[OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
HariMata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2010-11-13, 22:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie/Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: HariMata »

ja.michal pisze:HariMata, nawet prędkości jakie osiągasz świadczą o 2100 MHz.
Masz rację. Nie pisałem tego, bo kolega pytał jak robię, że łączę się akurat na częstotliwości 2100.
brzeszczot
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2009-06-15, 20:03
Lokalizacja: Szczepanów

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: brzeszczot »

Panowie odpowiedzcie mi proszę na nastepujące pytanie:

Jak myślicie czy mając jedną kreskę na LTE (PLAY) po zakupie odpowiedniej anteny da radę osiągnąć dobry stabilny sygnał?

Warto spróbować?

Bo jeśli tak trzeba kupić dwie anteny. Jedną na 3G drugą na LTE.

Nie ma zmiłuj...
Kamil444
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2012-12-28, 19:08
Lokalizacja: Mierżączka

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Kamil444 »

czy po przejściu z cdma freedom pro na free net na umts antena z cdma do wyrzucenia
i kupno nowej z zakresem umts
modem mvh 650, i jeszcze jedno kiedy aktywują nową kartę sim czy trzeba czekać do dnia
okresu rozliczeniowego
andy33
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2013-02-02, 20:38
Lokalizacja: szprotawa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: andy33 »

Panowie, w styczniu kończy mi się umowa o internet CDMA i nie wiem co dalej robić czy zostać w tym czy wybrać coś innego? Moja miejscowość to DZIKOWICE, 67-300 Szprotawa, woj. Lubuskie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

andy33, jakieś 2,5 km od siebie masz 3G 900 MHz. Powinno być realnie koło 6 Mb/s. Jak masz telefon z 3G 900/2100 i może nawet z LTE to sprawdź jak będzie to wyglądać na kartach SIM różnych operatorów. Zasięg T-Mobile i Orange będzie tożsamy (dla 3G 900 i LTE 1800) więc wystarczy karta jednego z nich.
HariMata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2010-11-13, 22:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie/Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: HariMata »

Nie widzę na mapie, w promieniu 2,5 km od Dzikowic, żadnego BTS, ale do BTS NetWorks! w Szprotawie jest niecałe 5 km Ja wyciągam przy pomocy anteny Cybertecha 17 dB do 20 Mb/s (w nocy), a dystans jest trochę ponad 6 km. Po zakupie tej anteny mile się rozczarowałem, bo wcześniej wcale nie miałem sygnału na 2100 mHz i miałem obawy, czy zakup tej anteny, to nie są zmarnowane pieniądze, tym bardziej, ze zakupiłem ją na Allegro z drugiej ręki, (chociaż w bardzo atrakcyjnej cenie).
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

HariMata, przełącz mapkę na wykaz UKE. NetWorks! to wszystkie stacje bazowe T-Mobile i Orange. Część stacji widnieje jako jedna spółka, część jako druga. Dla klienta nie ma to znaczenia, lokalizacje w praktyce są wspólne.

Co do anten to również mam pozytywne doświadczenia z Cybertechem 17. Również tanio udało mi się dorwać, praktycznie tylko raz zamontowany panel na próbę, od jednej osoby z forum. Prędkości wieczorami są właśnie w okolicy 20 Mb/s, upload się poprawił do okolicy 4-5 Mb/s.
andy33
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2013-02-02, 20:38
Lokalizacja: szprotawa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: andy33 »

Jestem po dłuższej przerwie i sprawa z zasięgiem wygląda tak:

PLUS- siła sygnału od -95dBm do -111dBm EDGE (sygnał w miarę stabilny) a UMTS łapie bardzo rzadko siła 111dBm

ORANGE- sygnał od -97dBm do -107dBm HSDPA (sygnał stabilny)

Nie sprawdzałem jeszcze Playa to nie wiem a o LTE w mojej miejscowości mogę tylko pomarzyć :(
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Zacznijmy od tego na jakim sprzęcie wykonany test i wewnątrz czy poza domem? W Szprotawie znajdują się BTS-y wszystkich operatorów, potrzebny odpowiedni modem/router i antena na wybrane pasmo. Z LTE działają BTS-Y LTE1800Mobylandu( Plus i CP) oraz Play.Przy odległości 5-6 km od BTS-a można próbować się z nimi połączyć.
andy33
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2013-02-02, 20:38
Lokalizacja: szprotawa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: andy33 »

Test był wykonany w domu Telefonem Sony Xperia Tipo, jeśli chodzi o testy na zewnątrz to w Plusie wygląda to podobnie jak w domu ale w Orange o tyle jest dziwnie, że na zewnątrz sygnał jest dużo słabszy jak w domu, nie schodzi poniżej -105dBm HSDPA(zaledwie jedna kreska). A z LTE to to nie ma szans, byłem się pytać w salonach CP, Plus i Play i powiedzieli że niestety w Dzikowicach brak zasięgu (niestety dookoła lasy), znajoma ma niby LTE z CP i mieszka 3,5km od Szprotawy a net chodzi tak jak by był w GPRS :(
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

W twojej lokalizacji korzystanie z jakiegokolwiek operatora wymaga zastosowania anteny zew. na wybrane pasmo.Najlepszy zasięg uzyskasz w 3G na UMTS900. W Play BTS UMTS900 masz w Szprotawie,Rolna 2. BTS NetWorks UMTS900 ul. Szpitalna, Szprotawa. z niego masz zasięg w Orange i T-Mobile. Na koniec Plus/CP zasięg z BTS-a UMTS900 Aero2 przy Kożuchowskiej 4. Do korzystania z nich potrzebna antena na 900MHz. Jeśli chodzi o LTE to Plus/CP korzysta z BTS-a LTE1800Mobylandu przy Odrodzenia 32. Play LTE1800 z Rolnej2. Można próbować korzystać z LTE obydwu operatorów na antenie Dual LTE 1800MHz. Po drodze około 1 km lasu. Trzeba zrobić testy, z odległości 6 km w tych warunkach jest szansa na LTE w Dzikowicach. Tylko nie pisz o tych konsultacjach z "fachowcami" z salonów bo żal to czytać. To ostatnie osoby, które można pytać w tej sprawie. Podobnie jak znajoma nie mają oni pojęcia o internecie mobilnym. Z odległości 3,5 km od Szprotawy przy zastosowaniu odpowiedniej anteny spokojnie można korzystać z LTE.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: adixm »

andy33 pisze:znajoma ma niby LTE z CP i mieszka 3,5km od Szprotawy a net chodzi tak jak by był w GPRS :(
Poniewaz te limity podstawowe podane w ofercie Power LTE nalezy traktowac jako koncowe, po przekroczeniu np. podstawowego limitu 35GB dostaniesz kolejno lejki np. do 10Mb/s 5Mb/s az do 0,5Mb/s. Przy 80GB to prawie każdy ma już lejek 0,5Mb/s. Wiec z tego wszystkiego najlepiej zaatakowac z antena zewnetrzną LTE PLAYa, a w nastepnej kolejnosci przedluzyc umowe z Orange - moze tak sadze że sa szanse na to w przyszlosci Orange będzie tam mialo LTE bo juz slyszalem o planach NetWorks! na powazne rozbudowe LTE. Radze nie brać oferty Plusa/CP, chyba że lubisz adrenaline i pisanie reklamacji do operatora, zreszta chetnych na cesje na pewno nie bedzie brakowalo bo jest mnostwo niezadowolonych klientow tych dwoch firm.
Pioter_142
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-11-03, 18:27
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Pioter_142 »

Witam wszystkich!!!

Potrzebuję również pomocy w sprawie migracji do orange free-net. A mianowicie mieszkam w województwie lubelskim miejscowość Gdeszyn (teoretycznie jestem w zasięgu 3G przeglądając tą ogólną mapę orange). Obecnie korzystam z CDMA router axesstel MV610vr Orange Freedom. W tym miesiącu kończy mi się umowa dokładnie 23 listopad. Konsultanci wydzwaniają do mnie proponując mi migrację do orange freenet, umowa 2 letnia, abonament za 49zl z groszami, 24 giga miesięcznie, modem orange Airbox za 1zł lub huawei 5251s również za 1zł, choć był też taki co zaproponował mi Axesstell MVH650 za 99zł, ale ten to już chyba nie jest wart zachodu. Mam teraz dylemat, który modem wybrać aby to chodziło lepiej, niż dotychczas. Nie wiem jak u mnie sprawdzi się technologia 3G na tych nowych modemach, a też nie chcę za bardzo inwestować w anteny zewnętrzne. Jak myślicie, który lepiej wybrać, aby śmigało lepiej, niż CDMA na MV610vr. Dodam, że teren jest pagórkowaty i między mną a nadajnikiem jest las i pewna odległość. Proszę o pomoc.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Zacznij od złożenia wypowiedzenia obecnej umowy, propozycje które dostajesz są słabe. Lepsze możesz otrzymać tylko z DUK Orange. Te 24GB to za około 35 zł (rabat 30 % z 49,90). W umowie bez sprzętu możesz mieć 42GB za 29,95 lub 28GB za 24,95. Do tego noce 0-8 bez limitu za 2,99 zł. Ze sprzętu zaproponowane routery to MIFi czyli mobilne, nie polecane do zastosowań domowych. AirBox z nich lepszy, obsługuje LTE. Jedyny sensowny w ofercie, który można brać to ZTE MF-283+ za 39 zł w abonamencie 36GB za 41,93 zł.Jeśli chcesz mieć nielimitowany internet na 3G lub LTE to warto pomyśleć o migracji do Play. warto brać u nich jedynie ofertę bez sprzętu a ten kupić samemu. Jeśli chodzi o zasięg to w twojej lokalizacji bez anteny zew. nie masz szans na 3G/LTE u żadnego operatora.Odległości od BTS-ów 7-10 km to nawet na UMTS900 za daleko.
Pioter_142
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-11-03, 18:27
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Pioter_142 »

Dziękuję za odpowiedź, sprawdziłem ten modem ZTE MF-283+ i wygląda ciekawie, gdyż ma wyjście na dwie anteny zewnętrzne. U mnie niestety tylko nadajnik obsługuje CDMA 450, GSM 900 i UMTS 900, także tutaj na chwilę obecną pozostaje UMTS 900. Tak zapytam jaką antenę muszę kupić zewnętrzną i ile kosztuje do tego modemu ZTE MF-283+. Czy jak do końca umowy zostało 2 tygodnie to mogę ją wypowiedzieć bez poniesienia kosztów, gdyż spotkałem się z opinią, iż należy to zrobić miesiąc przed zakończeniem.
Kamil444
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2012-12-28, 19:08
Lokalizacja: Mierżączka

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Kamil444 »

problem po przejściu z freedom pro na free net,otóż okres rozliczeniowy mam 6 list
a już 4 list dezaktywowali starą kartę ruim, na nowym mv 650 i nowej karcie nie da sie za nic połączyć pojawia się sygnał sieć conect i zaraz gasną wrzystkie trzy lampki i tak wkółko
na orange online niby się zmienił numer z cdma na inny ale nie da nić sprawdzić bo wyskakuje Orange On-line nie jest dostępny dla Twojego planu taryfowego.
co jest?
andy33
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2013-02-02, 20:38
Lokalizacja: szprotawa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: andy33 »

Dzięki za wszystkie rady ale chyba dalej zostanę przy CDMA to obecnie chyba najlepsze rozwiązanie dla mnie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

andy33, jeżeli zlikwidują CDMA450 to najpewniej pojawi się LTE450.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Twój wybór. Jeśli zadowala cię internet niewiele szybszy lub równy darmowemu BDI od Aero2 to płać za niego i korzystaj. Masz pełen wybór na 3G i dwóch operatorów LTE a chcesz korzystać z technologii , która kończy żywot . Swoją drogą masz 9 km do BTS-a CDMA450 Orange w Szprotawce( pozwolenie do17.12. 2016) korzystasz z anteny na 450MHz, jakie masz osiągi? Zanim pojawi się LTE450 upynie trochę czasu. Orange nic nie musi, wszak ma tam zasięg 3G na UMTS900 NetWorks. Z myśla o takich lokalizacjach i o zastąpieniu CDMA450 wszak ja budowała z T-Mobile.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: zurek »

andy33 pisze:Dzięki za wszystkie rady ale chyba dalej zostanę przy CDMA to obecnie chyba najlepsze rozwiązanie dla mnie.

Robisz poważny błąd... Masz zasięg 3G i LTE a chcesz korzystać z CDMA? Takich klientów operatorzy sobie cenią najlepiej...Mało wymagających i dobrze dojonych za przestarzałą usługę...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Jeszcze przy przedłużeniu kolejny złom mu sprzedadzą. Na siłę wciskają MVH650, zachwalając jaki to super router( 3G +CDMA).
andy33
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2013-02-02, 20:38
Lokalizacja: szprotawa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: andy33 »

matek451 pisze:Twój wybór. Jeśli zadowala cię internet niewiele szybszy lub równy darmowemu BDI od Aero2 to płać za niego i korzystaj. Masz pełen wybór na 3G i dwóch operatorów LTE a chcesz korzystać z technologii , która kończy żywot . Swoją drogą masz 9 km do BTS-a CDMA450 Orange w Szprotawce( pozwolenie do17.12. 2016) korzystasz z anteny na 450MHz, jakie masz osiągi? Zanim pojawi się LTE450 upynie trochę czasu. Orange nic nie musi, wszak ma tam zasięg 3G na UMTS900 NetWorks. Z myśla o takich lokalizacjach i o zastąpieniu CDMA450 wszak ja budowała z T-Mobile.
Jakie mam osiągi? Różne, zależne od pory roku i dnia ale przeważnie Download jest ok. 2-3 Mb/s .

Obrazek
agniesia2569
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-11-27, 13:32
Lokalizacja: Przyrowa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: agniesia2569 »

to może i mi pomożecie :) mam neta w orange freedom pro, kończy mi się umowa i przestawioną mi ofertę przejścia na free net 24gb za 49,90, korzystam z modemu MV610 z mapek na str orange wynika, że nie mam co marzyć o necie 3G lte :/ te mapki są często aktualizowane? Jest jakaś szansa, że i w takich małych wsiach będzie kiedyś normalny zasięg?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Podaj lokalizację, sieć Orange zmodernizowana w ramach NetWorks więc prawdopodobnie masz zasięg 3G w Orange. Oferta słaba, składaj wypowiedzenie. Trzeba sprawdzić też innych operatorów.
agniesia2569
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-11-27, 13:32
Lokalizacja: Przyrowa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: agniesia2569 »

matek451 pisze:Podaj lokalizację, sieć Orange zmodernizowana w ramach NetWorks więc prawdopodobnie masz zasięg 3G w Orange. Oferta słaba, składaj wypowiedzenie. Trzeba sprawdzić też innych operatorów.
Przyrowa powiat Ciechanowski, do tego proponują tablet samsung za 39zł
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Jaki to tablet za 39 zł.? pewnie TAB 4.7,oni po prostu ściemniają obecnie maja takie pustki w magazynach, że proponują co mogą a nie posiadają nawet modemów LTE o routerach nie wspomnę. Dno i metr mułu. W swojej lokalizacji masz zasięg 3G Orange i potrzebujesz routera z UMTS900 a nie tablecika. Zasięg u ciebie zapewnia sieć NetWorks. Najbliższe BTS-y to UMTS900 Ojrzeń lub Wola Młocka i Sochocin. w Woli i Sochocinie działa też UMTS2100 z HSPA+DC. Do korzystania z UMTS900 potrzebny modem/ router z jego obsługa i antena zew. kierunkowa na 900Mhz. Jedynym godnym polecenia w Orange jest teraz router ZTE MF283+. Jeśli go nie maja to nie bierz czasami MVH-650( złom) . Druga sprawa to złożenie wypowiedzenia w salonie i telefoniczne negocjacje z DUK Orange. do wywalczenia większy o 20-40% limit i rabat na abonament w wysokości 30%. czyli za 35 zł dostajesz 24-28GB lub za 41,97 masz 36-42GB. Do tego MF283+ za 69 lub 39 zł. Jak go nie mają to bierz ofertę bez sprzętu z rabatem 50% i limitem 8 20-40%. Jak nie to niech spadają. Masz zasięg3G i LTE w Play. U tego operatora internet bez limitu jest na 3G i LTE. W ofercie bez sprzętu możesz mieć za 29,99 30GB+ noce 0-8 bez limitu. Umowa na 18m-cy z tego pierwsze 6 masz no limit też w dzień. Sprzęt kupisz sama. Możesz też mieć za średnio 45 zł ofertę bez limitu na dwa lata bez sprzętu. Zasięg w Play zapewnia BTS UMTs900, UMTS2100 i LTE1800 z Sochocina. Potrzebujesz routera/ modemu z LTE np. B-593s-22. Koszt około 400 zł. do tego antena DUAL LTE na 1800MHz. Osobiście wybrałbym LTE w Play.
Ostatnio zmieniony 2014-11-27, 19:29 przez matek451, łącznie zmieniany 1 raz.
agniesia2569
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-11-27, 13:32
Lokalizacja: Przyrowa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: agniesia2569 »

dzięki muszę przeanalizować Twoją wiadomość na spokojnie :) a fakt, że mieszkam hm...na obrzeżach wiochy, tzn na początku, gdzie na mapkach jest dziura zasięgowa i sąsiad ma 5 metrowe choinki nie przeszkodzi w odbiorze?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Przy takich lokalizacjach jak twoja i odległościach od BTS-a konieczna jest antena zewnętrzna, kierunkowa na wybrane pasmo. W zależności od wyboru operatora i technologii będziesz potrzebowała konkretny model.Ale to później. Na razie zastanów się nad ofertami. No i składaj wypowiedzenie Freedom PRO. Bez tego nic nie ugrasz nie mówiąc o zmianie na Play.
Dantem
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-04-04, 15:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Dantem »

Czy Orange nadal oferuje 30% upustu po złożeniu rezygnacji? Umowa kończy mi się w lutym i oferuja mi tylko 20%. Warto brać ZTE 283+?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

Dantem, zapewne tak bo np. na abonamenty głosowe pojawiły się znów kupony -30% na Grouponie.
Rezygnację możesz zawsze wycofać więc jej złożeniem nic nie ryzykujesz.
ODPOWIEDZ