Przedluzenie umowy z orange

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dawidjjj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2013-01-17, 19:23
Lokalizacja: Konin

Przedluzenie umowy z orange

Post autor: dawidjjj »

Witam niebawem kocnzy mi sie umowa z orange (luty,marzec). Najprawdopodobniej ja przedluze,poniewaz nie moge miec internetu z "kabla",a ten internet jest chyba najlepszym wyjsciem w mojej sytuacji.Mam do Was kilka pytań,poniewaz w sobote jade do salonu orange podjac jakies dzialania.
1. Podobno w wakacje zmieniali cos z CDMA z rev.a na rev b i czy jezeli wymienie modem np.na Anydata ADU895A , bede widzial ta roznice .
2.Czy instalowanie anteny kierunkowej cos da jesli zasieg mam "na wszytskie kreski "
3.Pomimo ,ze oni cos tam pozmieniali na moim modemie nie widzialem roznicy ,to wina modemu czy raczej tego ,ze w moim miejscu zamieszkania nie da sie wiecej wycisnac ?

Przy normalnej predkosc, jak cos sicagam transfer wynosi roznie 150-250kb /s
Moj modem :Axesstel MV510 VR
Raczej wybiore te usluge abonamencie 49zl 8gb + szczesliwe godziny
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedluzenie umowy z orange

Post autor: matek451 »

Wypowiedz umowę i czekaj na telefon z Działu Utrzymania Klienta. Jeśli chcesz zostać to wynegocjować możesz zniżkę na abonament przy tych 8GB lub za to 49 zł większy limit. Działania w salonie to zły wybór, zaproponują ci to co na stronie lub gorzej. Klient po wypowiedzeniu umowy może uzyskać dużo więcej, DUK ma zawsze najkorzystniejsze propozycje. Po wypowiedzeniu masz czas na prześledzenie na forum zagadnienia jak negocjować z DUK i co uzyskali inni w takiej sytuacji. Nic nie ryzykujesz, zawsze można wycofać wypowiedzenie i przyjąć tą słabą ofertę przedłużeniową. Czy rozważałeś 3G z Orange lub innej sieci ?
dawidjjj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2013-01-17, 19:23
Lokalizacja: Konin

Re: Przedluzenie umowy z orange

Post autor: dawidjjj »

To znaczy wczesniej mialem internet z iplus ,ale to bylo zanim mialem orange ,umwoa byla na 3 lata i tylko czekalem na jej konic....Limit wtedy wynosil 1gb abonament chyba 70 zl pozniej mi go zmniejszyli to 50 a predkosc to 256kb/s a transfer wynosil max 30kb/s.

hmm....W sumie warto by bylo miec cos lepszego ,niz normalnie oferuja, a czy negocjacjie w salonie maja sens?Czy moglbys mi wyslac link do jakiegos tematu z tym zwiazanego ,dzieki.

Ps.Po jakim czasi powinni zadzownic ?
specjal-1
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2010-01-03, 10:21
Lokalizacja: Czernikowo k.Torunia

Re: Przedluzenie umowy z orange

Post autor: specjal-1 »

Witam.Mi zaproponowali 9GB i szczęśliwe godziny za0 zł za 49zl abonamentu i umowa na 12 m-cy lub 9GB, Sz Godz. za 0 zł, router MV410 ZA 1zł, umowa na 24 m-ce.Taki właśnie posiadam już cztery lata i pewnie warto byłoby wziąć tą drugą opcje bo nie wiadomo ile ten co posiadam jeszcze polata. :] A może ktoś się orientuje ile by mnie wykasowali za router MV610R przy tej ofercie jaką mi proponują. :facepalm: Napisałem dziś do e -maila z tym zapytaniem zobaczę co mi odpiszą.Pozdrawiam.
dawidjjj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2013-01-17, 19:23
Lokalizacja: Konin

Re: Przedluzenie umowy z orange

Post autor: dawidjjj »

Rozumiem ,ze takie warunki udalo Ci sie wynegocjowac z pracwonikiem oange z dzialu DUK ?
Tez na Twoim miejscu staralbym sie wynegocjowac ten modem ze wzgledu na to rev. B
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedluzenie umowy z orange

Post autor: matek451 »

W salonie nic nie wynegocjujesz , oni nie mają takich uprawnień. Proponują przedłużenie na takich warunkach jak na stronie. Czasami przy przedłużeniu przez internet dają 1 GB więcej. Stąd te 9GB u poprzednika. Umowa przedłużeniowa na 24 m-ce z tym badziewnym routerem to lipa. Wypowiadaj umowę , nie bój się na tym CDMA z Orange Swiat się nie kończy. W wolnym czasie przeglądaj forum, w Koninie masz inne opcje. Taki transfer 250kb/s to ja osiągam w darmowym internecie od AERO2 więc nie wiem co cię trzyma przy tym CDMA.
dawidjjj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2013-01-17, 19:23
Lokalizacja: Konin

Re: Przedluzenie umowy z orange

Post autor: dawidjjj »

Jednak mieszkam kawalek dalej od konina ok 30km. i w mojej miejscowosci nie ma nawet 3g (hspda itp.) Takze radiowka to jedyny sluszny wybor.A czy predkosc na tym rev .b jeste lepsza ? i czy moglbym prosic o jakis link gdzie osoba ktra cos wynegocjowala sie wypowiada ,bo wiele nie znalazlem na ten temat.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedluzenie umowy z orange

Post autor: matek451 »

Skąd wiesz , że nie masz dostępu do 3G. Podaj dokładnie miejscowość gdzie mieszkasz. Sprawdzimy.
dawidjjj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2013-01-17, 19:23
Lokalizacja: Konin

Re: Przedluzenie umowy z orange

Post autor: dawidjjj »

hmmm..... W sumie jak teraz patrzalem na zasieng play 3g to wcyhodzi na to ,ze pomimo tego ,ze tam gdzie mieskzam ta mapa jest cala "dziurawa" to u mnie w domu powinien byc ten zasien tylko jak to jest w praktyce to nie wiem......
Wczesniej sprawdzalem z Orange i dlatego pewnie nie mialem
patrykus1494
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2009-01-20, 00:15
Lokalizacja: Lubiszynek

Re: Przedluzenie umowy z orange

Post autor: patrykus1494 »

specjal-1 pisze:Witam.Mi zaproponowali 9GB i szczęśliwe godziny za0 zł za 49zl abonamentu i umowa na 12 m-cy lub 9GB, Sz Godz. za 0 zł, router MV410 ZA 1zł, umowa na 24 m-ce.Taki właśnie posiadam już cztery lata i pewnie warto byłoby wziąć tą drugą opcje bo nie wiadomo ile ten co posiadam jeszcze polata. :] A może ktoś się orientuje ile by mnie wykasowali za router MV610R przy tej ofercie jaką mi proponują. :facepalm: Napisałem dziś do e -maila z tym zapytaniem zobaczę co mi odpiszą.Pozdrawiam.
Zaproponowali Ci dodanie do obecnego transferu 9gb czy łącznie miałbyś 9gb?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedluzenie umowy z orange

Post autor: matek451 »

Mapy zasięgu operatorów nie są podstawa do tego, że net będzie działał. Na forum opieramy się na mapie BTSearch, na której widnieja nadajniki sieci. Podając swoja lokalizacje umożliwisz sprawdzenie w pobliżu jakiego BTS-a jesteś, jakie masz szanse na internet, czy potrzebujesz anteny itd. Nie rób tajemnicy z miejsca zamieszkania jesli chcesz skutecznej pomocy. Przejrzyj http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... c&start=15. Jeśli chcesz to CDMA to dużo korzystniejsza jest oferta http://www.orange.pl/kid,4002009449,id, ... ticle.html
dawidjjj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2013-01-17, 19:23
Lokalizacja: Konin

Re: Przedluzenie umowy z orange

Post autor: dawidjjj »

Niestety po wpisaniu mojej miejscowosci do btsearch niestety nic nie znalazlo.Natomiast jesli chodzi o nadajnik CDMA Orange to znajduje sie on ok. 5km odemnie a nadajnik UMTS 850/900 jest ok. 5-7km odemnie od aero2,a od play ok. 12 km
Jednak wolal bym nie podawac mojej miejscowosci zamieszkania ,jesli jestem w stanie sam to sprawdzic,ale jesli bedzie trzeba podam Ci to na pw :)
PS, dzieki za to co mi pdoales czyli jezeli nie zmienialbym modemu to mialbym 15gb transferu za 50 zl hmm.... tylko jednak wolal bym zamienic moj doczesny modem na ten co obsluguje to rev b
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedluzenie umowy z orange

Post autor: jarek999 »

dawidjjj pisze: PS, dzieki za to co mi pdoales czyli jezeli nie zmienialbym modemu to mialbym 15gb transferu za 50 zl hmm.... tylko jednak wolal bym zamienic moj doczesny modem na ten co obsluguje to rev b
To już kwestia Twojego wyboru-dobry modem rev.B kupisz na aukcji już za ok. 300zł, a w ofercie dodatkowo masz Szczęśliwe Godziny. ;)
jareq
dawidjjj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2013-01-17, 19:23
Lokalizacja: Konin

Re: Przedluzenie umowy z orange

Post autor: dawidjjj »

A co sadzicie o tym :
http://www.orange.pl/kid,4002009449,id, ... ticle.html

I czym ta oferta tak naprawde rozni sie od tej :
http://www.orange.pl/kid,4002009501,id, ... ticle.html

Przeciez w oby 2 mozemy wziasc modem itp. a ceny sa troche inne....
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Przedluzenie umowy z orange

Post autor: krystianb »

dawidjjj pisze:Przeciez w oby 2 mozemy wziasc modem itp. a ceny sa troche inne....
W obu ofertach dostępne są różne urządzenia, druga ograniczona jest wyłącznie do cdma.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
dawidjjj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2013-01-17, 19:23
Lokalizacja: Konin

Re: Przedluzenie umowy z orange

Post autor: dawidjjj »

A,to ktora z tych 3ofert oplaca sie wziasc najbardziej ,jesli bede przedluzal umowe i bede chcial wymienic modem ?

http://www.orange.pl/kid,4002009449,id, ... z-modemem-

http://www.orange.pl/kid,4002009501,id, ... ticle.html

http://www.orange.pl/kid,4002009449,id, ... ticle.html
dawidjjj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2013-01-17, 19:23
Lokalizacja: Konin

Re: Przedluzenie umowy z orange

Post autor: dawidjjj »

To prosil bym o ostateczna rade co moze lepiej sie spisac

Orange radiowka gdzie aktualnie przy rev. a moj max transfer to ok. 2mb/s z wymiana na mode z rev .b . ok 6. km od nadajnika
Czy sprobowac cos z nternetem hspda PLUS/PLAY ok 10 km linia prosta od nadajnika .

Ktory internet bardziej by sie sprawdzil mysle ,ze mimo wsyztsko lepiej bedzie jak wybiore orange CDMA

Ps. W plusie z tego co wiem dla tych co maja telefon w mixie na 15 gb jest obnizka z 60zl na 45 zl ,a mam w plusie telefon w ofercie mix ,takze teoretycznie to tez jest jakis wybor...

[ Dodano: 2013-01-21, 19:28 ]


Zaczynaja sie telefony z orange, z pare dni temu ktos dzwonil, ale niestety nie moglem znimi rozmawiac , natomaist dzisiaj mialem oakzje do rozmowy.

Dzwonil do mnie jakis Pan z dzialu DUK i to co jedynie udalo mi sie uzyskac to powiedzial ,ze mzoe zaoferowac mi jedynie to +1gb do tych 8gb .
Zapytalem czy nie da rady do 10 gb +darmowe szczesliwe godziny on powiedzial ,ze z mila checia by mi je dal ,ale nie ma takich praw....
Nie wiem czy uda mi sie tu cos wiecej ugrac....
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedluzenie umowy z orange

Post autor: Orange Ekspert »

@dawidjjj, podaj nazwę miejscowości w której chcesz korzystać z usługi CDMA. Informacja ta pozwoli mi na sprawdzenie okolicznych BTS'ów i stwierdzenie w jakiej technologii pracują oraz jakie prędkości są możliwe do uzyskania.

Pozdrawiam,
Patryk.
MalinA.
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2012-11-23, 19:31
Lokalizacja: MMz

Re: Przedluzenie umowy z orange

Post autor: MalinA. »

Orange Ekspert pisze:@dawidjjj, podaj nazwę miejscowości w której chcesz korzystać z usługi CDMA. Informacja ta pozwoli mi na sprawdzenie okolicznych BTS'ów i stwierdzenie w jakiej technologii pracują oraz jakie prędkości są możliwe do uzyskania.

Pozdrawiam,
Patryk.
Powie mi pan z łaski czy jest możliwość internetu bez limitów w ilości pobierania danych miesięcznie. Bo przy takich wysokich cenach przynajmniej mogli byście zrobić internet bez limitów...
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: Przedluzenie umowy z orange

Post autor: bdkacz »

Pytanie do Orange Ekspert czy oferta przedłużenia umowy przez www o nazwie ""Orange Freedom Pro plus 5 GB (prop)" " zawiera 8 czy 9 GB limitu ? Może gdzieś jakiś regulamin tej oferty do pobrania jest ?
ODPOWIEDZ