[OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Braymer
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2013-08-27, 21:50
Lokalizacja: mazowsze

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Braymer »

Ten rabat 50% na abonament i 40% więcej GB w umowie bez sprzętu (po wypowiedzeniu) to trzeba liczyć od podstawowej oferty ze strony z urządzeniem czy od tej bez sprzętu? :)
silwer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-12-18, 01:00
Lokalizacja: Kuziory gm Pysznica

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: silwer »

Witam

Mam internet z Orange Freedom Prom w technologi CDMA , w miejscu gdzie mieszkam (Kuziory gm. Pysznica) na mapie zasięgu Orange pokazuje że mam tylko 2G i 3G na zewnątrz budynku (telefon komórkowy Orange praktycznie nie ma zasięgu). Dostałem ofertę przejścia na Orange Free Net i router Airbox 4G.
Czy w takiej lokalizacji ma sens zmiana z technologi CDMA ? Czy czekać na modernizację sieci i lepszy zasięg w nowych technologiach?

Proszę o radę.
Pozdrawiam
Sylwek
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: adixm »

silwer pisze:Witam

Mam internet z Orange Freedom Prom w technologi CDMA , w miejscu gdzie mieszkam (Kuziory gm. Pysznica) na mapie zasięgu Orange pokazuje że mam tylko 2G i 3G na zewnątrz budynku (telefon komórkowy Orange praktycznie nie ma zasięgu). Dostałem ofertę przejścia na Orange Free Net i router Airbox 4G.
Czy w takiej lokalizacji ma sens zmiana z technologi CDMA ? Czy czekać na modernizację sieci i lepszy zasięg w nowych technologiach?

Proszę o radę.
Pozdrawiam
Sylwek
Jedyna rada to spróbować kupić antenę na LTE1800, router B593 i złapać sygnał Play +internet na kartę w Play, antenę musisz kierować w kierunku Pysznicy(chociaż ciężko to widzę, bo teren chyba zalesiony), w przeciwnym razie pozostaje zostać przy Orange, ewentualnie spróbuj złapać sygnał UMTS900 przy pomocy anteny kierunkowej na częstotliwość 900MHz a antenę kieruj na Kąty,powinno to lepiej działać niż CDMA.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Jaką ofertę ci zaproponowano z tym Airboxem i za ile? Składałeś wypowiedzenie? To konieczne jeśli chcesz dostać najlepszą ofertę z DUK, czyli rabat 30% na abonament i o 40% większy limit. Airbox to router mobilny, nie polecany do pracy stacjonarnej 24/7. Jedyny godny uwagi router w Orange to ZTE MF283+. Najbliższe BTS-y UMTS900 NetWorks, z których korzystasz w Orange to Kąty 52 lub Ździary. masz do nich około 7km i potrzebujesz anteny na 900MHz. osobiście jednak rezygnowałbym z Orange i tak jak radzi kolega korzystał z 3G w Play. Na razie z BTS-a UMTS900 Play w Stalowej Woli ale w Pysznicy Play ma pozwolenia na UMTS900 , UMTS2100 i LTE1800 więc jest szansa, że je wkrótce uruchomi. Do kiedy umowa w Orange? warto zrobić też testy Play.
agniesia2569
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-11-27, 13:32
Lokalizacja: Przyrowa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: agniesia2569 »

Matek zrobiłam tak jak pisałeś, złożyłam wypowiedzenie, DUK do mnie zadzwonił, wynegocjowałam router ten co polecałeś, za 39,92zł za 24GB, bez szału, ale się zgodziłam. Umowa kończy mi się 5.03, umówiłam się, że kurier ma być 2.03, że kartę nam aktywują około 14.03. Pomyślałam wszystko ładnie pięknie, zdążę go sprawdzić czy w ogóle u mnie zadziała. Kurier przyjechał 24.02, mama nieświadoma podpisała umowę, zapłaciła za router. Mamy przepisowe 14 dni na rezygnację, ale w tym momencie nie zdążymy nawet go sprawdzić, bo nam nie aktywują karty wciągu tych 14 dni. Zadzwoniłam do orange, przełączali mnie 4 razy i kazali odesłać umowę z routerem i zamówić jeszcze raz. Kpina...jasne jest, że nie zdążę załatwić tego wszystkiego do końca umowy, więc mi nie zaoferują tych warunków, które wynegocjowałam.
A żeby tego było mało, to już mi wyłączyli neta!
Poradź mi, co mam teraz zrobić?
Ostatnio zmieniony 2015-03-05, 19:20 przez agniesia2569, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Jak umowa kończy się 5.03 to czemu ci wyłączyli internet ? stara umowa nadal obowiązuje . Jeśli nowa umowa podpisana 24.02 to powinni aktywować nowa kartę dużo szybciej niż 14.03. Pisz reklamację i żądaj wywiązania się ze starej umowy do 5.03 oraz jak najszybszej aktywacji nowej karty. Nie ma sensu odsyłać sprzętu i anulować umowy , która cie satysfakcjonuje. W nowej umowie masz datę jej rozpoczęcia?
agniesia2569
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-11-27, 13:32
Lokalizacja: Przyrowa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: agniesia2569 »

Data nowej umowy mam 6.03, data podpisania 24.02.
W umowie mam zapisane, że jeśli odstąpię od umowy w ciągu 24 miesięcy to muszę ponieść karę w wysokości ponad 900zł ;/ jak teraz zrezygnuję (w ciągu 14dni) to chyba nie obowiązuję ta, kara?
Ostatnio zmieniony 2015-03-05, 19:18 przez agniesia2569, łącznie zmieniany 2 razy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Rozmowy nic nie dają, złóż reklamację na brak usługi, wszak do 5.03 masz ważną umowę. Żądaj rekompensaty i jej przywrócenia.
agniesia2569
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-11-27, 13:32
Lokalizacja: Przyrowa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: agniesia2569 »

Internet przywrócony :) jestem mało ogarnięta w tych sprawach, a nie poinformowali mnie, że po przyjeździe kuriera trzeba wymienić kartę w routerze.
Zdecydowaliśmy, że jednak zaryzykujemy i zostajemy w orange, kolega w niedzielę sprawdzał zasięg, włożył kartę tel.i coś tam łapało, mówił, że z anteną powinno być ok :) Mógłbyś nam doradzić jaką antenę wybrać? Mamy ten router zte mf283+
Ostatnio zmieniony 2015-03-05, 19:16 przez agniesia2569, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Możesz korzystać z UMTS900 NetWorks na HSPA+do 21,6Mb/s . Wtedy potrzebna antena na 900MHz http://www.dipol.com.pl/antena_gsm_10-e ... _A7017.htm Ustawiasz na Sochocin lub Ojrzeń. Jak chcesz skorzystać z UMTS2100 z HSPA+DC do 43,2Mb/s to musisz kupić antenę http://www.cybertech.com.pl/p84,antena- ... s2100.html kabel max. 10m. Antenę kierujesz na Sochocin.
agniesia2569
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-11-27, 13:32
Lokalizacja: Przyrowa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: agniesia2569 »

Dzięki :) a taka, żeby odbierała na obu częstotliwościach jest gorsza? np.taka http://allegro.pl/show_ite
Ostatnio zmieniony 2015-03-05, 19:14 przez agniesia2569, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

To logarytmiczna antena dwupolaryzacyjna , całkowicie zbędna dla ciebie. Jej odpowiednikiem z jedną polaryzacją jest http://www.dipol.com.pl/antena_atk-log_ ... _A7040.htm Z charakterystyki widać, że jej zysk na 900MHz wynosi 7dBi( z kablem 10m realnie około 4dBi) a na 2100MHz 4dBi( z kablem 10m mniej niż zero). Jak widać jest do wszystkiego czyli do niczego a na 2100MHz to tłumik i watpliwa ozdoba domu.
agniesia2569
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-11-27, 13:32
Lokalizacja: Przyrowa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: agniesia2569 »

Ok, przekonałeś mnie ;) czyli biorę to : http://allegro.pl/antena-atk-10-10-m-pr ... 96453.html
Ostatnio zmieniony 2015-03-05, 19:15 przez agniesia2569, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

agniesia2569, PW.
Janku
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-03-23, 18:18
Lokalizacja: mazowieckie

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Janku »

Hej, przyszedł czas i na mnie ;)
Mieszkam we wsi Natolin, gm. Wierzbno, pow. węgrowski, woj. mazowieckie
Dzisiaj zadzwonił do mnie konsultant w sprawie zmiany oferty z Orange Freedom Pro na Orange Free Net. Obecnie mam 16GB transferu za 74zł (bo z jakimiś darmowymi minutami na telefon) + Szczęśliwe Godziny. Modem dostałem MV610R. Umowa kończy mi się w czerwcu. Orange zaproponowało mi w tej samej cenie (74zł) pakiet 48GB (20 podstawy + 28GB z racji przedłużenia umowy, albo na odwrót). Do tego modem ZTE MF283+ za 9zł. Druga oferta to 36GB danych za 60zł plus ten sam modem za 9zł (dał mi rabat 50zł na niego).
I mam pytanie, czy ta oferta będzie korzystna dla mnie? Szczerze to obawiam się trochę tego 3G. Mam w telefonie kartę Aero2 i rzadko łączy mi się z internetem po 3G. Czy w innych sieciach dostanę korzystniejszą ofertę? Czy aktywować propozycję od Orange?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

Janku pisze:Orange zaproponowało mi w tej samej cenie (74zł) pakiet 48GB (20 podstawy + 28GB z racji przedłużenia umowy, albo na odwrót). Do tego modem ZTE MF283+ za 9zł. Druga oferta to 36GB danych za 60zł plus ten sam modem za 9zł (dał mi rabat 50zł na niego).
Standardowa oferta. Ta z 48 GB nawet nie bardzo bo normalnie ona jest za 69,90 zł + noc bez limitu 0:00-8:00 + LTE bez limitu do 10 Mb/s.
Najlepiej wysłać wypowiedzenie. Przy umowie na 2 lata powinni dać zniżkę 30% na najwyższy abonament czyli 84 GB + noc bez limitu 0:00-8:00 + LTE bez limitu za 62,93 zł. Targuj się.

Na temat ZTE MF283+ nie ma wiele opinii. Poczytaj na forum. Podobno były jakieś problemy, ale jest już nowy firmware (o ile nie pomyliło mi się z innym modemem).
Janku pisze: I mam pytanie, czy ta oferta będzie korzystna dla mnie? Szczerze to obawiam się trochę tego 3G. Mam w telefonie kartę Aero2 i rzadko łączy mi się z internetem po 3G. Czy w innych sieciach dostanę korzystniejszą ofertę? Czy aktywować propozycję od Orange?
Czy opłacalna dla ciebie to już sam musisz przeliczyć.
W Orange Free Net będziesz mógł nadal się łączyć z CDMA w razie czego.
Masz do najbliższego 3G na 900 MHz koło 5 km. Raczej bez anteny się nie obejdzie (masz lasy po drodze). Wg mapki operatora masz zasięg 3G.

Nie wiem czy w twoim wypadku jest sens zmieniać operatora. Praktycznie do każdego masz koło 10 km.
astrin
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-09-05, 15:10
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: astrin »

Witam.
ja.michal pisze: Najlepiej wysłać wypowiedzenie. Przy umowie na 2 lata powinni dać zniżkę 30% na najwyższy abonament czyli 84 GB + noc bez limitu 0:00-8:00 + LTE bez limitu za 62,93 zł.
Czy oprócz zniżki 30% na abonament nie ma już 40% więcej danych względem standardowej oferty (98 GB zamiast 84)?

Pytam, bo składałem wypowiedzenie 3 tygodnie temu (Orange Free Net za 9,90 zł) i negocjowałem ofertę telefonicznie (połączono mnie w salonie Orange), a kilka dni później dzwoniono do mnie, ale nie otrzymałem oferty, jakiej się spodziewałem, a gdy wspomniałem, że interesuje mnie pakiet 84 GB do 30 zł bez sprzętu, otrzymałem odpowiedź, że nie ma takiej oferty. W sumie nie wiem czy rozmawiałem z DUK bo nazwa ta nie padła w rozmowie, a nie dopytywałem, bo byłem wtedy przekonany, że to oni dzwonią.

Natomiast dzisiaj dzwonił do mnie konsultant, nie w sprawie przedłużenia umowy na internet, ale gdy poruszyłem ten temat, zaproponował mi 80 GB + noce bez limitu za 49,90 zł/m-c (bez sprzętu) + aktywacja 29 zł. I teraz nie wiem czy zgodzić się na taką ofertę czy da się utargować 84 GB za 29,95 zł.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

@Janku konsultant robi cię w bambuko, standardowa umowa z BOK przy przedłużaniu umowy to o 20% większy limit. czyli tak jak pisze Michał 48GB za 69,90 lub 36GB za 59,90 i router MF283+ za 9 zł. Bez wypowiedzenia umowy nic nie ugrasz. Złóż je w salonie i poproś o kontakt z DUK. Zaproponuj rabat 30% + limit o 40% większy czyli 42GB za 41,93 lub 56GB za 48,93. W najdroższym 96GB za 62,93 To maks co można ugrać. Rabat 30% + 20% większy limit to standard. Do tego MF283+ za 39-9-1 zł. Noce dokupisz wg. potrzeb. Zasięg w Orange masz z sieci NetWorks, BTS UMTS900 w Zakrzewie, około 5 km od ciebie. Będziesz potrzebował anteny na 900MHz. Z tego BTS-a masz też zasięg w T-Mobile. Jak konsultanci nie wyrażą zgody to podziękuj Orange i bierz Play. Masz zasięg LTE na zewnatrz z BTS-a LTE1800Play z Dobrego, około 7km na antenie Dual LTE1800 powinno być OK, lub 3G na UMTS900 z tego samego BTS-a( potrzebna antena na 900MHz jak do Orange). W Play na 3G i LTE masz internet bez limitu i to ne tylko na abonament ale i w pre-paid. Jeśli będziesz miał zasięg LTE to na taryfach głosowych można mieć LTE bez limitu za mała kasę a w RBMII ( starter za 9 zł) nawet za darmo. W Play bierzesz tylko SIM a sprzęt kupujesz sam.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

astrin pisze: Czy oprócz zniżki 30% na abonament nie ma już 40% więcej danych względem standardowej oferty (98 GB zamiast 84)?
Nie mam pojęcia. Umowa mi się kończy za ponad 4 miesiące. Wtedy pewnie coś więcej się dowiem.
astrin pisze: Natomiast dzisiaj dzwonił do mnie konsultant, nie w sprawie przedłużenia umowy na internet, ale gdy poruszyłem ten temat, zaproponował mi 80 GB + noce bez limitu za 49,90 zł/m-c (bez sprzętu) + aktywacja 29 zł. I teraz nie wiem czy zgodzić się na taką ofertę czy da się utargować 84 GB za 29,95 zł.
Nie wiem czy coś więcej utargujesz. Z tego co widzę na stronie internetowej to 100% więcej GB w pakiecie 49,90 zł:
http://www.orange.pl/kid,4003445680,id, ... ticle.html

Na twoim miejscu coś innego próbowałbym ugrać. Jeśli jesteś skłonny podpisać na 2 lata to walcz o LTE bez limituj na cały czas trwania umowy (najwyższe dwie opcje). Budową LTE lecą całkiem szybko, a wygląda na to, że i LTE 800 i 2600 MHz się pojawi. Wtedy oferta będzie jak znalazł. W opcji ze sprzętem sądzę, że 30% zniżki powinni dać, bez sprzętu tym bardziej. Oczywiście to tylko moje przemyślenia, ty decydujesz. ;)

P.S.
Zdaj raport z negocjacji, a właściwie efektu. :cfaniak:

[ Dodano: 2015-03-23, 21:59 ]
matek451 pisze:W najdroższym 96GB za 62,93 To maks co można ugrać. Rabat 30% + 20% większy limit to standard.
Jest w tym LTE bez limitu?

[ Dodano: 2015-03-23, 22:11 ]
Z ZTE MF283+ jest jeden zasadniczy problem, a raczej minus. Z tego co widzę w specyfikacji brak wsparcia dla LTE 800. :(
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Michał z ZTE ogólnie jest problem. Podstawowy to wsparcie ze strony ZTE Polska, nawet specyfikacja na ich stronie to porażka http://www.ztepoland.pl/mf-283/ Podobnie jak aktualizacje FW, poprzednik MF28D miał wiele problemów, na które ZTE był głuchy. Limit w tym najdroższym abonamencie to oczywiście na 3G, LTE teoretycznie bez limitu ale regulamin podobny do Plusa. Mało opinii na temat tego bez limitu w Orange. Może dotrze do ciebie to coś napiszesz :) Wiadomo, że szału nie ma jeśli chodzi o prędkości.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

Zastanawiałem się nad tym ZTE przy przedłużaniu, ale chyba mobilny AirBox Orange (czy jak to się zwie - teraz nie sprawdzę, a wyjaśnienie niżej) będzie lepszym wyborem.
FUP w Orange również niewiadoma, ale z zapowiedzi Orange nie będzie to wyglądać jak w Plusie. Jak na razie wygląda na to, że prawda.


A mi właśnie stacja odmówiła współpracy. Wszystkie telefony i karty SIM wywaliło z 3G. Brak transmisji, brak połączenia z internetem. Na 2G chodzi jak krew z nosa (1-3 kB/s). Lejka nie mam nałożonego bo problem na wszystkim kartach Orange w tym prepaid, a i VM na 3G nie działa. Dzwoniąc na infolinię *800 jest komunikat o problemie z internetem i dziękują za zgłoszenie, pracują nad rozwiązaniem problemu.
Oczywiście nie zniechęcam do operatora, bo takie coś wszędzie się zdarza. ;)

[ Dodano: 2015-03-23, 23:32 ]
Jeszcze jedna sprawa co do internetu bez limitu w Orange. Orange ma faktycznie bez limitu w nocy. Spokojnie można ponad 100-175 GB pociągnąć i nic nie przycinają jeśli w dziennym limicie coś jest. Podobne doświadczenia mam z T-Mobile.
Także nawet jak opcja bez limitu będzie wątpliwa to najwyższy limit w Orange + bez limitu 0:00-12:00 dadzą radę. ;)
Janku
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-03-23, 18:18
Lokalizacja: mazowieckie

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Janku »

Dzięki za pomoc! A mam jeszcze pytania natury technicznej. Czy już teraz mogę złożyć wypowiedzenie, jeżeli umowa kończy mi się dopiero w czerwcu? I jaki możliwy inny sprzęt do ew. karty z Orange dla mojej lokalizacji? Obecny MV610R który dostałem przy pierwszej umowie działa bez żadnych zewnętrznych anten, chociaż czasami lubi gubić zasięg ale to maks. raz w tygodniu mi się zdarzy. Według waszych opisów mam wątpliwości czy nie chcą mi wcisnąć po prostu byle czego.
astrin
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-09-05, 15:10
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: astrin »

Witam ponownie.

Nie przedłużyłem umowy na Orange Free Net. Trzy razy rozmawiałem z konsultantami telefonicznie. Ostatni raz kilka dni przed końcem umowy, ale akurat był to ranek po wielkiej awarii w Orange i rozmowa została przerwana, a gdy konsultant zadzwonił drugi raz to go nie słyszałem i się rozłączył. Potem nikt już do mnie nie dzwonił. Wcześniej proponowano mi tylko standardową ofertę przedłużeniową, a ja liczyłem na zniżkę 50% na abonament oraz 40% większy pakiet niż w standardzie. Być może nie chcieli mi dać lepszych warunków bo miałem umowę na Orange Free Net (512 MB) za 9,90 zł.

Jak pisałem wcześniej dzwonił też do mnie konsultant z Orange, nie w sprawie internetu, ale chciał mi zaproponować telefon do oferty pre-paid, a ja nie będąc zainteresowany przekierowałem rozmowę na temat internetu i zaoferował mi pakiet 80 GB + noce bez limitu za 49,90 zł na 24 m-ce. Zgodziłem się. Będzie to nowa umowa, nie mająca związku z moim wcześniejszym abonamentem. Ciekawe czy będzie wszystko tak jak uzgadnialiśmy, bo nie spotkałem się z taką ofertą dla nowego abonenta.
mario166
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-04-29, 11:27
Lokalizacja: Wola Władysławowska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: mario166 »

Witam. Obecnie posiadam internet Orange Freedom Pro 3+5GB wraz z routerem axesstel mv610vr wspartym anteną zewnętrzną na dachu przy kominie. Mieszkam w Woli Władysławowskiej w bliskiej odległości lasu :P (woj. Mazowieckie) i mam skierowaną antenę na Osieck. Najbliższe nadajniki to Wilga lub Osieck. Umowa kończy mi się 02.07.2015 roku, dzwonili do mnie konsultanci z BOK kilkakrotnie i proponowali mi przejście na Orange FreeNet 24GB :P wolałem się nie spieszyć i nie przedłużać umowy i dobrze zrobiłem. Od 27.04.2015 r. weszła nowa oferta internetu w orange. Teraz nazywa się Orange Lte FreeNet i dają np. przy przedłużeniu umowy przez internet 42GB za 59,99zł ale że mam Orange Open czyli drugą usługę w orange bym miał rabat 10zł mniej i bym płacił 49,99zł czyli tyle jak obecnie. Ale w tej ofercie co mnie interesuje jest niedostępny router który mnie interesuje ZTE 283+, muszę go mieć ponieważ mam również w domu stacjonarne komputery a co najważniejsze potrzebny mi jest router który ma wejścia na anteny zewnętrzne ze względu na moje położenie geograficzne :P dostępny jest tylko w droższej ofercie za 69,99zł której nie bardzo mi się widzi brać ze względów finansowych. Stąd moje pytanie co mam zrobić? właśnie zastanawiam się czy nie złożyć wypowiedzenia wraz z końcem umowy żeby zadzwonili do mnie z DUK. Na jakie warunki mogę liczyć? czy uda mi się wynegocjować w tej ofercie ten router? Proszę pomóżcie mi również w doborze dogodnej anteny.

pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi

Mariusz
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: adixm »

mario166 pisze: Na jakie warunki mogę liczyć?
Na pewno dużo lepsze jak złożysz wypowiedzenie,-30%+20% większy limit, do tego router który chcesz no i dojdzie rabat za Orange Open czyli zapłacisz w granicach 40zl/mc za 60GB+router.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DejaVu »

Witam. korzysta ktoś może z Free Net na ruterze MVH650 ? dobija mnie te nie stabilne 3G z którego korzystam na e3131+antena ATK :facepalm: Obrazek do modemu chciałem dokupić ruter Tp-link mr3220 aby roździelić sygnał dla konsoli PS3 , ale myślę czy nie lepiej kupić tego Axsestela ? na Allegro są po 200zł więc stówka drożej jak ten Tp-link ;) nie wiem jak teraz działa u mnie CDMA ale kiedyś przynajmniej miałem lepszy ping jak teraz na 3G mogłem grać po sieci , a obecnie od października nie gram , w szczycie tym 3G to można się pochlastać :cry: Pozdrawiam
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

DejaVu, różnie bywa. Pewnie piszesz o tym MVH650 oferowanym przez firmę. Możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni.
TheMicek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-05-21, 07:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: TheMicek »

Witam. Posiadam obecnie ofertę Orange Free Net za niecałe 20 złotych z limitem 50 GB. Umowa kończy się z końcem maja, oczywiście jest wypowiedziana. Z racji tego, że jestem bardzo zadowolony chciałbym kontynuować na tych samych warunkach, lecz podobno nie ma takiej oferty. W związku z tym mam pytanie. Co jest w tym momencie jest maksymalnie do wynegocjowania w ofercie bez sprzętu i ze sprzętem. Za wszystkie informacje serdecznie dziękuję. Pozdrawiam
fulo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2010-05-14, 12:28
Lokalizacja: VPN

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: fulo »

Ja jutro będę dzwonić do DUK i dam znać co można wyrwać
fulo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2010-05-14, 12:28
Lokalizacja: VPN

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: fulo »

Rozmawiałem z panią z DUK i nie zaproponowali nic dobrego. 30 GB router Airbox 2 i 29 zł. <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> nie mają innego sprzętu. Albo za 65 zł 60 GB i ten router. Ja podziękowalem. Mogłem coś pokręcić delikatnie.
ODPOWIEDZ