Orange Free Dom Pro - Masakra

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kemot7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-09-16, 13:21
Lokalizacja: Huta, k. Smykowa

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: kemot7 »

Od kilku dni walczyłem z ustawieniami, DNS sprawdzałem pingi... A tu taki "ładny kwiatek" nam Orange zafundowało.
Powiem krótko - to jest skandal!
W czerwcu zmieniłem koszmarnego neta z EDGE na pięknie działający CDMA. No i się kurna długo nacieszyłem... (umowa na 24mc)

Nie wierzę, że jest to wina nagłego wzrostu liczby użytkowników. Coś musieli schrzanić "pomarańczowi spece".

Ciekawe jak oni sobie wyobrażają miesiąc pracy z takim netem (oby tylko miesiąc).

Nie wiem jak u Was, ale u mnie transfer jest generalnie OK. Tylko te zwisy przy wczytywaniu stron www.

Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
witoj
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 211
Rejestracja: 2009-02-22, 13:45
Lokalizacja: polska

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: witoj »

U mnie to samo raz dobrze ale częściej te zwisy,strony się zacinają a jak już ma się uruchamiać więcej stron to można iść na kawę i walerinmite.
piotrek056
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2010-09-23, 16:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: piotrek056 »

u mnie nie chce się połączyć i zasięg skacze teraz korzystam z edge a wczoraj wieczorem ledwo ale cokolwiek chodził niedało się otworzyć wiecej niż 1 strony w przeglądarce w dodatku nie można testu łącza na speedtest.net porblem z letency
Arthus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-09-01, 19:55
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Arthus »

Nie liczyłbym na to, że Orange cokolwiek zmieni jeśli chodzi o kłopoty jakie wszyscy mamy obecnie z CDMA. A to dlatego, że używamy w firmie kilku urządzeń korzystających z CDMA (głównie mobilnego) i złożyliśmy oficjalną reklamację usługi w związku z problemami identycznymi jak opisane w tym wątku (mamy je w kilku miejscach w Polsce). Efektem była jedynie informacja iż generalnie sieć CDMA nie ma problemów, że nadal trwa jej rozbudowa. Na pocieszenie dali nam upustu na tę usługę w przyszłym miesiącu. Myślę, że pomóc może tylko masowe zgłaszanie reklamacji usługi bo pojedynczych klientów (wystarczy email do bok) - nie ma znaczenia czy to osoby prywatne czy firmy - będą załatwiać w ten sam sposób.
Dodam jeszcze, że zauważyłem iż w tym samym czasie kiedy są kłopoty z wyświetleniem strony WWW lub komunikacją z serwerami DNS Orange-a ( a raczej z ich odpowiedziami na zapytania) jeżeli już uda się rozpocząć ściąganie dowolnego większego pliku transfer potrafi być w zakresie od 500 kbps aż do nawet 1800 kbps - co raczej jednoznacznie moim zdaniem wyklucza nadmierne obciążenie nadajnika z którego korzystamy. Dlatego coś mi się zdaje że to jednak kwestia obciążenia innego elementu infrastruktury IT.
piotrek056
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2010-09-23, 16:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: piotrek056 »

U mnie poprawa, zadzwoniłem do bok okazało się że mam transfer zablokowany
http://www.speedtest.net/result/970391126.png
i się poprawiło ciekawe na jak długo

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2010-09-28, 17:24 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=262799#262799">Zamiana obrazka na link.</a>
Ostatnio zmieniony 2010-09-28, 16:23 przez piotrek056, łącznie zmieniany 2 razy.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: ja.michal »

Arthus pisze:zauważyłem iż w tym samym czasie kiedy są kłopoty z wyświetleniem strony WWW lub komunikacją z serwerami DNS Orange-a
Ciekawa informacja.

Próbował ktoś z Was użyć innych adresów DNS? Może Orange ma problem z serwerami?
SkrobiBubi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-09-25, 09:41
Lokalizacja: Parzymiechy

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: SkrobiBubi »

A może mi ktoś podać maila na który wysłać reklamacje?
cens
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2008-12-19, 15:46
Lokalizacja: Brójce/łodzkie

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: cens »

Ja też jestem zaskoczony nagłym spadkeim prędkości wczytywanych stron. O dziwo filmiki na youtubie ładują się w miarę normalnie, ale rzeczywiście jest problem przy ładnowaniu stron. Moim zdaniem patrząc realnie, nie ma jakichkolwiek szans na to, żeby walczyć z orange o jakieś rozwiązanie umowy, upusty, itp. Każdy podpisuje umowę, która jest przez nich bardzo dobrze przemyślana. Jest tam napisane, że prędkości są uzależnione od warunków atmosferycznych, liczby użytkowników, itp, itd. Z doświadczenia z nimi wiem że pewnie jak zwykle wypną się dup* i tyle z tego będzie.
I will be back...
Arthus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-09-01, 19:55
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Arthus »

SkrobiBubi pisze:A może mi ktoś podać maila na który wysłać reklamacje?
[email protected]
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: ja.michal »

cens, a próbowałeś z DNSami jak napisałem wyżej?
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: ryba825 »

cens pisze:O dziwo filmiki na youtubie ładują się w miarę normalnie, ale rzeczywiście jest problem przy ładnowaniu stron.
Owszem, jak się włączy filmik we flashu, to leci ciągiem i prędkości u mnie to około 500 kb/s. Przy otwieraniu strony, to tak jakby gdzieś zapytanie błądziło i dopiero za którymś razem trafiło do celu, aczkolwiek potem błądzi odpowiedz z serwera i dane są szatkowane (tj. przychodzi parti, stop, przychodzi następna partia, stop i tak w koło).

ja.michal, w jaki sposób przy korzystaniu z Easy Wireless Network ustawić inne DNS-y?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: ja.michal »

ryba825 pisze:ja.michal, w jaki sposób przy korzystaniu z Easy Wireless Network ustawić inne DNS-y?
Hmm. Nie miałem w rękach tego managera. Są tam jakieś ustawienia połączeń? Gdzieś w okolicach loginu i hasła pewnie coś powinno być.
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: ryba825 »

ja.michal pisze:Hmm. Nie miałem w rękach tego managera. Są tam jakieś ustawienia połączeń? Gdzieś w okolicach loginu i hasła pewnie coś powinno być.
Można sobie ustawić APN, IP, ale to i tak tylko przy GSM/3G. Przy CDMA tylko numer wybierania, hasło i login.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: ja.michal »

Połączenie jest widziane jako modem lub karta sieciowa w systemie?
kemot7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-09-16, 13:21
Lokalizacja: Huta, k. Smykowa

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: kemot7 »

Właśnie dość dziwne jest to, że generalnie transfer jest OK, tak jak napisał Arthus.
A kłopot najwyraźniej leży gdzieś indziej.
Sprawdzałem od razu na innych DNS (np Googlowym 8.8.8.8). Ale nic to nie zmienia.
W zasadzie to była jedna z pierwszych czynności jaką zrobiłem.
Pingi mam zazwyczaj w granicach 70ms, ale wcześniej też takie były.
Początkowo myślałem, że to sprawka uszkodzonej sieci światłowodowej w Kielcach (Koparka+prace ziemne przy budowie S74 = 2 uczelnie odcięte były od świata przez kilka dni, myślałem, że może serwery DNS z których korzystałem też miały kłopoty). Ale to nie to....

U mnie główne strony, (wp, onet, allegro) wczytują się zazwyczaj błyskawicznie. Kłopot jest z podstronami. Czasami momentalnie pojawia się info, że połączenie zostało zresetowane...

Myślę, że rozsądnie będzie jak każdy z nas napisze zażalenie na podany wyżej e-mail. Bo to co w tej chwili oferuje CDMA na pewno nie można zasłonić warunkami zawartymi w umowie.
Arthus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-09-01, 19:55
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Arthus »

kemot7 pisze:Właśnie dość dziwne jest to, że generalnie transfer jest OK, tak jak napisał Arthus.
A kłopot najwyraźniej leży gdzieś indziej.
Sprawdzałem od razu na innych DNS (np Googlowym 8.8.8.8). Ale nic to nie zmienia.
W zasadzie to była jedna z pierwszych czynności jaką zrobiłem.
Pingi mam zazwyczaj w granicach 70ms, ale wcześniej też takie były.


U mnie główne strony, (wp, onet, allegro) wczytują się zazwyczaj błyskawicznie. Kłopot jest z podstronami. Czasami momentalnie pojawia się info, że połączenie zostało zresetowane...
Dokładnie tak - zmieniliśmy serwery DNS ale to nie pomaga. Twój opis pasuje w 100% do problemu - generalnie transfer jest dość dobry natomiast jeżeli strona jest zbudowana w ten sposób że odwołuje się do innych serwerów to elementy na danej stronie z tych serwerów najczęściej się nie otwierają. Wygląda to tak jakby DNS podawał adres IP serwera np: wp albo onet, natomiast w czasie generowania samej strony przegladarka nie dostaje adresów kolejnych powiązanych ze stroną serwerów (czyli na przykład nie wyświetla prawidłowo zdjęć lub innych elementów osadzonych na przykład w google, youtube itp). Mało tego w tym samym czasie jeżeli otworzyć okno command line-a i spróbować zrobić ping na serwer z którego elementy się nie wyświetlają - to najczęściej odpowiedź nie przychodzi albo przychodzi po dużym time-out-cie
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Procio »

Arthus,
Arthus pisze:Dokładnie tak - zmieniliśmy serwery DNS ale to nie pomaga.
mamy rozumieć, że jesteś pracownikiem Orange?

To jak to w końcu jest, bo już sam nie rozumiem zaszłej sytuacji... Jedna osoba pisze, że mu działa, druga, że nie. Inni piszą, że net nagle strasznie zwolnił, inni, że net nie zwolnił tylko nie zawsze się strony ładują. :zdziwko:

Czy ten problem występuje w całej Polsce? Są miejscowości, gdzie CDMA działa jak należy?
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
piotrek056
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2010-09-23, 16:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: piotrek056 »

Może użyć dsn-ów multimo 217.8.168.244 (Primary)
157.25.5.18 (Secondary) :niepewny:
lunat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-09-29, 16:43
Lokalizacja: małopolska

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: lunat »

Procio pisze:Czy ten problem występuje w całej Polsce? Są miejscowości, gdzie CDMA działa jak należy?
W gminie Iwanowice pod Krakowem nie działa jak należy.
Jedna strona otwiera się normalnie, inna wcale. Za chwile ta co się otwierała przestaje się otwierać. A są takie chwile, że żadna strona nie działa i dostaję komunikaty typu:
- przekroczono limit czasu,
- ups! strona nie działa
- bad request
- serwer nie odpowiada
- witryna jest niedostepna
i inne ciekawe treści. Zależy od przeglądarki i "chwili"

Niby mam internet i nawet prędkość jest ok, tylko często nie mogę nic otworzyć w przeglądarce.

Mam nadzieję, że Orange szybko coś z tym zrobi.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Patryk »

Dokładnie tak samo (problem wyglądający tylko z pozoru na DNS) jest w okolicach Katowic.
Wczoraj koło Mikołowa musiałem skorzystać z netu via CDMA i myślałem, że białej gorączki dostanę.
Samo połączenie radiowe jest super stabilne, sieć wyjątkowo mało obciążona, bo w miejscu, w którym zawsze o tej porze wyciągałem ok. 500 kbps teraz gdy "załapało", to szło grubo powyżej megabita.
Widocznie ludzie sobie dali spokój po prostu z netem w tej sytuacji.

[ Dodano: 2010-09-29, 18:30 ]
piotrek056 pisze:Może użyć dsn-ów multimo
Zmiana DNSów nie nie da - to była pierwsza rzecz, jaką sprawdziłem.
Awatar użytkownika
valadi07
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2009-09-20, 11:58
Lokalizacja: k.Szczecinka

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: valadi07 »

Kod: Zaznacz cały

Jedna strona otwiera się normalnie, inna wcale. Za chwile ta co się otwierała przestaje się otwierać. A są takie chwile, że żadna strona nie działa i dostaję komunikaty typu: 
- przekroczono limit czasu, 
- ups! strona nie działa 
- bad request 
- serwer nie odpowiada 
- witryna jest niedostepna 
i inne ciekawe treści. Zależy od przeglądarki i "chwili" 

Niby mam internet i nawet prędkość jest ok, tylko często nie mogę nic otworzyć w przeglądarce. 
W gminie Borne Sulinowo pod Szczecinkiem jest to samo.
Pozdrawiam.
wal bur
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2010-06-04, 11:57
Lokalizacja: miliszewy

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: wal bur »

W gminie Ciechocin koło Torunia mam te same problemy
wal bur
piotrek056
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2010-09-23, 16:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: piotrek056 »

U mnie tzn lubelskie powiat kraśnicki zasięg 2 kreski pobieranie super do godz. 15 od 60KB/s do nawet 130KB/s strony wczytują się w czasie 30 do 60s a niektóre wcale. Teraz to znaczy wieczorem sam jestem zdziwiony wczoraj odtworzenie strony było nie możliwe a pobieranie szło podobnie. testu łącza nie mogę zrobić znowu problem z letency pingu nieda się sprawdzić też pewnie jest kosmiczny :(
Xelidrus
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-10-14, 09:26
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Xelidrus »

Dzis wrocil mi limit a internet chodzi jak po jego przekroczeniu, ok 255 KB / sec , sciagam 15kb.sec
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Procio »

No to niedobrze... Może znajdą się szczęśliwcy, którzy mogą pochwalić się dobrym łączem CDMA?
piotrek056 pisze:lubelskie powiat kraśnicki
Ehh... także jestem w lubelskim. Sądziłem, że może są miejsca, gdzie jednak dobrze to działa.

W takim razie wygląda na to, że nie jest to wina stacji bazowych tylko coś w Orange nawala...
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Awatar użytkownika
avalon
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2010-05-31, 13:39
Lokalizacja: koło ełku

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: avalon »

Witam;Ja mam też problem z wczytywaniem stron inter.Więc zadzwoniłem do Orange i po chwili dostałem smsa o treści:-"Witamy. Dziekujemy za zapytanie techniczne z dnia 29-09-2010 o numerze ------. Wiemy o problemach w podanej lokalizacji. Obecnie pracujemy nad usunieciem problemu jednak ze wzgledu, iz jest skomplikowany na ta chwile nie jestesmy wstanie podac dokladnego terminu poprawy. Przepraszamy za utrudnienia i niedogodności.Orange;" Więc nie wiadomo kiedy usuną.
pozdrawiam.
Michu55
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2010-09-24, 10:50
Lokalizacja: Zieluń

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Michu55 »

Wszystko pięknie wyjaśnione, całe orange :/. Naprawią może jutro, może wcale.

Gmina Lubowidz, powiat Żuromiński to samo.
piotrek056
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2010-09-23, 16:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: piotrek056 »

U mnie już wszystko siadło orenge to ma wielki problem z serwerami nawet ich strona nie chce mi się otworzyć :(
mały73
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2009-12-02, 17:05
Lokalizacja: Goławin

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: mały73 »

Gmina Czerwińsk Nad Wisłą, pow.płoński, woj.mazowieckie.

Żadnej poprawy nie widać :dobani:
luckd
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2008-10-09, 16:54
Lokalizacja: EDGE

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: luckd »

To się nazywa wielka rewolucja w Orange :D .
ODPOWIEDZ