[OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piotrekg3
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-01-13, 12:21
Lokalizacja: podkarpacie

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: piotrekg3 »

Witam. Korzystam z OFP w styczniu kończy mi się umowa, złożyłem już wypowiedzenie, dzwoniła do mnie konsultantka z Orange (dział utrzymania czy jakoś tak) zaproponowała migracje do Orange Free Net i rabat na abonament. W związku z tym mam pytanie - czy potrzebna jest wymiana karty sim jeśli chciałbym korzystać z zasięgu 3g? konsultantka twierdzi że nie trzeba wymieniać karty, ale wkładałem ja do modemu huawei e3131 i niestety nie działa - brak zasiegu :( Jutro bedzie znowu dzwonić w sprawie przedłużenia umowy, przedłużać czy nie z tą starą kartą sim??
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

piotrekg3, w chwili przedłużenia powinni ci wysłać nową kartę SIM bezpłatnie. Jeśli nie zawsze możesz o to zapytać jeśli miałbyś się decydować.
piotrekg3
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-01-13, 12:21
Lokalizacja: podkarpacie

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: piotrekg3 »

pytałem, ale konsultantka upierała się że nie trzeba wymieniać karty sim i 3g będzie działać, może chciała mi wcisnąć CDMA na kolejne dwa lata :D Ile da sie wynegocjować przy przedłużeniu umowy? Mi dzisiaj zaproponowała rabat na abonament 80% i umowe na dwa lata, nie pamiętam nawet ile GB
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DiilGang »

@piotrekg3

Po przejściu na Free Net trzeba zmienić kartę na dualną, teraz masz tylko CDMA jak ja . 80 % rabatu na abonament to nieźle . Na pewno masz 40% więcej GB w każdym pakiecie .

@matek451

Mam wątpliwości, czy ten router stacjonarny da taki sam zasięg WiFi jak mój MV411 . W dodatku nie wiem czy w DUK obniży jego cenę . Wracając do dawnej sprawy : na który nadajnik i jaką mam dokupić antenę ?
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Użytkownicy B-593 raczej nie narzekają na zasięg jego WiFi. Routery zgodnie z prawem maja moc radia 100mW. Co do ceny sprzętu to raczej nie ma szans na obniżkę. Umowa ze sprzętem oczywiście na dwa lata i rabat na abonament to można uzyskać w DUK. Swego czasu dokładali tez za 1 zł taki tablet 7" Alcatela :) Jak będziesz miał sprzęt to można pomyśleć o wyborze technologii , BTS-a i anteny na odpowiednie pasmo. To HSPA+DC na UMTS2100 kusi ale trzeba przetestować dokładnie. Jak widać konsultanci nadal naciągaja na CDMA :dobani: .
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DiilGang »

Ten tablet nie jest mi aż tak potrzebny, ale się nie obrażę jak go dorzucą :D .

Tak na marginesie CDMA to dobra technologia, ale Orange nie powinno ją dawać każdemu, tylko tym, którzy nie mają innej możliwości Internetu .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

W biznesie nie ma sentymentów. Liczy się sprzedaż, wyniki finansowe. Problem obciążenia sieci dotyczy nie tylko taryf data, także głosowych. Lepiej nie będzie, siec nie jest z gumy i ma określoną pojemność. Ostatnio weszła jeszcze moda na smartfony i pakiety internetowe, operatorzy ostro je promują. Efekt łatwy do przewidzenia. Oby nie było tak jak z CDMA.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

matek451, częstotliwość faktycznie nie jest z gumy, ale na zwiększenie pojemności sieci jest bardzo proste - trzeba zagęścić sieć.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: krystianb »

ja.michal pisze:ale na zwiększenie pojemności sieci jest bardzo proste - trzeba zagęścić sieć.
Niestety, wcdma korzysta na wszystkich stacjach z tych samych nośnych, nie da się zagęszczać w nieskończoność, problemem są zakłócenia na sąsiednich stacjach.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

Tilt skręcasz. Jakby był to taki problem to technologia byłaby niestosowana.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Wszystko OK tylko Orange CDMA ma już głęboko w poważaniu i na pewno nie zainwestuje w tą technologię. Teraz rozwija NetWorks i później LTE. Użytkownicy CDMA zostaja sami ze swymi problemami. Zauważcie ilu zgłasza na forach problemy z działaniem CDMA.
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DiilGang »

Byłem w Orange, będę chyba wypowiadał umowę jak DUK nie da takiej oferty jak bym chciał . Konsultant powiedział, że na rabat na Free Net nie ma co liczyć . Spróbuję wywalczyć 50 % rabatu na abonament .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Wypowiedzenie umowy to podstawa do negocjacji z DUK. Jeśli nie są skorzy do negocjacji to lepiej wziąć nowy abonament FreeNet zamiast męczyć się na CDMA.
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DiilGang »

Nie będę siedział na CDMA . W salonie powiedziano mi, że mogę już wypowiedzieć umowę bez konsekwencji - czy to prawda ? I jaką mam szansę na uzyskanie tych 40 - 50 % rabatu? Od razu dostałbym tablet .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Umowę możesz wypowiedzieć bez konsekwencji z zaznaczeniem , że z końcem jej trwania. Jednocześnie zaznacz, że chcesz migrować na FeeNet. Zobaczysz co powiedzą i zaproponują.
fulo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2010-05-14, 12:28
Lokalizacja: VPN

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: fulo »

Mnie też czeka migracja do FreeNet i jestem ciekaw ile kosztował by modem Huawei B593S-22 przy opcji na dwa lata, aktualnie mam Free 59. Zauważyłem na forum że z CDMA trzeba uciekać, troche w tym racji. Niedaleko mnie jest nadajnik Orange jedyny między dwoma miastami oraz T-mobile jeszcze bliżej i mam nadzieje że będzie chociaż U900 na jakimś, bo jeszcze Networks do mnie nie dotarło :dobani: .
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DiilGang »

@matek451

Pod jakim numerem mogę przedłużyć umowę/przedstawić swoją propozycję ?
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Byłeś w salonie to trzeba było złożyć wypowiedzenie z zaznaczeniem, ze z końcem upływu terminu umowy. Z reguły konsultant łączy cię z działem utrzymania i prowadzisz negocjacje.
Drawiec23
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2011-09-17, 14:37
Lokalizacja: Białobrzegi

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Drawiec23 »

Witam wszystkich. 20 marca kończy mi się umowa na OFP. Czy mogę już ją przedłużyć i dalej korzystać z CDMA, chociaż jak przeglądam tematy na forum to raczej nie warto w tym zostawać czy też lepiej przejść na freenet i 3G w ramach networks? Pytanie tez czy mam szanse na dobry zasięg. Proszę o jakieś porady. Mieszkam w miejscowości Białobrzegi woj. Podkarpackie a dokładniej zaznaczyłem na mapce: http://scr.hu/192/t3xa1
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Masz zasięg NetWorks na UMTS900 z Głuchowa. Spróbuj migrować na FreeNet.
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: piori »

Orientuje się ktoś, czy karta "nano SIM 3G" dostarczana z Orange Free Net obsługuje także CDMA? Mam taką kartę oraz router Axesstel MV610 przed sobą, ale nie mam adaptera do tej karty i nie mam jak sprawdzić...
Drawiec23
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2011-09-17, 14:37
Lokalizacja: Białobrzegi

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Drawiec23 »

Tylko czy obejdzie się bez anteny? W linii prostej to około 9 km.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Kupisz ATK-20 i powinno działać.
Drawiec23
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2011-09-17, 14:37
Lokalizacja: Białobrzegi

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Drawiec23 »

Czy takie przykładowe połączenie byłoby dobre?: http://www.cybertech.com.pl/p90,antena- ... fme-z.html + http://www.dipol.com.pl/router_3g_tp-li ... _N2957.htm + któryś z modemów z oferty orange bądz też sam router z orange?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Antena Ok.Do tego konektor do modemu, który weźmiesz z Orange. Polecam E-3276. Modem MR-3420v2. do tego jak najbardziej, tylko kupisz za ok.130zł. Ewentualnie któryś z routerów z Orange z LTE. Jak brać ze sprzętem to dobrym.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DejaVu »

Witam! mam takie malutkie pytanko dotyczące internetu ;) czy np. warto zrezygnować z CDMA na rzecz 3G ? Przez 3lata miałem CDMA Orange , które na początku było ok' a potem już nie :roll: przeszedłem więc do Plusa i tu jest o wiele lepiej , w styczniu właśnie skończy mi się 2 letnia już umowa , i zastanawiam się czy pozostać dalej przy CDMA które działa dobrze , chociaż ostatnio coś czasami zdarzają się parominutowe przerwy :( nie wiem może coś ''kombinują'' na BTSach? Mam również 3G Orange , wewnątrz budynku nawet jest zasięg ;) czasem jako modem wykorzystuję telefon Samsung Solid B2710 ale jest to bardzo ''kapryśny'' telefon i czasem nie łączy się (taryfa orange free na kartę) zastanawiam się czy nie kupić jakiś modem USB z wejściem antenowym - mam antenę od Huawei E122(w modemie zepsute wejście anteny) Czy warto iść w kierunku 3G ?
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Orange Ekspert »

W przypadku oferty Orange Free Net można swobodnie korzystać z wszystkich oferowanych technologii. Wystarczy mieć kartę SIM dualną, odpowiednie urządzenie i przebywać w zasięgu danej technologii. Tworzymy Networks, dzięki czemu w wielu miejscach pojawia się 3G (nawet w mniejszych miejscowościach). Wystartowaliśmy również z technologią UMTS 900 (mniejsze miasta i miejscowości). Uruchomiliśmy w wersji testowej LTE (głownie większe aglomeracje miejskie). Technologia CDMA nadal jest dostępna i skierowana dla osób, które nie mogą korzystać w swojej lokalizacji z technologii 3G.

@ DejaVu

Ten model niestety nie posiada technologii HSDPA, przez co ciężko wykorzystać w pełni zasięg 3G. Warto przetestować działanie internetu na modemie albo telefonie, który obsługuje technologię HSDPA.

Pozdrawiam
Tomek
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DejaVu »

Orange Ekspert pisze:Warto przetestować działanie internetu na modemie albo telefonie, który obsługuje technologię HSDPA.
Samsung Solid w ustawieniach UMTS ma 900/2100 ale nie wiem z jakiego BTS łapię sygnał , najbliższe są ok.10km od miejsca gdzie mieszkam .Z CDMA Orange korzystałem przez 3lata puki dało się z tego jeszcze korzystać :facepalm: Drugi rok korzystam z Plusa , który ostatnio ma czasem jakieś przerwy :zdziwko: Obrazek dawno nie grałem online ,ale ping zawsze miałem max.do 130m/s Zastanawia mnie właśnie to czy 3G było by lepsze ,w styczniu kończy mi się umowa ,więc rozglądam się , może czas na zmiany?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Podaj lokalizację , w której chcesz chcesz korzystać z 3G w Orange? Sprawdzę zasięg, BTS i technologię.
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Piotrek24 »

DejaVu a skąd jesteś? LAC i CID, które Ci pokazuje TNI pasują do NodeB UMTS 900 NetWorks
z Prostek, Warmińsko- Mazurskie, ale za to sobie nie dam głowy urwać :)
ODPOWIEDZ