbować z anteną najpierw..

partyzant, niestety, Twoim wymaganiom będzie trudno sprostać aktualnie. Najlepsza opcja dla Ciebie IMO to Internet kablowy. Jeśli chodzi o dostęp radiowy np. w CDMA, to będziesz mieć ping 120 ms -200 ms w grach, oraz jeśli nie będzie gubić pakietów i download będzie na poziomie 1.5 Mbps i upload 0.5 Mbps (a to bardzo bardzo optymistyczne warunki jakie nakreśliłem i zależą od lokalizacji i obciążenia BTS) to limity Cię zarżną szybko jak będą niskie. Inne opcje (GPRS, EDGE) są gorsze, ale co do UMTS i HSDPA to się nie wypowiadam bo nie korzystałem dłużej.. Ja mam linka po WiFi do siebie i moja sieć śmiga super, choć w szczycie nawet 5 komputerów (cóż sprzęty służbowe itd.. rodzina lubi mieć swoje) korzysta z sieci - oczywiście wtedy nie ma mowy o graniu, ale www itd śmiga wyśmienicie, a samemu wieczorem, czy rano można spokojnie zagrać - nad wszystkim czuwają routery/AP z Tomato i limitowaniem, QoS aktualnie nie używam.
Może możesz zainwestować we własną sieć WiFi z jakimś sąsiadem co ma kabel?.. Albo WiMAX?
Aktualnie: bez limitu! [6Mbps ADSL] (((WiFi))) [Domowy LAN + (((WiFi)))]
Było: CSD, GPRS, EDGE, CDMA... same limity..
ODPOWIEDZ