modem Anydata 520L do CDMA a Windows8

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marpenowicz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-01-07, 18:21
Lokalizacja: zielonki

modem Anydata 520L do CDMA a Windows8

Post autor: marpenowicz »

witam wszystkich forumowiczow, czy jakis dobry czlowiek moze wie co trzeba zrobic zeby windows 8 widzial i zainstalowal ten modem? po podlaczeniu moge tylko z niego zainstalowac iplus managera ale urzadzenie podazuje sie w managerze urzadzen jako stacja cd na usb, nie pozna zaktualizowac sterownika, itd. na infolinii plusa serwis oczywiscie bada od dwoch dni sytuacje, windows i komputer zupelnie nowy, pozdrawiam i licze na pomoc

[ Dodano: 2013-01-07, 18:34 ]
sorki, widze ze to powinno isc do dzialu cdma... ale nie wiem, jak przeniesc
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: modem Anydata 520L do CDMA a Windows8

Post autor: jarek999 »

A może kupić jakiś router do obsługi tego modemu i będzie po problemie (np. http://allegro.pl/asus-wl-500gp-premium ... 39697.html) ?
jareq
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: modem Anydata 520L do CDMA a Windows8

Post autor: krystianb »

Straszliwego złoma proponujesz.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: modem Anydata 520L do CDMA a Windows8

Post autor: jarek999 »

krystianb pisze:Straszliwego złoma proponujesz.
Tak, czemu sam nic lepszego nie zaproponowałeś-poza krytyką? (do obsługi modemu CDMA nie potrzeba nic lepszego, oczywiście można sobie kupić za podobną cenę wydajnego obliczeniowo TP-Linka i zarazem ułomnego w zasilanie po USB).
jareq
marpenowicz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-01-07, 18:21
Lokalizacja: zielonki

Re: modem Anydata 520L do CDMA a Windows8

Post autor: marpenowicz »

dzięki za sugestie... przed zakupem routera muszę być pewien, że będzie działał z tym modemem na standardowych ustawieniach - nie znam tych wszystkich tricków z podmianą softu, itd. Jeśli możecie potwierdzić, że ten asus będzie ok lub zapodać coś innego to zapraszam (tylko żeby działało z tym modemem i pod W8) - dzięki
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: modem Anydata 520L do CDMA a Windows8

Post autor: krystianb »

marpenowicz pisze:że będzie działał z tym modemem na standardowych ustawieniach - nie znam tych wszystkich tricków z podmianą softu, itd. Jeśli możecie potwierdzić, że ten asus będzie ok
Nie będzie ok, na standardowym sofcie to on nawet nie wie, że modemy istnieją.

A co będzie działać bez kombinowania, może jakiś zalip ale który, to już byś musiał producenta zapytać, na listach kompatybilności jest adu-520A, czy L ma innego pid'a nie wiem.
Kompatybilnością rotutera z w8 nie musisz się martwić, każdy jest.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: modem Anydata 520L do CDMA a Windows8

Post autor: jarek999 »

krystianb pisze: Nie będzie ok, na standardowym sofcie to on nawet nie wie, że modemy istnieją.
A co będzie działać bez kombinowania, może jakiś zalip ale który, to już byś musiał producenta zapytać, na listach kompatybilności jest adu-520A, czy L ma innego pid'a nie wiem.
Oczywiście że nie będzie działać na sofcie Asusa-nie jest to na dziś topowy model Asusa, lecz do CDMA Rev. A idealny. Bez przesady z tym niebotycznym kombinowaniem, to że kupimy sobie Zalip, Dovado, Airlive...etc. z suportem do modemu X nie oznacza że na 100% będzie działał z naszym modemem-czasami w opisach jest że działa a fizycznie w routerze jest starsza wersja softu i trzeba zrobić aktualizację firmware, bywa też na odwrót że musimy się cofnąć to starszej wersji softu i takie upgrade firmware robimy w przypadku Asusa (Asusa trudno ubić przy aktualizacji firmware-w przypadku nieudanej aktualizacji mamy narzędzie ratunkowe poprzez TFTP-Asus Firmware Restoration np. http://www.s-aint.net/2011/03/17/asus-w ... tomatoraf/ , firmware Olega powinno wejść przez GUI (www), sam interfejs obsługi jest identyczny graficznie do oryginalnego softu Asusa-dochodzi tylko zakładka USB-Network i WAN opcja wyboru-USB modem).
jareq
marpenowicz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-01-07, 18:21
Lokalizacja: zielonki

Re: modem Anydata 520L do CDMA a Windows8

Post autor: marpenowicz »

ok, to chyba zaryzykuję - mam nadzieję, że dam radę to wszystko przegrać, itd.
marpenowicz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-01-07, 18:21
Lokalizacja: zielonki

Re: modem Anydata 520L do CDMA a Windows8

Post autor: marpenowicz »

spędziłem dziś kilka godzin nad tym ale jest ciężko i potrzebuję trochę dokładniejszych wskazówek, jeśli można. Który program Olega wgrać? Wgrałem 1.9.2.7-9 ale router nie chodzi. Teraz mam wgrane dd-wrt - router działa ale nie obsługuje modemu na usb (a przynajmniej nie wiem, jat to uruchomić). Jeśłi ktoś może kilka minut poświęcić i drukowanymi napisać co zrobic będę wdzięczny, pozdro

[ Dodano: 2013-01-12, 16:28 ]
firmware olega już wgrane na router wl500gpv2, który chodzi i widzi modem adu520L ale nie chce się łączyć, Jarek, ty też masz iplusa - możesz podrzucić jak ustawić ten firmware żeby modem chodził ok? z góry dziękuję... (pozaznaczałem już że wan przez modem usb, itd ale chyba potrzebnę są jeszcze jakieś ustawienia...
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: modem Anydata 520L do CDMA a Windows8

Post autor: jarek999 »

marpenowicz pisze: Który program Olega wgrać?...
firmware olega już wgrane na router wl500gpv2, który chodzi i widzi modem adu520L ale nie chce się łączyć, Jarek, ty też masz iplusa - możesz podrzucić jak ustawić ten firmware żeby modem chodził ok? z góry dziękuję... (pozaznaczałem już że wan przez modem usb, itd ale chyba potrzebnę są jeszcze jakieś ustawienia...
Kolejno 1-firmware ver. WL500gpv2-1.9.2.7-rtn-r4772.trx, 2-po update zaloguj się i zrób reset do wartości fabrycznych, 3-ustawienia to zakładka IP WAN-USB Modem (to już miałeś ustawione ) i najważniejsza zakładka konfiguracji samego połączenia: USB Network Devices-2 wpisy w tabeli Modem options a)modem type-wybierasz CDMA b)username: cdma@plus , hasło pozostawiasz puste, zapisujesz ustawienia Apply, Finish -router się restartuje i nawiązuje połączenie z siecią.
jareq
marpenowicz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-01-07, 18:21
Lokalizacja: zielonki

Re: modem Anydata 520L do CDMA a Windows8

Post autor: marpenowicz »

już mi działa ale na ostatnim koppelu usb... tamte wersje jakoś nie chciały, dzięki za pomoc
irekgsmmaniak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2012-11-22, 09:15
Lokalizacja: Łowicz

Re: modem Anydata 520L do CDMA a Windows8

Post autor: irekgsmmaniak »

Po co kombinować ruter zalipa cdw532am frimware 1.07 i cdw530am 1.04 działa bez dotykowo z modemem adu-520L tylko ten standardowy zasilacz 5v 1A jest za słaby trzeba 2A i działa bezawaryjnie dodatkowo ustawiamy ping to host np jakiś server co 1 min i ruter nie pozwoli przejsc w stan uspienia modemu podtrzymujac evdo mam tak i podlaczony telefon voip bezkompromisowe działanie.
Johny_Mielony
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-01-18, 17:40
Lokalizacja: Polska

Re: modem Anydata 520L do CDMA a Windows8

Post autor: Johny_Mielony »

Witam,
da się zainstalować i używać modemu AnyData na Windowsie 8. Nie trzeba kombinować z routerami, choć wg mnie i tak router jest o wiele wygodniejszym rozwiązaniem, ale jak ktoś nie chce to nie musi.
Instrukcje jak zainstalować na W8 ma nordisk, nie wiem tylko czy mają to na swojej stronie.
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: modem Anydata 520L do CDMA a Windows8

Post autor: jarek999 »

irekgsmmaniak pisze:Po co kombinować ruter zalipa cdw532am frimware 1.07 i cdw530am 1.04 działa bez dotykowo z modemem adu-520L tylko ten standardowy zasilacz 5v 1A jest za słaby trzeba 2A i działa bezawaryjnie dodatkowo ustawiamy ping to host np jakiś server co 1 min i ruter nie pozwoli przejsc w stan uspienia modemu podtrzymujac evdo
Po to że Zlip kosztuje tyle używany co nowy ww Asus-który działa bardzo stabilnie na firmware Koppela i Olega a dodatku nie wymaga żadnych dodatkowych inwestycji (typu zasilacz 2A). Z tym pingowaniem co minutę w celu utrzymania aktywności modemu to jakiś blamasz (ta funkcja raczej sprawdza połączenie i jak go nie ma to robi restart WAN, stosuje podtrzymanie aktywności z zewnątrz ale pingi idą on-line). Oczywiście na Koppel i Oleg też można pingować hosta w sieci utrzymując aktywność modemu. :ok:
jareq
fazolec79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-02-25, 18:46
Lokalizacja: Białogard

Re: modem Anydata 520L do CDMA a Windows8

Post autor: fazolec79 »

Johny_Mielony pisze:Witam,
da się zainstalować i używać modemu AnyData na Windowsie 8. Nie trzeba kombinować z routerami, choć wg mnie i tak router jest o wiele wygodniejszym rozwiązaniem, ale jak ktoś nie chce to nie musi.
Instrukcje jak zainstalować na W8 ma nordisk, nie wiem tylko czy mają to na swojej stronie.
Potwierdzam da się zainstalować i wszystko śmiga według instrukcji http://www.nordiskpolska.pl/pdf/ADU-520 ... a_WIN8.pdf ale z pewnymi zmianami.Przynajmniej u nie nie działało jak zrobiłem dokładnie tak jak w instrukcji.Zmianę wprowadziłem od kroku 15.Trzeba ściągnąć jeszcze sterownik ze strony anydata USB Modem Driver v2.0.6.7 http://www.anydata.com/downloads i wskazać w kroku 15 inny folder.W razie kłopotów służę pomocą.
ODPOWIEDZ