Orange Free Dom Pro - Masakra

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mati.m92
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2009-02-21, 15:37
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: mati.m92 »

Mi się od dwóch dni rozłącza net.
cens
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2008-12-19, 15:46
Lokalizacja: Brójce/łodzkie

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: cens »

ja mam problem na niewykorzystanym limicie.
od kilku dni strasznie zwolnił net, normalnie się przycina, stronki się nie ładują. A limit jest świeżynka bo od 10 ma okres rozliczeniowy więc nie ma mowy o przekroczeniu...
I will be back...
kafek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2010-09-18, 16:24
Lokalizacja: zakro

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: kafek »

Witam. U mnie to samo. Net się przycina przy ładowaniu stron, mimo dobrych wyników w speed test. Myślałem że to wina przeglądarki ale na chrome to samo.

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2010-09-18, 17:42 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2010-09-18, 16:41 przez kafek, łącznie zmieniany 1 raz.
SkrobiBubi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-09-25, 09:41
Lokalizacja: Parzymiechy

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: SkrobiBubi »

Cześć.
U mnie też na świeżym limicie jest tragedia :cry: To chyba faktycznie wszystko przez dodanie opcji CDMA do innych ofert i nas koleżanki i koledzy z tamtych taryf przyblokowali. A na dodatek oni nie mają lmitów a my tak - i to na tak wolnym necie :( Trzeba będzie w poniedziałek uderzyć do salonu ORANGE i spytać czy coś z tym zamierzają zrobić!!!
Dez3rteR
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-05-27, 19:38
Lokalizacja: Świetokrzyskie

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Dez3rteR »

Witam, widzę ,że już wszystkich to dopadło :( Mam nowy limit a nawet nie mogę spokojnie przeglądać neta bo non stop tracę połączenie . Na początku myślałem że to wina softu bo te routery maja to do siebie ,że przechodzą w stan "uśpienia" . Ale skoro tyle osób ma ten problem wiec wina będzie w upychaniu klientów w małym worku CDMA. Trzeba będzie coś z tym zrobić bo nie wyobrażam sobie takiej męki do końca umowy (6mies) . Orange wyraźnie pikuje w dół. Najpierw było fajnie i pięknie , potem limity 3gb i walka z przeglądarka po limicie a teraz to już wcale nie idzie korzystać z usług pomarańczy.
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: ryba825 »

Kod: Zaznacz cały

Witam

Otrzymalismy informacje od dostawcy infrastruktury sieciowej, że problem
okazal się powazniejszy niż pierwotnie oceniono. 
Do jego usuniecia potrzebne sa poprawki, ktore dostawca zaimplemetuje ale
potrzebuja na to okolo miesiaca czasu.
Niestety nie ma mozliwosci by zrealizowano to szybciej.
Taką informację dostałem od Orange. Musimy czekać.
piotrek056
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2010-09-23, 16:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: piotrek056 »

udostępnieni usługi cdma dla użytkowników free z abonamentami teraz 59 i niżej to wielka pomyłka i teraz orange musi wypić to piwo moim zdaniem to dopiero początek problemów.
Michu55
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2010-09-24, 10:50
Lokalizacja: Zieluń

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Michu55 »

Początek problemów dla użytkowników orange freedom pro, całe szczęście że wziąłem ten wynalazek na próbę (te same problemy co u kolegów wyżej). Co tu dużo mówić postąpili chamsko i oleli nas na całej linii
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: marens »

piotrek056 pisze:udostępnieni usługi cdma dla użytkowników free z abonamentami teraz 59 i niżej to wielka pomyłka
Rozumiem, że wolisz płacić 50zł za 3GB?
59zł - 5GB w Orange Free 59 jest zjadliwe.

Osobiście byłem bardziej przekonany do starych taryf.
Michu55
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2010-09-24, 10:50
Lokalizacja: Zieluń

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Michu55 »

marens pisze:Rozumiem, że wolisz płacić 50zł za 3GB?
59zł - 5GB w Orange Free 59 jest zjadliwe.

Osobiście byłem bardziej przekonany do starych taryf.
Źle go zrozumiałeś...dla nowych co dopiero podpisują umowę oferta jest dobra ale jak ma się czuć ten co powiedzmy 2 miesiące temu wziął na 2 lata orange freedom pro i nawet łaskawie nie może sobie dokupić GB
mati.m92
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2009-02-21, 15:37
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: mati.m92 »

A nie da się ich teraz przycisnąć i zerwać umowę bez ponoszenia kosztów? Internet nie chodzi jak trzeba, a płacę normalnie za nie go. Przecież nie da się przeglądać stron. Nie będę czekał miesiąc, aż oni to naprawią.
Dez3rteR
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-05-27, 19:38
Lokalizacja: Świetokrzyskie

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Dez3rteR »

mati.m92 pisze:A nie da się ich teraz przycisnąć i zerwać umowę bez ponoszenia kosztów?
Raczej nie. Co najwyżej można walczyć o niższy abonament w zależności od tego ile będzie trwała usterka. Swoją drogą , dziwi mnie zachowanie operatora. Zaraz na początku CDMA nie było limitów. Gdy tylko zwiększyła się liczba użytkowników wprowadzili limit bo nadajniki już sobie nie radziły , to dlaczego teraz jeszcze dokładają użytkowników ? Przecież to było do przewidzenia :dobani:
SkrobiBubi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-09-25, 09:41
Lokalizacja: Parzymiechy

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: SkrobiBubi »

Z dnia na dzień jest gorzej :( Normalnie działa to teraz jak na starych modemach z TP sprzed 8 lat :(
luckd
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2008-10-09, 16:54
Lokalizacja: EDGE

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: luckd »

Jestem po limicie i jest tragicznie, normalnie miałem ok. 8 KB/s a teraz 3-4 KB/s.
Sadi
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2010-01-04, 23:02
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Sadi »

Też tak mam. Mam zawsze pełen zasięg GB nadal są a strony raz się wczytują dobrze a raz to nie wiem czy jest sens czekania :dobani:
kemot7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-09-16, 13:21
Lokalizacja: Huta, k. Smykowa

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: kemot7 »

Od kilku dni walczyłem z ustawieniami, DNS sprawdzałem pingi... A tu taki "ładny kwiatek" nam Orange zafundowało.
Powiem krótko - to jest skandal!
W czerwcu zmieniłem koszmarnego neta z EDGE na pięknie działający CDMA. No i się kurna długo nacieszyłem... (umowa na 24mc)

Nie wierzę, że jest to wina nagłego wzrostu liczby użytkowników. Coś musieli schrzanić "pomarańczowi spece".

Ciekawe jak oni sobie wyobrażają miesiąc pracy z takim netem (oby tylko miesiąc).

Nie wiem jak u Was, ale u mnie transfer jest generalnie OK. Tylko te zwisy przy wczytywaniu stron www.

Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
witoj
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 211
Rejestracja: 2009-02-22, 13:45
Lokalizacja: polska

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: witoj »

U mnie to samo raz dobrze ale częściej te zwisy,strony się zacinają a jak już ma się uruchamiać więcej stron to można iść na kawę i walerinmite.
piotrek056
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2010-09-23, 16:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: piotrek056 »

u mnie nie chce się połączyć i zasięg skacze teraz korzystam z edge a wczoraj wieczorem ledwo ale cokolwiek chodził niedało się otworzyć wiecej niż 1 strony w przeglądarce w dodatku nie można testu łącza na speedtest.net porblem z letency
Arthus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-09-01, 19:55
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Arthus »

Nie liczyłbym na to, że Orange cokolwiek zmieni jeśli chodzi o kłopoty jakie wszyscy mamy obecnie z CDMA. A to dlatego, że używamy w firmie kilku urządzeń korzystających z CDMA (głównie mobilnego) i złożyliśmy oficjalną reklamację usługi w związku z problemami identycznymi jak opisane w tym wątku (mamy je w kilku miejscach w Polsce). Efektem była jedynie informacja iż generalnie sieć CDMA nie ma problemów, że nadal trwa jej rozbudowa. Na pocieszenie dali nam upustu na tę usługę w przyszłym miesiącu. Myślę, że pomóc może tylko masowe zgłaszanie reklamacji usługi bo pojedynczych klientów (wystarczy email do bok) - nie ma znaczenia czy to osoby prywatne czy firmy - będą załatwiać w ten sam sposób.
Dodam jeszcze, że zauważyłem iż w tym samym czasie kiedy są kłopoty z wyświetleniem strony WWW lub komunikacją z serwerami DNS Orange-a ( a raczej z ich odpowiedziami na zapytania) jeżeli już uda się rozpocząć ściąganie dowolnego większego pliku transfer potrafi być w zakresie od 500 kbps aż do nawet 1800 kbps - co raczej jednoznacznie moim zdaniem wyklucza nadmierne obciążenie nadajnika z którego korzystamy. Dlatego coś mi się zdaje że to jednak kwestia obciążenia innego elementu infrastruktury IT.
piotrek056
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2010-09-23, 16:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: piotrek056 »

U mnie poprawa, zadzwoniłem do bok okazało się że mam transfer zablokowany
http://www.speedtest.net/result/970391126.png
i się poprawiło ciekawe na jak długo

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2010-09-28, 17:24 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=262799#262799">Zamiana obrazka na link.</a>
Ostatnio zmieniony 2010-09-28, 16:23 przez piotrek056, łącznie zmieniany 2 razy.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: ja.michal »

Arthus pisze:zauważyłem iż w tym samym czasie kiedy są kłopoty z wyświetleniem strony WWW lub komunikacją z serwerami DNS Orange-a
Ciekawa informacja.

Próbował ktoś z Was użyć innych adresów DNS? Może Orange ma problem z serwerami?
SkrobiBubi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-09-25, 09:41
Lokalizacja: Parzymiechy

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: SkrobiBubi »

A może mi ktoś podać maila na który wysłać reklamacje?
cens
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2008-12-19, 15:46
Lokalizacja: Brójce/łodzkie

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: cens »

Ja też jestem zaskoczony nagłym spadkeim prędkości wczytywanych stron. O dziwo filmiki na youtubie ładują się w miarę normalnie, ale rzeczywiście jest problem przy ładnowaniu stron. Moim zdaniem patrząc realnie, nie ma jakichkolwiek szans na to, żeby walczyć z orange o jakieś rozwiązanie umowy, upusty, itp. Każdy podpisuje umowę, która jest przez nich bardzo dobrze przemyślana. Jest tam napisane, że prędkości są uzależnione od warunków atmosferycznych, liczby użytkowników, itp, itd. Z doświadczenia z nimi wiem że pewnie jak zwykle wypną się dup* i tyle z tego będzie.
I will be back...
Arthus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-09-01, 19:55
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Arthus »

SkrobiBubi pisze:A może mi ktoś podać maila na który wysłać reklamacje?
[email protected]
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: ja.michal »

cens, a próbowałeś z DNSami jak napisałem wyżej?
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: ryba825 »

cens pisze:O dziwo filmiki na youtubie ładują się w miarę normalnie, ale rzeczywiście jest problem przy ładnowaniu stron.
Owszem, jak się włączy filmik we flashu, to leci ciągiem i prędkości u mnie to około 500 kb/s. Przy otwieraniu strony, to tak jakby gdzieś zapytanie błądziło i dopiero za którymś razem trafiło do celu, aczkolwiek potem błądzi odpowiedz z serwera i dane są szatkowane (tj. przychodzi parti, stop, przychodzi następna partia, stop i tak w koło).

ja.michal, w jaki sposób przy korzystaniu z Easy Wireless Network ustawić inne DNS-y?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: ja.michal »

ryba825 pisze:ja.michal, w jaki sposób przy korzystaniu z Easy Wireless Network ustawić inne DNS-y?
Hmm. Nie miałem w rękach tego managera. Są tam jakieś ustawienia połączeń? Gdzieś w okolicach loginu i hasła pewnie coś powinno być.
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: ryba825 »

ja.michal pisze:Hmm. Nie miałem w rękach tego managera. Są tam jakieś ustawienia połączeń? Gdzieś w okolicach loginu i hasła pewnie coś powinno być.
Można sobie ustawić APN, IP, ale to i tak tylko przy GSM/3G. Przy CDMA tylko numer wybierania, hasło i login.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: ja.michal »

Połączenie jest widziane jako modem lub karta sieciowa w systemie?
kemot7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-09-16, 13:21
Lokalizacja: Huta, k. Smykowa

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: kemot7 »

Właśnie dość dziwne jest to, że generalnie transfer jest OK, tak jak napisał Arthus.
A kłopot najwyraźniej leży gdzieś indziej.
Sprawdzałem od razu na innych DNS (np Googlowym 8.8.8.8). Ale nic to nie zmienia.
W zasadzie to była jedna z pierwszych czynności jaką zrobiłem.
Pingi mam zazwyczaj w granicach 70ms, ale wcześniej też takie były.
Początkowo myślałem, że to sprawka uszkodzonej sieci światłowodowej w Kielcach (Koparka+prace ziemne przy budowie S74 = 2 uczelnie odcięte były od świata przez kilka dni, myślałem, że może serwery DNS z których korzystałem też miały kłopoty). Ale to nie to....

U mnie główne strony, (wp, onet, allegro) wczytują się zazwyczaj błyskawicznie. Kłopot jest z podstronami. Czasami momentalnie pojawia się info, że połączenie zostało zresetowane...

Myślę, że rozsądnie będzie jak każdy z nas napisze zażalenie na podany wyżej e-mail. Bo to co w tej chwili oferuje CDMA na pewno nie można zasłonić warunkami zawartymi w umowie.
ODPOWIEDZ