Axesstel mv410 - przerwy w wysyłaniu sygnalu

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matowe92
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2009-12-11, 22:03
Lokalizacja: z miasta

Axesstel mv410 - przerwy w wysyłaniu sygnalu

Post autor: matowe92 »

Witam, mam pytanie (jeśli powielam temat to proszę o informacje). Od pewnego czasu mam problem ze swoim routerem Axesstel mv410. Sprzęt ma już 3,5 roku. Niegdyś cechował się większym zasięgiem w domu, teraz w tym samym pomieszczeniu zasięg jest słabszy, czy może to oznaczać że w routerze coś szwankuje. Kolejnym problemem są częste przerwy w dostawie sygnału. Jeśli korzystam z internetu jedynie do przeglądania stron www router pracuje przyzwoicie, lecz jeśli oddale się nieco dalej i prowadzę rozmowy np. przez program Skype po kilku minutach router przestaje wysyłać sygnał i aby ponownie zaczął działaś muszę go resetować :-/ Czy da się jakoś uporać z tymi usterkami czy nie pozostaje mi nic innego jak wymiana sprzętu. Dziękuje za poradę. PS. Teraz też mi czasem przerywa sygnał i pojawia się informacja o tym że jestem połączony ale brak jest dostępu do sieci a siedzę przy samym routerze :dobani:
Caliver
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-05-06, 07:33
Lokalizacja: Wyrzyki

Re: Axesstel mv410 - przerwy w wysyłaniu sygnalu

Post autor: Caliver »

Watpie żeby to była wina rutera. Mam ten sam problem kiedy internet pracuje mi przyzwoicie. Raz na 20-30 minut internet się zacina i czasami sam odnawia połączenie a czasami trzeba go resetować.
Awatar użytkownika
Simonel
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2008-08-07, 16:52
Lokalizacja: Earth/Europe/Poland

Re: Axesstel mv410 - przerwy w wysyłaniu sygnalu

Post autor: Simonel »

Witam! Ja znów też kiedyś miałem Axesstel mv410, z 1.5 roku pracował okej, potem zaczęły się problemy, jak u kolegów wyżej. Nadszedł czas gdy przesiadłem się na Axesstel mv510, i wszytko powróciło do normy! Obecnie korzystam z Axesstel mv610, i śmiga mi wszystko również elegancko :P Według mnie wina sprzętu :P Najlepiej by było sprawdzić u kogoś, kto mieszka blisko was, na jego sprzęcie jak to działa. Pozdro!
Simonel ^^
ODPOWIEDZ