Nieudane wgranie nowego firmware do MV410r - pytania, itp.

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Simonel
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2008-08-07, 16:52
Lokalizacja: Earth/Europe/Poland

Nieudane wgranie nowego firmware do MV410r - pytania, itp.

Post autor: Simonel »

Hey!

Jak widać po nazwie tematu chciałem wgrać sobie nowe firmware do swojego ruterka, ponieważ miałem od jakiegoś czasu niestabilne połączenia, mimo bardzo dobrego zasięgu. Pech niestety chciał iż wgranie zakończyło się klapą - ruter padł. Działa mi tyko teraz po USB na Win XP po ręcznym skonfigurowaniu Dial Up ;/ Niestety gwarancja mi się dawno skończyła, a googlując troszkę nie znalazłem informacji, czy można by było jakoś go samemu naprawić. Może ktoś ma jakiś pomysł. W sumie dobrze ,że działa chociaż to Dial Up - tylko ta prędkośc mimo posiadanego jeszcze limitu jest żałosna -.- Nie da się jakoś tego poprawić? Kolejnym aspektem jest to ,że wraz z znajmomi zauważyliśmy iż od jakiś 4-6 dni internet działa tragicznie mimo sprawdzania go o różnej porze dnia i nocy - wpisując komendę w konsoli ping wp.pl -t widzimy pingi rzędu 150ms do nawet 700ms !!! Mam tak ja, moich 2 sąsiadów, jak i nasz znajomy mieszkający 1.5km dalej od nas ... Pytałem się w BOK czy nie ma jakiejś awari, a Pani mi odpowiedziała iż nie ... Takie pingi miałem na starym iPlusie - nigdy nie na CDMA, tutaj zazwyczaj miałem zawsze 45-60 max. Porażka, ma ktoś jakieś spekulacje co to może być za przyczyna ,że tak nagle się pogorszyło? Z góry dziekuje za wszelkie godne uwagi ww. tematów ;)

Pozdrawiam all!
Simonel ^^
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nieudane wgranie nowego firmware do MV410r - pytania, itp.

Post autor: wojteks »

Simonel pisze:ma ktoś jakieś spekulacje co to może być za przyczyna ,że tak nagle się pogorszyło?
Przeciążenie stacji bazowej, pewnie w pobliżu stacji pojawił się ktoś kto ma duuuży limit i backupuje internet. Druga opcja to uruchomienie np. w tej samej lokalizacji 3G i łącze dosyłowe nie wyrabia.
Zawsze możesz do BOK dzwonić bo może to być tez jakaś awaria.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Simonel
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2008-08-07, 16:52
Lokalizacja: Earth/Europe/Poland

Re: Nieudane wgranie nowego firmware do MV410r - pytania, itp.

Post autor: Simonel »

wojteks pisze:Przeciążenie stacji bazowej, pewnie w pobliżu stacji pojawił się ktoś kto ma duuuży limit i backupuje internet. Druga opcja to uruchomienie np. w tej samej lokalizacji 3G i łącze dosyłowe nie wyrabia.
Zawsze możesz do BOK dzwonić bo może to być tez jakaś awaria.

Dzwoniłem do nich jak pisałem i powiedzieli ,że u nich nie ma żadnej awarii -.-
Jeśli tak ma być do Lipca (wtedy mam koniec umowy) to pożal się Boże ...

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2012-01-22, 11:22 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2012-01-22, 11:22 przez Simonel, łącznie zmieniany 1 raz.
Simonel ^^
ODPOWIEDZ