[OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Efergie
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2013-01-23, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn

[OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: Efergie »

Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy post na forum. Mam problem z internetem Orange Freedom Pro. Przedłużyłem w poniedziałek umowę i wymieniłem mojego 4-letniego MV410 na MV610. Przez pierwszy dzień użytkowania prędkość doszła aż do 3,6Mb/s, a pingi wahały się w przedziale 75-120 (w grze takie same). Następnego dnia czekała mnie jednak niemiła niespodzianka, takie "osiągi" mam cały czas, nawet w nocy. Czekam na odpowiedzi.

Dodam jeszcze że aktualnie mój ping w grze nie wynosi tyle ile na speedteście, a skacze pomiędzy 300-700.

Obrazek
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: jarek999 »

A czy przypadkiem nie przekroczyłeś limitu? Może jest nałożony "lejek". ;)
jareq
Awatar użytkownika
Efergie
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2013-01-23, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: Efergie »

Pozostało mi 8 GB.

Lejek? tzn?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: wojteks »

Efergie pisze:Pozostało mi 8 GB.
Zadzwoń do BOK i sprawdź, może masz aktywną nową umowę i mniej danych proporcjonalnie do okresu rozliczeniowego.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Efergie
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2013-01-23, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: Efergie »

wojteks pisze:Zadzwoń do BOK i sprawdź, może masz aktywną nową umowę i mniej danych proporcjonalnie do okresu rozliczeniowego.
Zrobię tak i dam znać.
Awatar użytkownika
Simonel
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2008-08-07, 16:52
Lokalizacja: Earth/Europe/Poland

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: Simonel »

Siema, ja i moich dwóch sąsiadów ma tak samo, normalnie ping 50-60ms, a od wczoraj od 21.00 około, do teraz, ciągle ping w granicach 200-1500-2500 lub ping nie odpowiada do np. wp.pl ... Mieszkam na Mazurach, koło Lidzbarka Warm. ... i kicha, jak do jutra do popołudnia, bd tak samo dzwonie do nich!! Mam limit, a nie można normalnie korzystać z internetu, o yt, grach online, i bardziej rozbudowanych stronach, jak i oczywiście ściąganiu można pomarzyć ... <zły> ... ;(

PS: Efergie - Ty, Ja, i moim koledzy mamy dokładnie ten sam problem, jak nie patrzał ...
Ostatnio zmieniony 2013-01-25, 23:41 przez Simonel, łącznie zmieniany 1 raz.
Simonel ^^
Bartek9876
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2011-07-22, 12:24
Lokalizacja: Szczytno

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: Bartek9876 »

Ja mam to samo, także od wczoraj, a korzystam z bts w Giławach (koło Olsztyna).
Na szczęście mam hspa, które ma podobne pingi jednak nie jest tak stabilne jak cdma.
Awatar użytkownika
Efergie
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2013-01-23, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: Efergie »

Dzień dobry (:

Dzisiaj rano dowiedziałem się od konsultanta że Orange ma jakieś "problemy" z nadajnikami. Ku mojemu zdziwieniu po 20 min wszystko wróciło do normy. Ping 98 :ok:
A oto dzisiejszy wynik:
Obrazek

@edit 10:27
To był fałszywy alarm, jest tak jak było, a nawet gorzej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Simonel
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2008-08-07, 16:52
Lokalizacja: Earth/Europe/Poland

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: Simonel »

Hey! Efergie, a nie powiedzieli Ci ile mniej/więcej może potrwać ten problem z nadajnikami?

Poprawka: Od około 12:00, internet śmiga jak zawsze, oby tak już zostało!! ;)
Simonel ^^
Kamil444
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2012-12-28, 19:08
Lokalizacja: Mierżączka

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: Kamil444 »

mam ten sam problem tylko umnie sie zaczelo przed świętami , tak samo skoki pingu ping w bf3 ponad 1000ms,ostatnio troche lepjej z rana tak do 13,14 da sie pograć a potem znowu taki ping wola o pomste do nieba a rachunki to przychodzą jakby nigdy nic sie niedzialo a w grudniu na 2 lata przedlużyłem
masakra jak coś wiecie na tent temat kiedy sie z tym uporają dajcie znać
em1L
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2009-01-21, 21:25
Lokalizacja: Dzierzgoń

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: em1L »

To chyba była jakaś modernizacja nadajników lub coś podobnego, bo również ja i moi znajomi z okolic mieli takie wyniki jak wyżej, ale od dzisiaj jest już normalnie.
Kamil444
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2012-12-28, 19:08
Lokalizacja: Mierżączka

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: Kamil444 »

em1L pisze:To chyba była jakaś modernizacja nadajników lub coś podobnego, bo również ja i moi znajomi z okolic mieli takie wyniki jak wyżej, ale od dzisiaj jest już normalnie.
u mnie od świąt nie jest normalnie lecą w kulki i tyle
Awatar użytkownika
Simonel
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2008-08-07, 16:52
Lokalizacja: Earth/Europe/Poland

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: Simonel »

@Up, wiesz u mnie normalnie to wygląda tak, iż internet śmiga do mniej/więcej 16-17.30, potem są co jakiś czas, skoki "lekkie pingu", prędkość ścigania spada diametralnie, a wszystko powraca do normy, koło 22.00 - po prostu zbyt dużo osób korzysta, w tych godzinach z internetu i nadajnik ledwo wyrabia ... Zapewne u Ciebie jest tak samo, skoro jak rozumuje od rana do 13-14.00 działa Ci dobrze :P
Simonel ^^
Kamil444
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2012-12-28, 19:08
Lokalizacja: Mierżączka

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: Kamil444 »

Simonel pisze:@Up, wiesz u mnie normalnie to wygląda tak, iż internet śmiga do mniej/więcej 16-17.30, potem są co jakiś czas, skoki "lekkie pingu", prędkość ścigania spada diametralnie, a wszystko powraca do normy, koło 22.00 - po prostu zbyt dużo osób korzysta, w tych godzinach z internetu i nadajnik ledwo wyrabia ... Zapewne u Ciebie jest tak samo, skoro jak rozumuje od rana do 13-14.00 działa Ci dobrze :P
rozumiem o co ci chodzi,wiem że zależy od ilości użytkowników, ale wczęsniej tak nie bylo,
dało się grać cały czas a teraz ping wskakuje w bf3 np do ponad 1000ms i przerywa połonczenie i nie pograsz, mam już 3 lata ten szajs i dopiero od świąt to sie zaczelo to nie mów ze to jest normalne ewidentnie ich wina albo za dużo użtkowników podpieli pod ten nadajnik i nie wyrabia
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: wojteks »

Kamil444 pisze:albo za dużo użtkowników podpieli pod ten nadajnik
Użytkownicy sami się podpinają, operator nie ma wpływu na ilość użytkowników w danym miejscu.
Nie pomagam na PW!
Kacperoo
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-10-29, 14:35
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: Kacperoo »

Mam ostatnio również problemy z pingiem. Mieszkam pod Ostrzeszowem (Południowa Wielkopolska). Jest tragedia, ping 700-2000ms. Zawsze po godzinie 23 problem znikał ale teraz nadal te kłopoty.
Awatar użytkownika
Simonel
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2008-08-07, 16:52
Lokalizacja: Earth/Europe/Poland

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: Simonel »

@Up, telefon do BOK - ale zapewne masz jakieś problemy z nadajnikiem; trwają jakieś pracę na nim :P Pozdro.
Simonel ^^
Kamil444
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2012-12-28, 19:08
Lokalizacja: Mierżączka

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: Kamil444 »

Simonel pisze:@Up, telefon do BOK - ale zapewne masz jakieś problemy z nadajnikiem; trwają jakieś pracę na nim :P Pozdro.
Te problemy występują więcej niż w jednym miejscu i ewidentnie orange nie może sobie z tym poradzić u mnie już ok miesiąc jak tak dalej będzie trzeba rozwiązywać umowy z ich winy
Może jak stracą klientów to pójdą po rozum do głowy!!!!!!!!!!!!!!!

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2013-01-26, 11:27 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2013-01-26, 11:27 przez Kamil444, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Efergie
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2013-01-23, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: Efergie »

Ludziska a czy zmiana rutera na nowszy może mieć wpływ na ten ping? Wcześniej korzystałem z MV410 i przez 4 lata nie było takich problemów, tylko po przekroczeniu limitu. A tutaj mam normalny transfer ale ping pozostawia wiele do życzenia.
Kamil444
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2012-12-28, 19:08
Lokalizacja: Mierżączka

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: Kamil444 »

Efergie pisze:Ludziska a czy zmiana rutera na nowszy może mieć wpływ na ten ping? Wcześniej korzystałem z MV410 i przez 4 lata nie było takich problemów, tylko po przekroczeniu limitu. A tutaj mam normalny transfer ale ping pozostawia wiele do życzenia.
na starym też mialem problem z pingiem
Caliver
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-05-06, 07:33
Lokalizacja: Wyrzyki

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: Caliver »

To nie jest wina naszego sprzętu. Dzisiaj rano podłączyłem moj stary modem mv410 i było to samo tak więc trzeba czekać aż naprawią nadajniki. Nie ma sensu dzwonienie do BoKu bo "specjaliści" sprawdzą wasz ping o 2 czy o 3 w nocy i okaże się że wasz internet jest w porządku i zleją was.
Awatar użytkownika
Efergie
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2013-01-23, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: Efergie »

Kurczę no, chyba specjalnie mają problemy z nadajnikami jak mam ferie :gwiazdki:
Kamil444
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2012-12-28, 19:08
Lokalizacja: Mierżączka

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: Kamil444 »

odp orange w sprawie pingu
Witam,

W dniu dzisiejszym dział techniczny stwierdził chwilowe pogorszenie, jakości w działaniu usługi CDMA w podanej przez Ciebie lokalizacji. Pracujemy nad usunięciem utrudnień, które pojawiły się w ciągu kilku ostatnich dni. Nie wpływają one natomiast na możliwość korzystania z usług internetowych. Podana lokalizacja znajduje się dodatkowo pomiędzy dwoma sektorami stacji CDMA. Oznacza to, iż jest to miejsce o najsłabszym zasięgu, co może być odczuwane zwłaszcza wewnątrz budynku i skutkować częstymi utratami zasięgu. W przypadku internetu radiowego nie gwarantujemy stałych wartości takich parametrów jak prędkość czy ping. Można by spróbować skorzystać z kierunkowej anteny zewnętrznej, ale nie zagwarantuje, że to znacznie poprawi sytuację.

To, co mogę zagwarantować w związku z tymi chwilowymi utrudnieniami to jednorazowy rabat do przyszłej faktury w wysokości 15 zł. Jeśli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem to prośba o informację zwrotną.

Pozdrawiam
...........

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2013-01-29, 17:53 ]
Na forum nie podajemy nazwisk!
Ostatnio zmieniony 2013-01-29, 17:53 przez Kamil444, łącznie zmieniany 1 raz.
Caliver
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-05-06, 07:33
Lokalizacja: Wyrzyki

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: Caliver »

Cieszę się że zostało mi już tylko 3 miesiące umowy z nimi. Pora zakończyć współprace z firmą orange.
Ja rozumiem urządzenia się psują i potrzebne są konserwacje/modernizacje/naprawy sprzętu ale to jest lekka przesada gdy nikt nie wie na temat czasu przeprowadzenia takich prac i czy w ogóle ktoś przeprowadza jakąkolwiek prace.
Ile razy pani/pan z BOKu próbował mi wmówić iż winą słabego internetu jest antywirus badz kabel jest uszkodzony...oczywiście taką rozmowę trzeba było jak najszybciej przerwać i mieć nadzieję o dodzwonienie się do osoby która ma dostęp do komputera a nie jedynie do kalkulatora.
Awatar użytkownika
Simonel
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2008-08-07, 16:52
Lokalizacja: Earth/Europe/Poland

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: Simonel »

Siema, u mnie znów od wczoraj, internat działa jak padaka ... Skoki pingów, niski transfer, że szok ;/ Mój znajomy ma identycznie, ktoś z was kto mieszka na Warmii, ma może podobnie? :P
Simonel ^^
em1L
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2009-01-21, 21:25
Lokalizacja: Dzierzgoń

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: em1L »

U mnie to samo, okolice Iławy
ajas75
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2011-06-01, 18:46
Lokalizacja: las palmas

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: ajas75 »

a zadzwoń na HD 510100100 dalej 1 i 2 i się zapytaj co jest grane na twoim BTS-sie bo może są wykonywane właśnie planowane prace które się zakończą do odwołania czego skutkiem jest pogorszenie jakości
Awatar użytkownika
Simonel
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2008-08-07, 16:52
Lokalizacja: Earth/Europe/Poland

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: Simonel »

Od wczoraj tzn. 21.03.2013 od około 17.00 jest już okej :)
Simonel ^^
k0ksman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-01-12, 22:57
Lokalizacja: Z daleka

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: k0ksman »

Posiadam mv410 od 2 lat wiem co to za g*wno gdybym wiedział to bym tego nie brał .
Do gier sieciowych ten internet sie nie nadaje ^^ (strasznie laguje choć i tak ping 50-120 przy prędkości 2.26mb/s) Jedynie co to po 21-22 chodzi dobrze . W godzinach od 9-20 0.30mb/s .
Ostatnio pytałem sie o wymiane na inny stacjonarny jakiś powiedzieli mi że w kwietniu bedzie dostępna oferta więc zobaczymy co to za oferta. A jak nie to czekam do przyszłego roku i neostradka 20 mb/s lub netia ^^
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [OFP] Niska prędkość i duże opóźnienie w grach.

Post autor: wojteks »

k0ksman pisze:jak nie to czekam do przyszłego roku i neostradka
Nie warto czekać jak masz możliwość przejść na kabel.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ