Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Sundance_kid »

LukeX pisze:Ciekawy mi jak będzie z prędkością po skończeniu limitu czyli pewnie max. za tydzień :( :cry:
W Platinum masz większy limit (7 GB) ale prędkośc po limicie wynosi 16 kbps. W Pro masz 3 GB ale bardziej znośna prędkość (64 kbps). Zastanów się czy koniecznie potrzebujesz hybrydy i innej oferty. Jeżeli piszesz, że dla Ciebie limit starcza na tydzień to lepszy będzie mniejszy limit a większa prędkość po nim.
LukeX
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2010-01-12, 20:49
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: LukeX »

Zastanawiam się właśnie nad Premium bodajże 120 zł za 20 GB ,abonament spory ale jak wezmę Platinum to te 7GB tak średnio mnie zadowoli gdyby tam było te 64kbps to bym brał bez zastanowienia .Te 120 to jak dla mnie troszkę sporo ale jak mam siedzieć na necie i mieć manie zliczania co ile itp to wole kosztem czegoś innego zaoszczędził i brać te 20GB .Tylko teraz nie wiem jak z tymi modemami/ routerami bo na tym mam 5 kresek bodajże to max zasięg. i ciekawe co mi da ta antena przy antydacie którą bym dołożył ? skoro zasięg się nie zmieni to co może innego się zmienić ?
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: adixm »

LukeX pisze:Zastanawiam się właśnie nad Premium bodajże 120 zł za 20 GB ,abonament spory ale jak wezmę Platinum to te 7GB tak średnio mnie zadowoli gdyby tam było te 64kbps to bym brał bez zastanowienia
A nie chodzi przypadkiem o Orange Free Optimum?
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: ryba825 »

Sundance_kid pisze:W Platinum masz większy limit (7 GB)
Koleżance się pomyliło trochę. W Optimum jest 7 GB, Premium jest 20GB, a w Platinum jest 35 GB.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: adixm »

ryba825 pisze:Koleżance się pomyliło trochę. W Optimum jest 7 GB, Premium jest 20GB, a w Platinum jest 35 GB.
A predkosci polimitowe to odpowiednio 16kb/s, 64kb/s, 64kb/s.
LukeX
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2010-01-12, 20:49
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: LukeX »

A mam kolejne małe pytanko , aktualnie mam OFP na próbę (do końca lutego) jak na razie jestem zadowolony z tego ( poza limitami :niepewny: ) Ale jedna rzecz mnie zastanawia i niepokoi jak to jest z tą prędkością po tym okresie próbnym ? Czytam te tematy z CDMA w Orange i spotkałem się z gdzieś z wypowiedziami że podczas okresu próbnego prędkość super ale po podpisaniu umowy już tak pięknie nie było ? Sorki za takie pytania ale kurde jak mam podpisać cyrograf z orange na dwa lata płacąc 120 zeta miesięcznie wolę być tego pewien na 100% :P ,obawiam się tego właśnie że oddam ten OFP wezmę Orangre Free przyjadę do domu a tu okaże się ... :zdziwko: ...
kvachu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-05-28, 06:01
Lokalizacja: Gryfio

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: kvachu »

Witam!
Chciałbym zapoytać czy ktoś z was wie może o co chodzi z transferami po wyczerpaniu limitów? Mam chyba najtańszy możliwy pakiet, ten standard za 39zł(z rabatem 28zł).
Ten pakiet mam od niedawna, bo chyba od miesiąca. Mieszkam w małej miejscowości zaraz za większym miastem. Internet z Orange mam od ponad dwóch lat, a od miesiąca mam nową umowę. I teraz tak, przy wcześniejszej umowie miałem tam chyba 1GB limitu i transfer zawsze spadał do 3kbs po wyczerpaniu. OK, teraz mam tą nową umowę, gdzie transfer ma spadać niby do 16kbs no i niby spada do tej prędkości. W tym miesiącu wyczerpałem limit juz chyba z tydzień temu, albo i dalej. No więc internet chodził mi z tym transferem 16kbs. Dzisiaj jednak dzieje się coś dziwnego i mam transfer znowu 3kbs... Czy ktos wie o co tu może chodzić? i czy to może chwilowe? O ile chwilą można nazwać od rana do chwili obecnej w której piszę posta... Czy jeśli tak dalej będzie to czy mogę rozwiązać umowę z winy tych szmaciarzy z Orange? Jadę cały czas na EDGE'u, a jeden, jedyny raz kiedy złapało mi 3G to było mniej więcej miesiąc temu gdzieś tak gdy wchodziła w życie moja nowa podpisana umowa. Siedziałem sobie na 3G z 5h, potem mnie rozłączyło i tyle 3G widziałe.
Niemal zawsze mam 4(na 5) kresek. Czasem spada do 3, a tylko przy złej pogodzie jeszcze niżej.
Całą poprzednią umowę dwuletnią praktycznie cały czas jechałem na transferze 3kbs i chyba nie muszę mówić co to za internet? I odkąd mam nową umowę to jakość tego łącza się drastycznie zmieniła(na lepsze). W praktyce od nowej umowy miałem internet bez limitu transferu danych, a to dlatego, że w mojej lokacji nawet gdy nie mam jeszcze wyczerpanego limitu, osiągnięcie chociażby 25kbs jest swiętem lasu, a średni transfer bym ocenił na 16-20. I dlatego dzisiejsza sytuacja mnie bardzo zdołowała, bo boję się, że znowu może być padlina z 3kbs. Czy ktos ma pojęcie o co tu może chodzić?

Z góry dzięki za info.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

kvachu pisze:Czy jeśli tak dalej będzie to czy mogę rozwiązać umowę z winy tych szmaciarzy z Orange?
Nie. Jest to usługa mobilna, i nie musi w ogóle w danym miejscu działać. Transfer jest do "x" b/kb/Mb/s - więc możesz mieć nawet transfer w bitach na sekundę i "będzie "wporzo" :],
kvachu pisze:Czy ktos ma pojęcie o co tu może chodzić?
A nie mylisz jednostek kb/s z KB/s ? Jak sprawdzasz ten transfer ?
kvachu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-05-28, 06:01
Lokalizacja: Gryfio

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: kvachu »

No cały czas widzę otwierając strony w operze:
Obrazek

Lub aktualizując mmorpg:
Obrazek

No i też ściągam coś na próbę. Chyba nie powiesz mi, że to 16/16 lub 64/32 to są transfery w kilobitach?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

kvachu pisze:No cały czas widzę otwierając strony w operze
W Operze z tego co widać, jest w KB/s (kilobajty na sekundę),
kvachu pisze:Chyba nie powiesz mi, że to 16/16 lub 64/32 to są transfery w kilobitach?
Chodzi Ci o prędkość polimitową - tak to są transfery w kilobitach na sekundę, nie kilobajtach na sekundę.

1 KB/s = 8 kb/s.
kvachu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-05-28, 06:01
Lokalizacja: Gryfio

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: kvachu »

@sp6huk
Wybacz za ten dialog, ale jak zedytuję to boję się, że nie zauważysz, a zależy mi na tym by się dowiedzieć co i jak.
Czyli 16/16 KB jest równe 128/128 kb? Czyli w operze powinno mi się wczytywać z taka szybkością? jeśli tak to czy to mozliwe wtedy, że to chwilowe? Bo nie jestem pewien, ale chyba juz wcześniej tak miałem w tym miesiącu, ale nie zwracałem na to uwagi, bo to chyba było jeszcze jak nie wyczerpałem limitu i myślałem, że po prostu w tym czasie zły odbiór jest.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

kvachu pisze:Czyli 16/16 KB jest równe 128/128 kb?
Tak,
kvachu pisze:Czyli w operze powinno mi się wczytywać z taka szybkością?
A czy Ty nie masz przypadkiem 16 kb/s (nie KB/s) ? Czyli 2 KB/s ? - bo tak mi się wydaje,
kvachu pisze:ale chyba juz wcześniej tak miałem w tym miesiącu, ale nie zwracałem na to uwagi, bo to chyba było jeszcze jak nie wyczerpałem limitu
16 KB/s to mogłeś mieć jak jeszcze limitu nie wykorzystałeś, ale 16 KB/s po limicie nie jest możliwe.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: wojteks »

kvachu pisze:Czyli 16/16 KB jest równe 128/128 kb? Czyli w operze powinno mi się wczytywać z taka szybkością?
Skoro po limicie masz maksymalnie 16/16 kbps czyli kilobitów na sekundę to znaczy że będzie maksymalnie 2kB/s (kilo bajty na sekundę) w przeglądarce.
Gdybyś miał 64/64 kbps to w kB/s by było 8/8.

Zrób testy o 3-4 nad ranem bo wtedy sieć jest mniej obciążona i wyniki będą wiarygodniejsze.
Nie pomagam na PW!
kvachu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-05-28, 06:01
Lokalizacja: Gryfio

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: kvachu »

Chłopaki, jest tak jak mówicie czyli mam 2KB (16kb/s). Czyli jestem w domu ^^, a to że sciągłem 7GB zamiast 2,5GB do tej pory na normalnym transferze to chyba pomyłka u nich.
No nic, dzieki za pomoc i cierpliwość.
Ja ide dalej "surfować".
ODPOWIEDZ