Axesstel MV 610

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

w.z.
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-12-20, 16:17
Lokalizacja: Polska

Re: Axesstel MV 610

Post autor: w.z. »

Witam!

Mam problem z 610.
Testowałem ostatnio axesstela MV411 - chodził super. Podkusiło mnie i kupiłem MV610 - chodzi beznadziejnie.

W czym może być problem? Niby 610 powinien być lepszy?
vip116
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-12-21, 21:37
Lokalizacja: Konin

Re: Axesstel MV 610

Post autor: vip116 »

Witam czy taki sygnał na mv610 jest wystarczający do prawidłowego funkcjonowania internetu -Informacje o połączeniu EvDo rev. B
RSSI sieci - 58 dBm :niepewny:
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Throu »

w.z. pisze: Testowałem ostatnio axesstela MV411 - chodził super. Podkusiło mnie i kupiłem MV610 - chodzi beznadziejnie.
No przy takim skąpym opisie to ciężko coś doradzić. Jeśli masz na myśli prędkość transferu (wolniejsze na 610 niż 411) to jedyny problem może leżeć w usterce technicznej routera. Bo niemożliwe jest, żeby przy rev. B na MV610 były gorsze osiągi niż przy rev. A na MV411.
vip116 pisze:Witam czy taki sygnał na mv610 jest wystarczający do prawidłowego funkcjonowania internetu -Informacje o połączeniu EvDo rev. B
RSSI sieci - 58 dBm
Sygnał bardzo dobry. Lepszy mają tylko ci co mieszkają pod nadajnikiem ;)
w.z.
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-12-20, 16:17
Lokalizacja: Polska

Re: Axesstel MV 610

Post autor: w.z. »

Niestety nie sprawdziłem tego dnia siły sygnału. Następnego dnia zakładałem cdma w innych lokalizacjach gdzie 411 również dobrze działało i było już O.K. Nawet przy sile sygnału 92-95 dB bez anteny zewnętrznej dało się jakoś pracować w jednej lokalizacji, w drugiej już było 62 dB, więc bez uwag i stabilnie.

Może po prostu był jakiś gorszy dzień, ale jeszcze to sprawdzę za kilka dni.
Załamało mnie wtedy, że ok. 6 km od wieży 610 nie chciał działać, zrywał transfer itp.
podczas gdy testowany kilka dni wcześniej 411 zasuwał bez zarzutu. Powtórzyło się to tego dnia w dwóch różnych lokalizacjach.
R Mad
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2010-12-26, 14:56
Lokalizacja: DnW

Re: Axesstel MV 610

Post autor: R Mad »

Witam serdecznie. Mam dziwny (a może normalny) problem z MV 610R. Ktoś poprosił mnie o jego podłączenie. Powiedziałem sobie "Co w tym trudnego?" :) Podłączyłem modem do komputera, włączyłem oraz wpisałem i zapamiętałem kod pin. Zaraz potem obok lampki "power" rozbłysnęły kolejne diody, modem znalazł sygnał i wszystko wyglądało dobrze. Niedługo później modem połączył się z Internetem. Problem polega na tym, że działa on strasznie chaotycznie. Maksymalna prędkość to to ok 12-13 Kb/s, połączenie dość często jest zrywane a czasem bywa tak, że mimo tego, że modem sygnalizuje połączenie z Internetem to i tak strony się nie wczytują. Innym razem po uruchomieniu komputera a następnie modemu, ten ostatni znajduje sygnał i nawiązuje połączenie, a czasem świeci tylko kontrolka ''power" i nic więcej się nie dzieje. Na początku myślałem, że to wina kiepskiego zasięgu ale kontrolka "signal" jak już zaświeci to świeci cały czas a więc chyba sygnał jest dobry a dokładnie wynosi on -91dB. Na pewno nie jest to spowodowane nadmiernym obciążeniem BTS'a, gdyż dosłownie kilkadziesiąt metrów dalej ktoś ma identyczną ofertę z identycznym modemem i wszystko lata bardzo dobrze.
Umowa została podpisana wczoraj i dopiero dziś karta została po raz pierwszy włożona do modemu a modem włączony. Czy to wszystko, co się teraz dzieje może być spowodowane brakiem aktywacji? Wydawało mi się, że jeśli nie ma aktywacji to po prostu nie ma możliwości połączenia się z siecią. Tutaj modem czasami się łączy i działa w bardzo kulawy sposób. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Throu »

R Mad pisze:chyba sygnał jest dobry a dokładnie wynosi on -91dB
Niestety to nie jest zbyt dobry sygnał. Musisz wiedzieć, że tutaj im niższa wartość dB tym lepiej. Twoje problemy wynikają z tego, że router gubi zasięg bo sygnał jest niestabilny. Spróbuj pochodzić z nim po domu i wyszukać jak najlepsze miejsce (tam gdzie będą najniższe wartości dB) - im wyżej, np na piętrze i bliżej okna (tego po której stronie jest najbliższy nadajnik) tym lepiej. Jeśli to nie pomoże to pozostaje tylko dokupić antenę zewnętrzną. W ogóle to byłoby w twoim przypadku najwłaściwsze rozwiązanie bo powinno poprawić wartości na tyle żeby dało się komfortowo korzystać z internetu.
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: Axesstel MV 610

Post autor: bdkacz »

-91 to słaby sygnał.
R Mad
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2010-12-26, 14:56
Lokalizacja: DnW

Re: Axesstel MV 610

Post autor: R Mad »

Ok, dzięki za odzew. O tym, że im mniej dB tym lepiej to jeszcze wiem. :P Po prostu gdzieś tutaj na forum ktoś wspomniał kiedyś, że -91dB w przypadku CDMA to mimo wszystko jeszcze całkiem przyzwoity sygnał i to mnie nieco wprowadziło w błąd. Co więcej w instrukcji też chyba jest o tym, że jeżeli led od sygnału świeci cały czas, to sygnał jest w porządku, pewnie jednak do końca to nie ma co się tym sugerować. Tylko nie mogę pojąć dlaczego w tej lokalizacji sygnał jest aż tak słaby, skoro po sąsiedzku dokładnie taki sam sprzęt działa bardzo, bardzo dobrze. Różnicą jest tylko (i może aż) budynek, być może w tym wypadku to jego konstrukcja aż tak bardzo tłumi sygnał. Wygląda na to, że może być z tym z tym poważny problem, bo ludzie, którzy sobie sprawili ten sprzęt już teraz bardziej skłonni są go zwrócić niż bawić się w kupno anteny zewnętrznej, co zresztą już zdążyłem zasugerować, ale "Przecież to nie gwarantuje poprawy, może to wina modemu? Przecież u sąsiada działa bardzo dobrze" :] Teraz to działa naprawdę kiepsko. Najpierw przynajmniej nie zrywało połączenia i po prostu transfer był niski ale teraz to co i rusz w ogóle przestaje ładować strony. Czy to możliwe, by przy sygnale na poziomie -91dB download osiągał maksymalnie około 15KB/s i ani odrobiny więcej?
Aha, urządzenie zainstalowane jest pod Win XP (bodajże 32Bit). Czy pod tym systemem trzeba jakoś specjalnie konfigurować połączenie? Ja tylko podłączyłem modem, wklepałem oraz zapamiętałem PIN i po prostu zaczęło działać. Problem w tym, że działa bardzo kiepsko. :dobani:

No i jeszcze jedno. Jeśli antena, to jaka? Użytkownik sprzętu uważa, że to zbędne udziwnienie, bo przecież większość ludzi w okolicy korzysta z CDMA od Orange i to bez dodatkowej anteny zewnętrznej. Mnie się wydaje, że to mimo wszystko może mieć sens, bo sam u siebie w domu mam problem z zasięgiem praktycznie każdej sieci (poza CDMA Orange :D ) i też bez anteny obejść się nie mogę. Tak, więc mógłby ktoś zasugerować coś konkretnego do MV 600?
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Axesstel MV 610

Post autor: zurek »

Tu masz dobrą antenę do twojego routera:

http://www.dipol.com.pl/antena_freedom_ ... _A6910.htm
Tanoy
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2011-01-13, 17:12
Lokalizacja: Okolice Gniezna

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Tanoy »

Posiadam taka sama antenę i mogę naprawdę polecić a co do mocy sygnału ja na początku bez anteny miałem -95dB i naprawdę dało się spokojnie korzystać ,prędkości osiągałem nawet powyżej 1Mb/s obecnie z anteną sygnał waha się od -67dB-73dB.Co do korzystania z anteny w mojej lokalizacji cdma posiada dużo osób ale jako jedyny posiadam antenę i nie mam problemu z stabilnością połączenia.wiec przy takim sygnale antena tylko pomorze :ok:
maxi411
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2012-12-24, 22:47
Lokalizacja: Karszewo Warm.-Maz.

Re: Axesstel MV 610

Post autor: maxi411 »

Witam
Korzystam z internetu 3GB od orange z ruterem MV410R i chcę przedłużyć umowę lecz z pakietem 16GB i z ruterem MV610. Dioda sygnałowa w MV410 świeci sie na zielono czyli zasięg jest dobry lecz dBm waha się od 85 do 90 (po przekroczeniu limitu nie wiem czy to ma znaczenie) z tąd moje pytanie czy na nowym ruterze MV610 zasięg ten nie spadnie i jak z tym dBm bo z tego co czytałem to nie jest rewelacja a mieszkam ok 4,5 km od nadajnika(z niewielkimi przeszkodami) no i jak z prędkością czy nie będzie ona jakaś beznadziejna nie liczę też na jakieś 6 Mb/s. Z góry dzięki i Wesołych Świąt!

PS:Wartość dBm brałem z Axess Managera (poziom sygnału EvDO)
Tanoy
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2011-01-13, 17:12
Lokalizacja: Okolice Gniezna

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Tanoy »

Raczej sygnał będzie na podobnym poziomie jak w routerze MV410r sygnał nie jest rewelacyjny zawsze można dokupić antenę, w tym wątku kolega dał linka do dipola sam polecałem tą antenę. :ok: Co do prędkości ja nie mogę przekroczyć magicznej bariery 4Mb/s ale za to prędkość jest raczej stała cały dzień z małymi wahaniami w szczycie :ok:
w.z.
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-12-20, 16:17
Lokalizacja: Polska

Re: Axesstel MV 610

Post autor: w.z. »

Niestety muszę zdecydowanie odradzić 610. Potwierdziło mi się w kilku lokalizacjach, że tam gdzie super działa MV411, 610 bardzo słabo.Słaby sygnał, zanikający.

Może MV411 ma silniejsze antenki ?

[ Dodano: 2012-12-28, 11:19 ]
Czy można do 610 zamontować jakąś mniejszą antenkę - nie chcę od razu wchodzić w dużą kierunkową. Tylko czy taką mała (jak do modemów na usb) da się podłączyć. Chyba w routerze nie ma takiego małego gniazda?
Awatar użytkownika
Fazzi
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-04-23, 20:50
Lokalizacja: Poddębice k. Łodzi

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Fazzi »

Panowie, czy ktoś ma taki problem że 610 resetuje się i ogólnie wariuje? Nówka z salonu na przedłużenie umowy, a cyrki jak nie wiem - na 411 wszystko normalnie a to 610 raz działa a raz się resetuje - nie nadaje IP i inne dowolne kombinacje cyrkowe... :dobani:
WiFi System = 10 Mbit (w nocy 2 razy szybciej)
Orange CDMA
iPlus LTE
maxi411
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2012-12-24, 22:47
Lokalizacja: Karszewo Warm.-Maz.

Re: Axesstel MV 610

Post autor: maxi411 »

Przedłużałem umowę z orange i dostałem ten ruter MV610 muszę przyznać, że nie nadaje sie on na tereny gdzie jest mało dBm jak na MV410R miałem 85 do 92dBm(max zasięg) to na MV610 dochodziło do 100 jeżeli w ogóle złapało zasięg bo połączenie było często zrywane.
Citibankier
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2009-07-08, 11:04
Lokalizacja: Piła

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Citibankier »

Witajcie!
Wiem, że wybrałam niezbyt szczęśliwy moment na wysłanie prośby o pomoc, ale może jednak ktoś na Nowy Rok zechce podzielić się z „zieloną” koleżanką swoją wiedzą, która w moim przypadku jest żadna…
Problem jest taki, że nie wiem, co się dzieje z moim netem, routerem (Axesstel MV610), czy czym tam jeszcze, ponieważ kilka dni temu zaczęło się od takich objawów, że po włączeniu routera nie za każdym razem następowało połączenie z Internetem. Raz się udawało, innym razem – nie. Kiedy przeprowadzałam diagnozę problemu, wyświetlała mi się informacja, że komputer próbuje użyć adresu DNS, który jest niewłaściwy lub nie istnieje – albo coś w tym rodzaju.
Postanowiłam zatem zresetować urządzenie (przyciskiem na spodzie oraz za pomocą menadżera sieciowego). Od tamtej pory na routerze świeci się tylko dioda „Power” i nic się nie dzieje. Przy próbie połączenia wyświetla się komunikat: System Windows nie może znaleźć dobrze znanego hosta www.microsoft.com, korzystając z usługi DNS. Serwer może nie działać.
Dzwoniłam do BOA po jakąś pomoc, ale niestety pani nie potrafiła mi pomóc, ponieważ było to w sobotę. Poradziła odłączyć wszystko i spróbować następnego dnia. Nic z tego. W dniu dzisiejszym (31.12) miał ktoś ze specjalistów do mnie oddzwonić, ale się niestety nie doczekałam…
Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc, ponieważ sama w życiu nie dam sobie z tym rady…
Korzystając z okazji, życzę wszystkim – zarówno czytaczom, jak i stałym bywalcom Forum – wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku!
Tanoy
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2011-01-13, 17:12
Lokalizacja: Okolice Gniezna

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Tanoy »

Pierwsza myśl oddać do serwisu ale znając życie router wróci w podobnym stanie.Może spróbuj go zresetować jeszcze raz.Wszystkiego dobrego jednak w tym Nowym Roku :ok:
kamil99921
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2013-01-01, 10:29
Lokalizacja: Toruń

Re: Axesstel MV 610

Post autor: kamil99921 »

Witam wczoraj kupiłem router mv 610. Mam windows xp. Gdy próbuje go zainstalować czyli włączam przeglądarkę i wpisuje 192.168...itd... i wcisnę enter to ładuje się z 10 min a potem błąd. Nie wiem czemu tak jest bo u kolegi działało bez problemu tylko że on miał win 7.Czy mv 610 nie działa na win XP? Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Jo_gurt »

Działa.
A możesz w ogóle to 192.168 itd zapingować?
kamil99921
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2013-01-01, 10:29
Lokalizacja: Toruń

Re: Axesstel MV 610

Post autor: kamil99921 »

czyli?co to znaczy?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Jo_gurt »

<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=44678#44678" target="_blank">»PING«</a>
kamil99921
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2013-01-01, 10:29
Lokalizacja: Toruń

Re: Axesstel MV 610

Post autor: kamil99921 »

Nie, nie można pisze upłynął czas żądania/
Citibankier
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2009-07-08, 11:04
Lokalizacja: Piła

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Citibankier »

Tanoy pisze:Pierwsza myśl oddać do serwisu ale znając życie router wróci w podobnym stanie.Może spróbuj go zresetować jeszcze raz.Wszystkiego dobrego jednak w tym Nowym Roku :ok:
Za radę jak najbardziej dziękuję, ale resetować sprzęt próbowałam już z "milion razy". Podłączyłam też stary router i wydaje się, że reaguje tak samo, to znaczy NIE REAGUJE... Lampka "Power" świeci, świeci też "Ethernet" i "Wi-Fi". Tyle, że te ustawienia w Axesstelu MV410 zostały, a w MV610 skasowały się podczas restartu. I komunikaty też wyświetlają się te same, jak opisałam nieco wyżej. MV410 na wszelki wypadek nie resetowałam, ale wygląda na to, że to chyba jednak nie wina routera... :cry:
w.z.
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-12-20, 16:17
Lokalizacja: Polska

Re: Axesstel MV 610

Post autor: w.z. »

Czy jest sposób na sprawdzenie czy nadajnik działa w rev. b czy też jeszcze rev. a ?

Może orange nie przestawiło jeszcze wszystkich nadajników na nowe routery?
kamil99921
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2013-01-01, 10:29
Lokalizacja: Toruń

Re: Axesstel MV 610

Post autor: kamil99921 »

Witam wczoraj kupiłem router mv 610. Mam windows xp. Gdy próbuje go zainstalować czyli włączam przeglądarkę i wpisuje 192.168.0.1 i wcisnę enter to ładuje się z 10 min a potem błąd. Nie wiem czemu tak jest bo u kolegi działało bez problemu tylko że on miał win 7.
Proszę o pomoc.
fulo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2010-05-14, 12:28
Lokalizacja: VPN

Re: Axesstel MV 610

Post autor: fulo »

Mi jak na mv 411 świecą sie diody power, ethernet, wi-fi to znaczy że muszę pin wklepać, może w te droge spróbuj.
kamil99921
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2013-01-01, 10:29
Lokalizacja: Toruń

Re: Axesstel MV 610

Post autor: kamil99921 »

No ale właśnie o to chodzi że nie można tego pinu wpisać.Bo strona 192.168.0.1 nie chce się załadować ładuje sie 10 min i występuje błąd a tam dopiero wpisuje się pin.
w.z.
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-12-20, 16:17
Lokalizacja: Polska

Re: Axesstel MV 610

Post autor: w.z. »

kamil99921 pisze:strona 192.168.0.1 nie chce się załadować
Być może komputer nie widzi routera.

Sprawdź czy w kompie masz ustawione adresy IP karty sieciowej na automatyczne.
kamil99921
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2013-01-01, 10:29
Lokalizacja: Toruń

Re: Axesstel MV 610

Post autor: kamil99921 »

[ Dodano: 2013-01-03, 14:16 ]
Widzi router..Są ustawione na automatyczne
Awatar użytkownika
Brylant19
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 285
Rejestracja: 2010-05-04, 14:36
Lokalizacja: ---

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Brylant19 »

Mam pytanie.
Mam terraz karte z Orange Buissness Everywhere, czyli SIM/RUIM i dziala teraz w routerze MV410. Chce go wymienic na MV610 i chce zapytac czy bedzie w nim dzialala?
na jednej aukcji spotkalem informacje o tym ze w 610 nie da sie wpisac PINU, a ja musze go wpisywac i nie da sie tego zdjąć. Mozna taki router jakos naprawic zeby dalo sie PIN wpisac?
Czy moja karta bedzie działac na tym routerze? lub innym 610 z firmawe orange?
ODPOWIEDZ