[OFP] Wadliwe routery Axesstel MV510 VR i opieszałość Orange

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

[OFP] Wadliwe routery Axesstel MV510 VR i opieszałość Orange

Post autor: piori »

Witam,

Od ponad roku posiadałem router z tytułu, używany był u moich rodziców z komputerem stacjonarnym przez kabel ethernet i nie było żadnych problemów. Jednak po jakimś czasie brat kupił laptopa, włączyłem więc w routerze WiFi. Wszystko działało, ale po dłuższej bezczynności router zaczął się kompletnie zawieszać, sieć WiFi ginęła z eteru, nie działało też połączenie przez kabel. Router trzeba było resetować i za jakąś godzinę lub kilka znowu zwiecha.

Oddałem go do salonu (ponoć serwis już nie istnieje) i w końcu wczoraj, po 3 miesiącach :!: dostałem nowy. Dziś podłączyłem go na próbę w pracy i co? Dokładnie ta sama usterka, router popracował ze dwie godzinki z włączonym WiFi i zwiecha :zdziwko:

Może ktoś ma jakiś pomysł jak sprawnie to załatwić? Nie chcę znowu czekać 3 miesiące na następnego bubla, tym bardziej, że umowa kończy mi się już w lutym i chciałem <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> nową, korzystniejszą ofertę "Free bez modemu", bo myślałem, że będę miał nowy, sprawny routerek :klnie:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [OFP] Wadliwe routery Axesstel MV510 VR i opieszałość Orange

Post autor: krystianb »

piori pisze:Może ktoś ma jakiś pomysł jak sprawnie to załatwić? Nie chcę znowu czekać 3 miesiące na następnego bubla,
Jeśli nie minęły 2 lata od zakupu routera na osobę prywatną to tylko niezgodność towaru z umową, sklep będzie miał 14 dni na rozpatrzenie.

Inne rozwiązanie - dodatkowy AP i wyłączenie wifi w badziewiu.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: [OFP] Wadliwe routery Axesstel MV510 VR i opieszałość Orange

Post autor: piori »

C.D. historii:

Zgłosiłem w salonie niezgodność towaru z umową i na miejscu podjęto decyzję, że wymienią router (szczęśliwie trafiłem na nowego pracownika, który sam wcześniej korzystał z CDMA i autentycznie chciał mi pomóc :ok: ), musiałem jednak poczekać 2 tygodnie na nową dostawę.

Wczoraj w końcu wymieniłem to badziewie... i jak się dziś okazuje na takie samo badziewie :dobani: Włączyłem go wczoraj wieczorem i tradycyjnie dziś rano brak połączenia z routerem... Zrobiłem reset - działa. Poszedłem zjeść śniadanie, wracam - znowu zwiecha... Z tą różnicą, że teraz sieć jest widoczna w eterze, ale przy próbie połączenia w nieskończoność trwa pobieranie adresu. Po podłączeniu kablem ethernet - tak jak z poprzednim routerem - dostaję adres z puli 169.254.x.x ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Automatic_ ... Addressing ) czyli brak komunikacji z routerem.

Przy odbiorze urządzenia przezornie zapytałem pracownika salonu czy jest możliwość wymiany tego Axesstela na inny model, jednak stwierdził że ten konkretny model jest przypisany do umowy i innego nie mogą dać w zamian.

Nie chce mi się już nawet myśleć o kolejnej wizycie w salonie, ale chyba dla zasady przy najbliższej okazji (niestety mam do tego salonu 60km) znowu zgłoszę niezgodność :zly:
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: [OFP] Wadliwe routery Axesstel MV510 VR i opieszałość Orange

Post autor: bdkacz »

Mi w ramach niezgodności wymienili MV410 na MV411 i odpukać chodzi super od czasu wymiany 24/7
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Wadliwe routery Axesstel MV510 VR i opieszałość Orange

Post autor: jarek999 »

Nie kupować tych produktów na przyszłość, Orange sprzedaje również o wiele lepsze modemy AnyDATA (sam korzystam z 510L już prawie 2 lata w Nordisku, modem na dzień dobry rozkręcony i przerobiony-wyprowadzony konektor na antenę zewnętrzną, podłączony do routera Asusa WL500 24h/24h nawet w sezonie burzowym specjalnie nie odłączany od sieci i działa, odpukać na razie zero problemów). :ok:
jareq
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: [OFP] Wadliwe routery Axesstel MV510 VR i opieszałość Orange

Post autor: piori »

jarek999 pisze:Nie kupować tych produktów na przyszłość
Mądry Polak po szkodzie... Teraz to ja chyba wszystkie urządzenia będę kupował na "wolnym rynku", poza umową z operatorem ;)
Po kilku bezskutecznych próbach dodzwonienia się do salonu wysłałem emaila ze zgłoszeniem kolejnej "niezgodności z umową" wraz z prośbą o wymianę na inny model umożliwiający korzystanie z usługi OFP. Zobaczymy co z tego wyjdzie :niepewny:
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: [OFP] Wadliwe routery Axesstel MV510 VR i opieszałość Orange

Post autor: piori »

Mała aktualizacja:
Na wysłanego maila nie dostałem żadnej odpowiedzi, jednak w zeszłym tygodniu miałem trasę w okolice salonu, postanowiłem więc skorzystać z okazji i ostatni raz odwiedzić salon. Opłaciło się :D
Złożyłem "papierowe" pismo z reklamacją z tytułu niezgodności towaru z umową, w którym dodałem prośbę o wymianę na inny model. No i znalazł się w magazynie MV610, który w końcu działa jak należy i nie muszę go co chwilę resetować. Uff...
ODPOWIEDZ