[OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jorgensen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-07-31, 09:13
Lokalizacja: opolskie

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: jorgensen »

Witam.Wypowiedziana umowa kończy mi się w niedzielę.Czy może ktoś sie orientuje,czy DUK pracuje w soboty i niedziele i od kiedy liczy się nowa umowa,czy od momentu wynegocjowania nowej umowy,czy też od momentu podpisania nowej umowy którą przywozi jak domniemywam kurier?
Duriel
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2010-07-10, 23:37
Lokalizacja: ryry

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Duriel »

RTbingo pisze:Witam, oferta w orange FreeNet 49GB za 17,98 już nie aktualna od czerwca tak mi powiedział gość z DUK (nie ma już rabatu 80%) max co można mieć to 50% rabatu czyli jak dla mnie 49GB za 44,95zł.
Jeśli zależy mi na dużym pakiecie danych to czy ta oferta jest sensowna według Was?
Aktualnie płacę 58zł za 14gb + szczęsliwe godziny 0:00-08-00 za free.
RTbingo
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2014-06-14, 12:54
Lokalizacja: Karszewo

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: RTbingo »

jorgensen, DUK pracuje w soboty i niedziele sam do nich dzwoniłem w te dni (najlepiej rano bo nie trzeba czekać pół godziny na przekierowanie) a co do umowy to chyba od dostarczenia aneksów przez kuriera (masz od tego czasu 10 dni na odstąpienie).
Duriel, wg mnie jeżeli Ci zależy na GB to chyba wyższego transferu za tą cenę nie znajdziesz chociaż niecały miesiąc temu 49GB było za niecałe 18zł ale to już wycofali (przynajmniej mi tak mówiono)
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Throu »

A nie dowiadywaliście się może co da się wytargać przy umowie na 1 rok? Nie za bardzo uśmiecha mi się 2 letni cyrograf bo znając życie w połowie trwania umowy odświeżą ofertę i wypuszczą lepsze/tańsze (od tego co teraz daje DUK) pakiety dla wszystkich, nie wspominając już o propozycjach przedłużeniowych...
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: zurek »

A jaka jest kara za zerwanie umowy bez sprzętu?
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: wojteks »

zurek pisze: jaka jest kara za zerwanie umowy bez sprzętu?
Przeczytaj w umowie.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: zurek »

Ja mam umowę ze sprzętem... Więc nie wiem jak jest w przypadku umowy bez sprzętu...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
Duriel
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2010-07-10, 23:37
Lokalizacja: ryry

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Duriel »

Byłem dziś zorientować się jaką oferte zaoferuje mi sprzedawca w Orange. Zaproponował mi 70gb za 45zł bez modemu, szczęsliwe godziny zostają darmowe. Zapytałem go o konsultacje z DUK, powiedział, że jest możliwe wynegocjowanie lepszej oferty z modemem. Czy w takiej sytuacji mogę wybrać dowolny modem z oferty Orange? Zastanawiam się nad modemem huawei b683. Na stronie Orange jest dostępny, czy dam radę wynegocjować ofertę 70gb z tym modemem, lub ewentualnie niższy rachunek? ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

Duriel, jeśli jest możliwa taka opcja jak piszesz to również jest ok. Z Orange Open wychodzi bardzo ładnie.
Duriel
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2010-07-10, 23:37
Lokalizacja: ryry

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Duriel »

Byłem dziś podpisać nową umowę i niestety oferta 70gb za 45zł nie była dostępna za taką cenę. Duk zaproponował mi 36gb za 30zł bez modemu + szczęsliwe godziny za 3zł więc wybrałem tą.
RTbingo
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2014-06-14, 12:54
Lokalizacja: Karszewo

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: RTbingo »

Ja zadzwonię do nich w piątek i wezmę chyba tą ofertę 28GB za 24,95 na 2 lata bez sprzętu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

@Duriel czyli dali ci 50% rabatu na abonament ale tylko +20% większy limit, szkoda , że nie +40% czyli 42GB. To ponoć teraz max. @RTbingo właśnie u ciebie jest ten max. czyli rabat 50% +40% do 20GB czyli 28GB za 24,95.Jeśli dokładają 40% do 20GB to zaproponuj im taki bonus do 30GB czyli 42GB za 29,95 , chyba warto doożyć 5 zł i mieć za to 14GB więcej :) .
RTbingo
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2014-06-14, 12:54
Lokalizacja: Karszewo

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: RTbingo »

Dzwoniłem do nich o ofke 28GB za 24,95zł to mówią, że nie maja tej oferty w systemie no paranoja i proponują mi 49GB za 44,95zł, i za 24,95zł 14 GB oraz za 29,95zł20GB (rozmowa z konsultantem DUK) kazdy gada co innego wiec biorę jeszcze dzisiaj ta oferte za 44,95 puki jeszcze jest bo pewnie jutro jej nie będzie.
edzia2392
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2012-08-20, 21:17
Lokalizacja: warszawa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: edzia2392 »

ja otrzymałam ofertę za 41,93 zl plus 3 zl za szczęśliwe godziny 36gb plus router axestel mvh 650 za 25 zl
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Throu »

Przedłużałem kilka dni temu FreeNet, po wielu przemyśleniach zdecydowałem się w końcu na 24GB/49,90 w opcji ze sprzętem ZTEMF63, tablet FunTab8 i pendrive 16GB (wszystko razem za 2 zł) + darmowe Szczęśliwe Godziny przez całą umowę, umowa na 2 lata. Szału nie robi, ale w DUK nie ma już nic sensownego co rzucałoby na kolana. Limit ok. 20-25 GB mi w zupełności wystarcza, sprzęt pójdzie i tak na handel bo jest mi niepotrzebny. Generalnie jestem zadowolony, na ten moment nic lepszego dla siebie bym nie utargał.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

<font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> tą ofertę 24GB za 49,90?na dodatek z tym złomem.Mogłeś chociaż uzyskać rabat 30% jak poprzedniczka czyli płacić 34,93.Lekką ręką oddałeś ok.300 zł.Wbrew pozorom nie łatwo sprzedać MF63 z Orange i ten ich tablecik. Całość właśnie za 300 zł jak ktoś się trafi.Mogłeś mieć z DUK bez targów 28GB( 20+8GB) za 34,93+ 2,99 za nocki bez limitu i porządny modem MiFi z LTE E-5776 za 59 zł. Tego sprzedać za 300 zł jest łatwo.Ale jak jesteś zadowolony to fajnie, twoja sprawa i kasa.
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Throu »

matek451 pisze:Mogłeś chociaż uzyskać rabat 30% jak poprzedniczka czyli płacić 34,93
Nie mogłem. Na przestrzeni ostatnich 2 miesięcy kontaktowałem się z DUK około 10 razy i osobiście i przez pracownika z salonu, upustu żadnego dać nie chcieli - ponoć z uwagi na zbyt krótki staż na negocjowanym numerze (u mnie było to rok czasu, a żeby mieć te -30% do abo potrzeba podobno minimum 18 miesięcy). Nie łyknąłem pierwszej lepszej oferty z brzegu, po prostu nic lepszego mimo podejmowanych prób nie miałem szans uzyskać.
matek451 pisze:porządny modem MiFi z LTE E-5776 za 59 zł
Tylko czy ten modem jest w ogóle nadal dystrybuowany przez Orange? Na stronie owszem widnieje, ale od kilku dobrych miesięcy z adnotacją "chwilowy brak w sklepie internetowym", w DUK również każdorazowe pytanie o E5776 kończyło się stwierdzeniem "aktualnie brak tego sprzętu na magazynie"
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

No to faktycznie lipa.Swoją drogą Orange ze swoją ofertą w ciągu kilku m-cy spadł daleko,teraz może konkurować z T-Mobile pod tym względem , dostępnością i cenami sprzętu. E-5776 już nie wróci bo to model sprzed dwóch lat.Ale w ofercie pojawił się Orange AirBox, nowy router MiFi, jakiś produkt Huawei, sygnowany Orange. Obsługuje wszystkie technologie, podobny do E-5372 http://assistance.orange.fr/le-domino-4 ... 2-7199.php
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Throu »

matek451 pisze:w ofercie pojawił się Orange AirBox, nowy router MiFi, jakiś produkt Huawei, sygnowany Orange
No całkiem ciekawie zapowiada się ten router, szkoda, że nie pojawił się kilka dni wcześniej bo zastanowiłbym się poważnie nad jego <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> i to nawet nie na handel a do własnego użytku. Obsługa wszystkich technologii to spory plus, ciekawe jak w praktyce się ten router sprawuje. Trzeba poczekać aż pójdzie w ruch i pojawią się jakieś sensowne testy i opinie na jego temat.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

Throu pisze:ponoć z uwagi na zbyt krótki staż na negocjowanym numerze (u mnie było to rok czasu, a żeby mieć te -30% do abo potrzeba podobno minimum 18 miesięcy)
To ciekawe bo umowę miałem na 6 miesięcy, fakt, że 35 GB, ale dali rabat 30% też na opcję 35 GB na rok ze sprzętem za 1 zł (Huawei E3276). Za noce bez limitu muszę dopłacać 2,99 zł.
MickeyF
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2014-05-28, 23:33
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: MickeyF »

Witam.
Wysłałem wypowiedzenie do Orange. Dziś dostałem potwierdzenie SMSem że doszło. Pomyślałem że zadzwonię do DUK. Niestety tam pani powiedziała że nie mogę zmienić technologii Internetu. Zaproponowała mi 8GB (Aktualnie mam 10GB) za 44zł w CDMA albo utrzymanie rezygnacji i <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> nowej oferty jako nowy klient. Czy miała rację że nie mogę przejść na FreeNet? Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DiilGang »

Umowa na firmę czy jako indywidualny ?
Jeśli indywidualny - to polecam się przejść do salonu Orange i poprosić o kontakt z działem przedłużeniowym . Wspomnieć też oczywiście o wypowiedzeniu .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
MickeyF
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2014-05-28, 23:33
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: MickeyF »

Oferta na firmę.
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DiilGang »

Niestety, z oferty CDMA na firmę nie można zmigrować na 3G. Z własnego doświadczenia, koledze też kończyła się umowa z CDMA i nie mógł przejść. Wypowiedzenie nie pomogło. Podsumowując <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> 35 GB za 45 zł jako indywidualny .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
MickeyF
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2014-05-28, 23:33
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: MickeyF »

Może to dziwne ale na stronie Orange mogę przedłużyć umowę i <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> router LTE. W warunkach umowy jest taki zapis "Zmiana numeru CDMA na BEWA (prop)" Ktoś wie o co tu chodzi? ;D
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DiilGang »

To zadzwoń na infolinie i się dowiedz. Nie orientuje się w ofertach biznesowych .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
em1L
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2009-01-21, 21:25
Lokalizacja: Dzierzgoń

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: em1L »

Witam,
Czy podczas przedłużenia umowy w salonie mogę dostać ofertę, która występuje w czasie przedłużania przez internet? Interesuje mnie opcja za te 89,90 z modemem, czyli 35 GB +14 GB i darmowe Szczęśliwe Godziny.

Pytam o to, bo już 3 razy próbowałem przedłużać przez Orange Online, ale ciągle mi odrzucają, do końca bieżącej umowy mam 3 miesiące.

Pozdrawiam

Emil
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DiilGang »

Witam,
Czy podczas przedłużenia umowy w salonie mogę dostać ofertę, która występuje w czasie przedłużania przez internet? Interesuje mnie opcja za te 89,90 z modemem, czyli 35 GB +14 GB i darmowe Szczęśliwe Godziny.
Pewnie, ale najlepiej poczekaj do końca umowy i wypowiedz umowę. Dostaniesz rabat na abonament. Ja tą ofertę za 89,90 mam za ok.66 zł ze Szczęśliwymi Godzinami i sprzętem.
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
em1L
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2009-01-21, 21:25
Lokalizacja: Dzierzgoń

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: em1L »

Cena nie robi mi różnicy, bo i tak dokładam tylko połowę, chodziło mi o to, czy w salonie mogą dać mi to samo co przez internet.
Musze zmienić sobie taryfę, bo na tym CDMA nie idzie wytrzymać z limitem 13 GB i prędkością góra 3 mbps, gdzie po hspa mam przy słabym zasięgu 4mbps.
Jutro podjade do salonu i załatwie wszystko sobie.

Dzięki i pozdrawiam.

Emil
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DiilGang »

Ale jednak lepiej mniej płacić. Ze sprzętu wybierz Huawei B-593-s22 .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
ODPOWIEDZ