Axesstel MV 610

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Tesshu »

Właśnie o te zwiechy chodzi :/ strasznie to uprzyksza życie , dla porównania posiedziałem dzisiaj 3godzinki na MV410 , łącze było dużo stabilniejsze .
Chyba jednak będę musiał podziękować za tą umowę , ewentualnie podpisać nową z MV411 ponieważ u mnie i tak nie wyciagne tych 9mb/s ,a ważniejsze na ten momęt dla mnie jest stabilne łącze , dla przykładu jeszcze napisze ,że dzisiaj MV610 2-3x zwiesiła się tak ,że musiałem restartować router , w tym samym czasie smigała 410 na 2 komputerze i było zero problemów z sygnałem .
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Axesstel MV 610

Post autor: jarek999 »

Wiele razy już przestrzegałem przed kupowaniem tych Low-End-owych kompaktów Axesstela, przecież Orange-Plus-Nordisk ma w ofercie również modemy CDMA (nie wiem czy to jest żyłowanie tylko na kasie, czy na uroku-wielkości urządzenia...). Od 15-m-cy mam AnyData510L z manualną przeróbką celem podłączenia anteny zewnętrznej-ala panel 14dB, link trudny 6-7km przez lasy, od kwietnia mam zdalny dostęp-publiczny adres, sprzęt pracuje 24h/24h-reset ma robiony przez dostawcę energii-PGE i tak np. obecny Uptime 12day:6h:9m:3s. Polecenie ping w narzędziu sieciowym OSX mam aktywne i widzę na bieżąco czasy odpowiedzi, straty pakietów są na poziomie 0,0%. Co do anteny- to musi być źle ustawiona podłączona...bo nie sposób aby poziom sygnału z antenek routera był taki sam jak z anteny zewnętrznej o zysku powyżej 10dB. ;) P.S Wysycenie łącza ma wpływ na czasy odpowiedzi ping. :)
jareq
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Tesshu »

Obecnie mają w ofercie AnyDATA ADU895-A tylko to własnie jest jak mówisz ,że chyba rozmiar jednak skłania do wyboru MV610 , pochwal się może jakie osiagi uzyskujesz na tym modemie bez i z anteną zewnętrzną , ja zawsze miałem wrażenie , że w lesie gdzie odbieram internet takie małe g^wienko będzie słabo odbierać xP

Najlepiej było by gdybym mógł wszystkie modemy sobie przetestować na antenie zewnetrznej i bez ale nie ma takiej opcji :P MV410 i MV610 wiem jak odbierają , spróbuje cos wykombinować odnosnie wymiany modemu ale watpie aby coś z tego wyszło ,a brać znowu na próbe .... hmm w końcu orange mi odmówi do tego dochodzą koszta za aktywacje które nie są zwracane :(
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Axesstel MV 610

Post autor: jarek999 »

Tesshu pisze: pochwal się może jakie osiagi uzyskujesz na tym modemie bez i z anteną zewnętrzną ,
Speed-a teraz nie wykonam bo sprzęt jest oddalony o 100km. Co do prędkości bez anteny zewnętrznej to dłużej nie testowałem gdyż poziom sygnału był zbyt słaby i zrywał połączenie (download nie stabilnie ok.600kbps-1Mbps, upload ok.200-400kbps), natomiast z anteną zewnętrzną: download ok.1,2-1,5Mbps, upload ok.300-600kbps. :) P.S Sprzęt się sprawdził a nie jedną burzę przeżył pracując w trybie bez obsługowym.
jareq
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Tesshu »

Obrazek
Test z dzisiaj na antenie zewnętrznej, póki co jakos dzisiaj wszystko stabilnie chodzi , zobacze kilka dni jak będzie na antenie zewnętrznej , nie ma co ukrywac ,że download przy rev B jest znacznie lepszy (rano zassysałem 2gb z prędkością 3-4mb/s) tylko ,że przy tej usłudze nikomu raczej nie zależy na szybkim sciąganiu z racji limitów ,a bardziej na stabilnym łączu ;)

21:02
Obrazek

od 15 była 1 zwiecha ale restart komputera + routera pomógł , najlepsze jest to że często jak się zwiesi to wraz z netem leci explorer który przejstaje działać ,a za tym komputer się muli xD już od 3 lat sobie obiecuje że wywalę tą przegladarke ale gdzieś nie mogę pomimo ,że mam zainstalowane też 2 inne ;P
droga77
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2009-01-30, 12:43
Lokalizacja: polska

Re: Axesstel MV 610

Post autor: droga77 »

A w tym ruterze można przestawić na rev A ? To wtedy morze nie będzie się zawieszał. Albo opcjami się pobawić.
Przepraszam za błędy
lechu1777
Obserwowany
Posty: 140
Rejestracja: 2011-08-16, 13:30
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Axesstel MV 610

Post autor: lechu1777 »

A nie ma nowszego softu dla tego rutera?

Co do modemu 510L Anydaty to akurat robiłem testy na Nordisku oraz w tym samym miejscu MV410 z Orange. Na BTsearch pokazuje dwa nadajniki w tej samej odległości, ktore są najbliżej, więc pewnie z nich łapie zasięg (z tej strony domu patrzyłem). Otóż miłym zaskoczeniem jest fakt, że modem 510L jest niebywale czuły i osiągnąłem nim lepszy link niż na ruterze z dwoma antenami. Też wydawało mi się, że to tylko małe gówienko, otwierałem go, w środku jest malutka antenka co tu dużo gadać, ale osiągi ma niesamowite. Bez żadnej anteny w dobrym miejscu można było osiągnąć stabilny link (60-90ms) prędkość ok. 1,1Mbps. Odległość do BTS jakieś 6-8km, teren sporo zalesiony oraz wsie. Tylko to porównanie niestety jest Orange/Nordisk z racji tego, że ruter do Nordiska się nie nadaje, bo nie ma jak go skojarzyć z siecią. Co do MV410 to działa faktycznie stabilnie już z anteną zewnętrzną, ale w dalszym ciągu lepsze osiągi były na 510L z wyprowadzonym pigtailem na antenę zewnętrzną (antena ta sama). W chwili obecnej mam już inny modem CDMA, ten z iPlusa, bodajże jest to DGT CT-380 o ile nie pomyliłem. I tutaj też lekkie zdziwienie, ten modem ma wysuwaną antenkę, ale w dalszym ciągu jest dużo mniej czuły niż 510L. Ale ma za to od nowości wyprowadzenie na antene zew., z nią wyciągam na wyżej wspominanych warunkach topologicznych do 160KB/s w nocy na wolnym BTSie. W dzień zwykle sa to prędkości równe 90-110KB/s. Generalnie polecam odchodzenie od ruterów np. orange na rzecz modem+ruter, takie rozwiązania są bezawaryjne. Akurat ja się długim linkiem nie pochwale, bo wczoraj wyjeżdzałem i wyłączyłem w razie burzy, ale póki co działa 18h i zwykle 24/h, jeżeli na dworze nie ma pierunów ;)
Kacperoo
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-10-29, 14:35
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Kacperoo »

Witam, obecnie korzystam z routera: Axesstel MV 410R, okres umowy się skończył lecz puki co nic lepszego w "moich warunkach" nie ma.
Chciałbym się dowiedzieć czy po przedłużeniu umowy z Orange dadzą mi router Axesstel MV 610 i za jaką kwotę?

Drugie pytanie: Czy antena zewnętrzną jaka miałem pod 410 będzie pasować i śmigać pod 610?

Pozdroo
edzia2392
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2012-08-20, 21:17
Lokalizacja: warszawa

Re: Axesstel MV 610

Post autor: edzia2392 »

dadza ten router za 130 zl w abonamencie 50zl na 24 mies
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Axesstel MV 610

Post autor: krystianb »

Kacperoo pisze:Drugie pytanie: Czy antena zewnętrzną jaka miałem pod 410 będzie pasować i śmigać pod 610?
Tak mają to samo złącze, nie pasują te od mv5xx
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Kacperoo
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-10-29, 14:35
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Kacperoo »

Nasunęły mi się jeszcze kolejne pytania:
1. Czy 610 przy chwilowym przestoju w transmisji danych zrywa połączenie?
Tak jak miało to miejsce w 410 że po zerwaniu połączenia należało uruchomić ponownie router.

2. Jest możliwość sprawdzenia czy rejon w którym mieszkam jest objęty zasięgiem rev. B?
Awatar użytkownika
clamaranop
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2012-01-14, 14:33
Lokalizacja: Baboszewo

Re: Axesstel MV 610

Post autor: clamaranop »

Wydaje mi się że tam gdzie jest rev. A jest też rev.B.

Zrywać nie powinien , jeśli już może przechodzić w stan uśpienia.
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: Axesstel MV 610

Post autor: bdkacz »

Nie wiem jak w MV610 ,ale już w 411 daje się wyłączyć to durne przechodzenie w tryb uśpienia,które było w 410 :)
Nalewka
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2009-05-24, 02:00
Lokalizacja: Warmia

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Nalewka »

MV610 nie przechodzi w stan uśpienia.

Czasem zrywa, ale 1) bardzo rzadko 2) najczęściej wtedy nie wystarczy restart modemu, trzeba dzwonić do boku żeby restartować kartę w orange i wpisywać pinkod w systemie w domu.
modem ADU 635WA - Orange + anteny ATK 10 i 20 / router Zalip CDW530 + Konektor antenowy FME/AnyDATA
albo
Axesstel 610 + antena ATK + jakaś ładna przełączka :)
Kacperoo
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-10-29, 14:35
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Kacperoo »

Nalewka pisze:MV610 nie przechodzi w stan uśpienia.

Czasem zrywa, ale 1) bardzo rzadko 2) najczęściej wtedy nie wystarczy restart modemu, trzeba dzwonić do boku żeby restartować kartę w orange i wpisywać pinkod w systemie w domu.

U to nie miła wiadomość, ale ja słyszałem że pinkod mają te nowe karty, ja na starej nie mam a będę przedłużał umowę wiec z tym chyba nie będzie problemu. I też coś czytałem o funkcji w routerze do zapamiętania pinu.
lechu1777
Obserwowany
Posty: 140
Rejestracja: 2011-08-16, 13:30
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Axesstel MV 610

Post autor: lechu1777 »

Jeżeli ten nowy 610 ma także soft na PC to przez kabel USB wyłącza się pewnie żądanie kodu pin, tak było przynajmniej w 410kach.
Kacperoo
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-10-29, 14:35
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Kacperoo »

lechu1777 pisze:Jeżeli ten nowy 610 ma także soft na PC to przez kabel USB wyłącza się pewnie żądanie kodu pin, tak było przynajmniej w 410kach.
610 nie ma portu USB.
Rejent
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-09-05, 10:40
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Rejent »

Muszę przyznać, że nowy router MV610 robi wrażenie. Wcześniej byłem mocno niezadowolony z jakości usług, nie miałem nigdy średniej 1 MB/s, która jest zawarta w umowie i prędkość pozostawiała wiele do życzenia. Chciałem zrezygnować, ale w mojej okolicy inny internet niestety nie działa i w końcu przedłużyłem umowę telefonicznie i dostałem nowe urządzenie, które faktycznie jest o wiele lepsze i teraz już na prędkość internetu nie narzekam. Tylko ten limit 6 GB na moje potrzeby czasami jest niewystarczający (dzieci dużo korzystają z internetu). Czy da się mieć w tej cenie 49 zł abonamentu jakiś wyższy limit?
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Axesstel MV 610

Post autor: jarek999 »

Rejent pisze:Czy da się mieć w tej cenie 49 zł abonamentu jakiś wyższy limit?
Tak ale w ofercie Free z dualnym modemem (ww router jest nie dostępny) lub u konkurencji na samym CDMA (niestety sprzęt pracuje na innych częstotliwościach i nie jest zamienny) http://www.nordiskpolska.pl/i.html ;)
jareq
Kacperoo
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-10-29, 14:35
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Kacperoo »

Rejent pisze: Czy da się mieć w tej cenie 49 zł abonamentu jakiś wyższy limit?
Zobacz na: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=31238&start=120 co kolega jarek999 mi napisał o możliwościach:
Nowy klient jak włączy myślenie to ma dualny modem HSPA+/CDMA AnyDATA ADU-890W za 3zł, 15GB limitu dziennego, darmowe noce, 30minut rozmów głosowych do Orange, 30SMS-ów za niespełna 59zł brutto przy umowie na 24m-m-ce w ofercie Free która działa na sieci CDMA. :ok:


_________________________________________________________________________
[ Dodano: 2012-09-06, 10:54 ]
Od 2 dni mam owy router od Orange. Dostałem go za 129zł niby za przedłużenie umowy (niby dlatego że nie podpisałem tej umowy ponieważ nie miałem przy sobie jakiegoś tam numeru), tego samego dnia sprzedawca otrzymał ten potrzebny numer poprzez sms. Miałem dziś lub jutro przyjść podpisać umowę tylko po testach routera mam mieszane myśli.

Na antenie zewnętrznej mam zasięg rev. B: - 84 dBm.
Ping w ciągu dnia: ~145 i max prędkość poboru uzyskałem 0,5 Mb/s a wysył to totalna porażka.
Ping w ciągu nocy: ~90 i max prędkość poboru 0,7 Mb/s wysył również kiepsko...

Co prawda router nie sprawia żadnych kłopotów, nie zawiesza się, nie zrywa połączenia. Zawsze kiedy chciałem skorzystać z połączenia net był.
W grach online typu CS1.6 lub Diablo3 idzie spokojnie pograć nawet w dzień.
Z pobieraniem większych plików dałem sobie spokój z ww. przyczyn.

Dla porównania nocą MV410R'ka uzyskałem 1Mb/s downloadu i 0,5Mb/s uploadu. W dzień zaś jeszcze wolniej od 610. 410R zrywa połączenia (usypia się, po czym nie chce "wstać").

I mam dylemat czy podpisywać tą umowę z 610 czy przemęczyć się nadal z 410R przez jakiś czas aż pojawi się jakaś lepsza oferta, lepsze możliwości.

Trochę się rozpisałem, może komuś zakręciłem w głowie ale chciałem uzyskać jakiejś porady i dać informację innym którzy są lub będą w podobnej sytuacji.

Pozdroo
Citibankier
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2009-07-08, 11:04
Lokalizacja: Piła

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Citibankier »

Witam!.
Ja na dotychczasowe warunki nie mogę narzekać. Internet był dotąd dość stabilny, z prędkością też nie jest źle – ping ok. 90, prędkość poboru ok. 2,2 Mb/s, wysyłanie 0,8 (mierzone ok. godz. 20.00). Niestety – MV410 padł i trzeba coś zaradzić.
Za 2 dni odbieram MV610. Przedłużyłam umowę, bo w moim lesie nie ma żadnej innej alternatywy. Podpowiedzcie, proszę, od czego zacząć, kiedy będę już wszystko miała. Czy wystarczy podmienić router, czy też np. będzie trzeba odinstalować AxessManager’a lub zainstalować coś innego…?
Muszę się psychicznie i merytorycznie przygotować, bo to poważna operacja, a ja, jak już wcześniej wspominałam tu na Forum, komputerowa za bardzo nie jestem. ;)
Kacperoo
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-10-29, 14:35
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Kacperoo »

Citibankier pisze:Podpowiedzcie, proszę.


Przede wszystkim router MV 610 nie pa złącza USB. Po odebraniu routera, wkładasz kartę RUIM z boku urządzenia, ewentualnie podłączasz zewnętrzną antenę. Podłączasz zasilanie, uruchamiasz router. I łączysz się przez RJ-45 (lan'owy przewód). By korzystać z Wi-Fi musisz skonfigurować router podobnie jak z 410 poprzez wpisanie adresu: http://192.168.0.1/ w przeglądarkę. Login: admin Hasło: admin. Zresztą jest prosta instrukcja także dasz sobie radę. Dodam że nie ma potrzeby instalowania żadnego managera.
Citibankier
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2009-07-08, 11:04
Lokalizacja: Piła

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Citibankier »

Dzięki! W takim razie jest nadzieja, że poradzę sobie sama i nie będzie potrzebne jakieś specjalne wsparcie. Czyli obecnego managera będę mogła odinstalować? Nie lubię bałaganu w komputerze…
Kacperoo
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-10-29, 14:35
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Kacperoo »

Citibankier pisze:Czyli obecnego managera będę mogła odinstalować? Nie lubię bałaganu w komputerze…
Tak, możesz usunąć. Ja nigdy z niego nie korzystałem z tego przy 410. Zawsze było Lan'em albo przez Wifi bez żadnych aplikacji. Tylko pamiętaj o tym że chcąc skorzystać z Wifi należy je uaktywnić w ustawieniach routera jak wyżej pisałem i pamiętaj by zabezpieczyć je hasłem co by sąsiedzi nie ciągnęli transferu.
Citibankier
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2009-07-08, 11:04
Lokalizacja: Piła

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Citibankier »

To ciekawe, co piszesz, bo u mnie bez AM nie dało się uruchomić Internetu (przy połączeniu Ethernet oraz przez wi-fi na drugim komputerze również). Żeby się połączyć zawsze musiałam odpalić Managera i podać PIN.
O ustawieniach wi-fi pamiętam, o zabezpieczeniu hasłem również. Tak miałam też w 410.
Mam nadzieję, że mogę liczyć na dalszą pomoc, gdyby pojawiły się jakieś trudności…
Citibankier
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2009-07-08, 11:04
Lokalizacja: Piła

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Citibankier »

No i jakoś się udało. Wszystko chodzi jak należy. Od początku zauważyłam wyraźną poprawę prędkości.

To wynik z dzisiejszego poranka na MV610: http://speedtest.net/result/2166611419.png
A to najlepszy, sprzed kilku dni na MV410: http://speedtest.net/result/2159486933.png
Awatar użytkownika
Luzbrym
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2010-03-18, 14:51
Lokalizacja: Koszalin

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Luzbrym »

Witam,

Wszystkim niezdecydowanym zdecydowanie polecam nowy router Axesstell MV 610R.
To urządzenie to rewelacja!
Wcześniej miałem MV 510
Dodam, że do nadajnika mam 8 km przez lasy.

Porównanie:

Godzina 17(godziny szczytu w mojej lokalizacji) na MV 510 z podłączoną anteną zewnętrzną speedtest pokazał niecały 1Mb/s i do tego prędkość skakała a wraz z nią i ping około 80ms


Niewiele później przy testowaniu MV 610 3,5 Mb/s i to BEZ ANTENY ZEWNĘTRZNEJ! i 45-50ms ping

Na nowym routerze MV 610 mam maksymalny zasięg (bez anteny zewnętrznej)
Na starym MV 510 bez anteny ledwo słaby zasięg.

Warto podkreślić, że prędkość jest STABILNA i całe urządzenie pracuje STABILNIE.
Podłączenie przez kabel Ethernet.
Niestety wcześniej do MV 510 miałem przejściówkę na antenę kierunkową z Dipola.
Do nowego modemu nie pasuje kabel antenowy obecnej anteny.

Wówczas należy zaopatrzyć się w takie coś:

http://www.anteny.net/przejsciowka-mode ... 21e7c1db78

Niewielki koszt po co wymieniać całą antenę?

Pozdrawiam i życzę najwyższych transferów wszystkim internautom :)
akapap
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2012-08-06, 12:39
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Axesstel MV 610

Post autor: akapap »

Niestety jak mam ciągle problemy z MV610, zerwane połączenia TCP, zerwane połączenia modemu do stacji. Dzieje się to w różnych godzinach dniach. Nie wiem co jest tego przyczyną.
Awatar użytkownika
Luzbrym
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2010-03-18, 14:51
Lokalizacja: Koszalin

Re: Axesstel MV 610

Post autor: Luzbrym »

Pytanie czy na wcześniejszym modemie też tak miałeś.
Zakładając, że wcześniej też używałeś internetu w CDMA.
Jeśli tak się dzieje to dzwoń do BOKu orange w Wawie i zgłoś reklamację...
Jednak za nim to zrobisz zapytaj się ich (mówimy tu o pomocy technicznej orange freedom pro)
Czy na nadajniku w twojej okolicy nie ma przeprowadzanych np prac konserwacyjnych albo Czy nie ma jakiejś awarii (pierwsze o co zawsze pytałem jak się coś działo z mv 510)
(mam spore niekoniecznie dobre doświadczenie w dzwonieniu do nich w różnych sprawach)

Wina może leżeć też po stronie np systemu.

Może warto sprawdzić ten router na innym komputerze?
W domu, u znajomych itp.?

Inna sprawa jaki masz poziom sygnału dBm?
Zaloguj się do panelu administratora przez przeglądarkę
http://192.168.0.1/ zakładka Obsługa -> Informacje o sieci.

Może antena zewnętrzna by pomogła?
akapap
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2012-08-06, 12:39
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Axesstel MV 610

Post autor: akapap »

Luzbrym pisze:Pytanie czy na wcześniejszym modemie też tak miałeś.
Inna sprawa jaki masz poziom sygnału dBm?
Zaloguj się do panelu administratora przez przeglądarkę
http://192.168.0.1/ zakładka Obsługa -> Informacje o sieci.

Może antena zewnętrzna by pomogła?
W większości spraw, które zgłaszam jest to wina sieci - taka pada odpowiedź po reklamacji. Mam podejrzenie, że nadajniki BTS nie dają sobie rady z nową rev. B.

Przeważnie RSSI jest na <65,71> dBm, czasami zdarza się skok do 95 dBm, wtedy pogama restart modemu i to mnie martwi. Czy ktoś z Was ma taki problem? Nie wiem czy wymiana modemu coś pomoże, mam przeczucie, że ten typ tak ma. Szczególnie, że to nowy sprzęt.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ